Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1695 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 10:10:45 »
Czy oficjalnie znany jest tytuł 30. tomu kolekcji, który ma wyjść 28.09.?

Offline stab

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1696 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 10:15:09 »
30 Lex tom 2, 31 Flashpoint

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1697 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:36:57 »

Trochę spóźniona (byłem na urlopie) prezentacja 25 tomu kupionego w kiosku oraz porównanie z wersją WKKDC.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1698 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 18:06:25 »

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku wraz z wstępnym porównaniem z DC Deluxe od Egmontu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1699 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:41:25 »
Pytanko: czy uważacie że kolekcja trzyma właściwy poziom dobieranych historii? To już 30 tom a ja w sumie przeczytałem z zainteresowaniem może 2 tomy. W czasie wychodzenia WKKM duża część historii/wydarzeń układała się w jedną całość i jakoś tak bardziej mnie zainteresowały tamte wydarzenia a historie były przynajmniej do 60 numeru ciekawsze. Tutaj kolekcje kupuje a czytanie odkładam na święte nigdy - oczywiście wiadomo człowiek z wiekiem ma mniej czasu ale jak wy ocenianie te 30 tomów? Czy kolekcja spełnią wasze oczekiwanie co do prezentowanych historii DC? Chciałbym poznać wasze zdanie i dowiedzieć się czy nie jestem marudą 😉👍🏻

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1700 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:48:14 »
Pytanko: czy uważacie że kolekcja trzyma właściwy poziom dobieranych historii? To już 30 tom a ja w sumie przeczytałem z zainteresowaniem może 2 tomy. W czasie wychodzenia WKKM duża część historii/wydarzeń układała się w jedną całość i jakoś tak bardziej mnie zainteresowały tamte wydarzenia a historie były przynajmniej do 60 numeru ciekawsze. Tutaj kolekcje kupuje a czytanie odkładam na święte nigdy - oczywiście wiadomo człowiek z wiekiem ma mniej czasu ale jak wy ocenianie te 30 tomów? Czy kolekcja spełnią wasze oczekiwanie co do prezentowanych historii DC? Chciałbym poznać wasze zdanie i dowiedzieć się czy nie jestem marudą 😉👍🏻

Z ciekawości - skąd wiesz, że historie są nieciekawe skoro przeczytanie odkładasz na święte nigdy?

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1701 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 10:45:34 »
Witam, Panie Marudo  ;)

W czasie wychodzenia WKKM duża część historii/wydarzeń układała się w jedną całość
Masz rację, w WKKM jakoś było to chronologicznie poukładane (przynajmniej w pierwszej sześćdziesiątce). Upadek Avengers i Zimowy Żołnierz  - Tajna Wojna - New Avengers - Ród M - Planeta Hulka - Wojna Domowa i Śmierć Kapitana Ameryki - Przedwieczni i Wielka Wojna Hulka - Tajna Inwazja i Thunderbolts - Oblężenie. Z tego okresu można by tylko sensowniej ułożyć Thor: Odrodzenie (powinien być po Wojnie Domowej) i Syna M (powinien być tuż po Rodzie M).

Jeśli chodzi o BiZ to faktycznie mamy tutaj przysłowiową wieś, która tańczy i śpiewa. Nieskończony Kryzys jest przed Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach i innymi ważnymi eventami typu Legendy czy Crisis in Time, większość tie-inów do NK będzie po tym evencie, nagle w środku kolekcji pojawia się Flashpoint  ::). Jednak jak dla mnie brak chronologii w głównych wydarzeniach uniwersum to nie jest zarzut żeby od razu rezygnować z tej kolekcji. Wystarczy po prostu zebrać pewną ilość tomów i w odpowiednim momencie przeczytać całość chronologicznie  8). Jak powiedział Yoda do młodego Skywalkera "Cierpliwym być musisz' (czy jakoś tak  ;)).

Jeśli chodzi o dobór historii, to tutaj mogę tylko przyklasnąć Hachette. Takie rzeczy jak Legendy, Hawkworld, Starman Robinsona, Longbow Hunters, przedkryzysowy Batman, Flash Rebirth to kapitalne historie, na które długo musielibyśmy czekać, a w konsekwencji i tak byśmy ich nie ujrzeli. A w kolejce czekają nas jeszcze Trial by Fire (początki Suicide Squad), początki runu Johnsa w JSA (wraz z Thy Kingdom Come), Emerald Twilight (przemiana Hala Jordana w Paralaksa), Legendy Aquamana i kilka ważnych dla DC eventów w tym Kryzys w Czasie, Underworld Unleashed i tie-iny do Kryzysu Nieskończoności.

Trzeba jednak mieć świadomość, że to jest kolekcja i może w niej znaleźć się każda, nawet najbardziej miałka, opowieść stworzona przez DC. Mnie osobiście co do zasady nie interesują komiksy, które już posiadam/czytałem, choć i tutaj są wyjątki, jak np. Kryzys Nieskończoności czy nadchodzący Flashpoint, ponieważ będą to wydania pełniejsze i oferujące szersze spojrzenie na fabułę. Nie obchodzą mnie też komiksy dziejące się po Flashpoint (New 52 i Rebirth), ponieważ to czym byłem zainteresowany zakupiłem już od Egmontu.

P.S. Celowo nie poruszam wątku dubli, bo nie dla wszystkich dubel to dubel  ;)

Offline psychoszoku

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1702 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 11:16:36 »
Dla mnie BiZ to początek przygody z komiksami jakimikolwiek poza uniwersum Star Wars.
Czytam wszystko w takiej kolejności w jakiej przychodzi mi prenumerata. Na tyle już wiem, że nie jest to chronologia uniwersum, ale nie przeszkadza mi to czytać tych historii, wiedząc że kolejny kawałek uniwersum (wczesniejszy tak jak w przypadku kryzysów) poznam dopiero za jakiś czas.
Czytając w tej kolejności też jest to fajne, a po czasie widzę coś z wczesniejszego kryzyu do czego odnieśli się w późniejszych, czy w Metalu. I momentami zastanwiam się, ze gdybym nie poznał już wątku z póxniejszego etapu na linii czasu to wcale nie zwróciłbym uwagi na coś we wcześniejszym kryzysie.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1703 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 13:42:14 »
Wydaje mi się, że całkiem dobrze ułożona jest kolekcja. Znajdują się w niej fajne tytuły, po której nie raz sięgnąłem i uzupełniłem domową kolekcję. Duble jak to duble - przejmuję się nimi, jesli je mam lub sa dostępne gdzieś w sprzedaży. Bolączką takich kolekcji może być ich popularność. Rozłożenie tytułów lepsze było przy WKKM, dobrze ktoś to wyżej zauważył. W DC skaczą raz mniej popularne, raz bardziej, chyba czująć brak wiary w popularność DC u nas. Jednak Marvel zdominował filmami i choć dostajemy fajne kmiksy DC to sprzedaż może być gorsza. Eaglemoss przetarł jakieś szlaki i raczej nie dominował sprzedażowo.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1704 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 22:04:35 »
Kolejne nr w UK:

43 - Aquaman: Atlantis Chronicles (328 stron  :o )
44 - Flash/Green Lantern: The Brave and the Bold
45 - Infinite Crisis: Sacrifice

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1705 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 12:22:35 »
Kolejne nr w UK:

43 - Aquaman: Atlantis Chronicles (328 stron  :o )
44 - Flash/Green Lantern: The Brave and the Bold
45 - Infinite Crisis: Sacrifice


Ciekawi mnie czy to faktycznie będzie ponad 300 stron czy jednak literówka.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Tymon Nadany

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1706 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 15:15:51 »
Ja czytałem z tej kolekcji tylko 3'tomy
-Batman i Superman- komiks o niczym
-Joker- tu Chuck Dixon, którego lubię mnie zawiódł
-Legion Samobójców- przypomniały mi się stare złe czasy Wild Cats taka sama nudna kolorowa landryna, poległem na tym jedynie short z Deadshotem mi się spodobał
Obecnie nie mam już tych tomów i raczej nie planuje już nic kupywac z tej kolekcji.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1707 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:44:49 »
Ciekawi mnie czy to faktycznie będzie ponad 300 stron czy jednak literówka.

Tak będzie ;)


Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1709 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 20:56:48 »
Znam tę stronkę. Po prostu mnie zaskakuje, że może się pojawić tom o takiej objętości.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker