Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 455199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tom17

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1710 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 21:06:15 »
 
Znam tę stronkę. Po prostu mnie zaskakuje, że może się pojawić tom o takiej objętości.
Jak sprawdzałem na amazonie to deluxe tej historii zbierający tyle samo zeszytów ma 344 str.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1711 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 22:17:34 »
Jasne.

Rozumiem format Deluxe.

Po prostu zastanawiam się jaki jest limit stron tomów kolekcji.
Ta kolekcja i tak ma zaskakująco grube tomy. Standard to chyba pod 200 a nie około 150.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1712 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 14:57:19 »
Kolejne nr w UK:

43 - Aquaman: Atlantis Chronicles (328 stron  :o )
44 - Flash/Green Lantern: The Brave and the Bold
45 - Infinite Crisis: Sacrifice


Kolejne tomy już dawno znane, a ja jeszcze ich nie opisałem?  ::) Spoko, naprawiam już swój błąd:

43. Aquaman: Atlantis Chronicles (COLLECTS ATLANTIS CHRONICLES #1–7)
Aquaman jest w tej kolekcji (słusznie) dosyć mocno eksploatowany. Dość napisać, że w zakresie tej postaci Egmont uraczył nas jedynie ważną (choć z mojego punktu widzenia mało interesującą) antologią w ramach DC Deluxe, regularną serią w ramach DC Odrodzenie (brutalnie przerwaną po 3 tomach) i dwoma zeszytami w ramach crossovera z Ligą Sprawiedliwości z Nowego DC Comics. Natomiast w WKKDC nie ujrzeliśmy żadnego solowego występu tej postaci  >:(. Na szczęście kolekcja BiZ naprawia błędy innych wydawców i, jeśli wszystko zakończy się szczęśliwie, na naszym rynku dostaniemy aż pięć komiksów z Aquamanem w tytule :)
Problemem jest jedynie fakt, że ... Atlantis Chronicles wcale nie jest historią o Aquamanie  :o. Peter David, który w latach 90' miał kilkuletni staż przy pisaniu przygód morskiego władcy, cofa się daleko w przeszłość i zabiera nas do starożytnych czasów kiedy rasa legendarnych Atlantydów panowała na Ziemi. Wielka powódź zatapia ich królestwo i zmusza do przystosowania się do życia pod wodą. Poza ukazaniem historii Atlantydy David pokazuje jednocześnie typowe przywary wynikające z posiadania władzy, włączając zdrady, intrygi i epickie bitwy.
Jak dla mnie lektura obowiązkowa  :)
P.S. Spora część historii Atlantydy w tym komiksie została zaczerpnięta z prac profesora R.K. Simpsona z Golden Bough University w Ithaca.
P.S. 2 Tak, ten komiks będzie miał 328 stron!!!  :D

42. Flash/Green Lantern: The Brave and the Bold (COLLECTS FLASH & GREEN LANTERN: THE BRAVE AND THE BOLD #1–6)
Mark Waid znowu bierze na tapet Flasha, ale tym razem nie opowiada o przygodach Wally'ego Westa, lecz Barry'ego Allena, który łączy siły z długoletnim kumplem Halem Jordanem. W momencie kiedy powstawał ten komiks obaj panowie byli uznani za zmarłych, stąd też jest to historia dziejąca się w przeszłości, kiedy nasi bohaterowie zaczynali budować swoją przyjacielską relację.
W komiksie zaprezentowano sześć historyjek opowiadających nie tylko o klasycznych bitwach superbohaterskich, ale przede wszystkim prezentujących normalne życie osób przebierających się w kolorowe trykoty. Dostajemy kilka gościnnych występów (Green Arrow, Kid Flash, Star Saphire) i kilku klasycznych superzłoli (Sinestro, Kapitan Chłód, Heatwave, Władca Luster) oraz dwóch herosów z silną i ciekawą osobowością.
Jak dla mnie taka formuła (krótkie komiksowe opowiadania) nie jest interesująca i raczej odpuszczę sobie ten komiks. Choć słowo "Flash" w tytule kusi bardzo  :-\.

45. Infinite Crisis: Sacrifice (COLLECTS SUPERMAN #219; ACTION COMICS #829; ADVENTURES OF SUPERMAN #642–643; WONDER WOMAN #219–221)
Drugi (po Projekcie OMAC, BiZ t. 7) prolog do wydarzeń ukazanych w Nieskończonym Kryzysie (BiZ t. 20 i 22). Rozdział pomiędzy wielką trójcą DC trwa w najlepsze, a tym razem dotyka przede wszystkim Supermana i Wonder Woman. Bohater w czerwonej pelerynie, niby to niezniszczalny, a jednak daje się podejść podrzędnemu złolowi, Maxwell Lordowi, który przejmuje kontrolę nad jego umysłem i poczynaniami. Do walki z tym zagrożeniem staje Amazonka z Temiskiry, lecz jej wybór nie spodoba się z akceptacją nie tylko superbohaterów, ale i większości społeczeństwa.
Mieliśmy już okazję zapoznać się ze znaczną częścią tej historii, ponieważ zeszyty WONDER WOMAN #219–221 były zawarte w Wonder Women by Greg Rucka t. 3 wydanym w ramach DC Deluxe.
Ja staram się ogarnąć wszystkie prologi do Nieskończonego Kryzysu, dlatego, nawet pomimo zdublowania zeszytów z DC Deluxe, z miłą chęcią zakupię ten komiks  :)

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1713 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 10:13:09 »

P.S. 2 Tak, ten komiks będzie miał 328 stron!!!  :D


Szach mat kolekcyjni ateiści :P
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1714 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 08:09:52 »

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1715 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 09:51:41 »
Tak sobie przeczytałem ten Hawkworld z kolekcji i są tam umieszczone okładki z Vol. 2, którego wyszło ponad 30 numerów. Szkoda,  że są niedostępne u nas, nawet w zagraniczny wydaniu. Z tego co czytałem, to raczej nie ma już szans,  żeby to u nas opublikowano, nawet w tej serii. A zapowiadają może jakaś nowa edycję o tym bohaterze?

Offline badday

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1716 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 10:10:57 »
 Czy można gdzieś w sklepie internetowym kupić „Kryzys na nieskończonych ziemiach” część pierwszą?

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1717 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 12:11:59 »
Czy można gdzieś w sklepie internetowym kupić „Kryzys na nieskończonych ziemiach” część pierwszą?
Spóźniłeś się. Teraz już tylko z drugiej ręki

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1718 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 12:35:33 »
Czy można gdzieś w sklepie internetowym kupić „Kryzys na nieskończonych ziemiach” część pierwszą?

Jest dostępny u wydawcy :)

https://kolekcja-hachette.pl/sklep

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1719 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 19:00:53 »
Zapomniałem o ich sklepie  ;D

Offline badday

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1720 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 21:01:54 »
Jest dostępny u wydawcy :)

https://kolekcja-hachette.pl/sklep

A tam nie wskocze w jakąś automatyczną prenumeratę jak coś u nich zamówię archiwalnego z tej kolekcji?

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1721 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 21:09:29 »
A tam nie wskocze w jakąś automatyczną prenumeratę jak coś u nich zamówię archiwalnego z tej kolekcji?
Nie. Najwyżej możesz dostać komiks ze zwrotów kioskowych.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1722 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 22:37:14 »
A tam nie wskocze w jakąś automatyczną prenumeratę jak coś u nich zamówię archiwalnego z tej kolekcji?
Tak łatwo nie możesz wejść w prenumeratę. Do tego trzeba wypełnić formularz, który jest dostępny m.in. na ich stronie głównej - https://www.kolekcja-dc.pl/#prenumerata-form. Raczej zorientowałbyś się, gdybyś miał jakimś cudem przy zakupie możliwość wejścia w prenumerate

Offline badday

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1723 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 23:16:09 »
Pytam, bo dostałem takiego maila:

Witaj,
Potwierdzamy przyjęcie Twojego zamówienia pod numerem: (...).
Wybrane przez ciebie pozycje (...)

Jeśli wszystko się zgadza, kliknij celem POTWIERDZENIA ZAMÓWIENIA i zlecenia jego realizacji.

Przesyłka zostanie wysłana do Ciebie za pobraniem, nie później niż 30 dni od momentu złożenia zamówienia.
Do każdej kolejnej przesyłki zostanie dołączony blankiet płatności - prosimy o uregulowanie jej w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.

Pozdrawiamy,
Zespół Kolekcji Hachette"

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1724 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 07:17:33 »
Myślę, że zrobili po prostu "kopiuj-wklej" i tekst od prenumeraty im się zahaczył.
A nawet gdyby wmanewrowali cię w prenumeratę, wystarczy, że nie zapłacisz za komiksy, których nie chcesz - kolejnej przesyłki na pewno juz nie dostaniesz - gwarantuję 😁