Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 455838 razy)

Mertusor, Czytamy Komiksy i 8 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1575 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 15:39:38 »
@UP
Na 90% nie będzie. Chyba że przedłużą tą Kolekcję powyżej 100 numerów jak WKKM, SBM czy WKKDC GER. Ale w obecnej puli tytułów Final Crisis nie ma, co rzeczywiście jest trochę dziwne. Jeśli chodzi o polskie wydania, jesteśmy skazani na to Egmontu.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1576 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 18:35:53 »
Dzięki Bogu - bo w przypadku Ostatniego Kryzysu mamy kompletne wydanie w powiększonym formacie i tu żadnego duble nie potrzeba.

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1577 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 20:22:28 »
To samo niby było z KnNZ i IC ale Hachette dorzuciło jeszcze parę zeszytów do dwutomowych wydań tych eventów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1578 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 20:23:16 »
To samo niby było z KnNZ i IC ale Hachette dorzuciło jeszcze parę zeszytów do dwutomowych wydań tych eventów.

A powinni wydać te zeszyty osobno, żeby ktoś, kto ma wydanie z Egmontu nie musiał przepłacać.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1579 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 20:43:40 »
To samo niby było z KnNZ i IC ale Hachette dorzuciło jeszcze parę zeszytów do dwutomowych wydań tych eventów.
Czekam na twoją ankietę dotyczącą wydania Nieskończonego Kryzysu przez Hachette analogiczną do ankiety wznowienia Imperatywu Thanosa.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1580 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 22:03:02 »
No właśnie - Nieskończony Kryzys powinni puścić w ten sposób: jeden tom to dubel Egmontu, a drugi to tie-iny i wtedy każdy by był zadowolony. A tak Hashette miesza duble z premierową zawartością.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1581 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 22:51:24 »
Oczywiście mi chodzi o brak konsekwencji Hachette, który raz robi takie, raz siakie wydania, bez żadnej systematyczności, logiki i racjonalnego uzasadnienia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1582 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 08:44:44 »
Na liście brytyjskiej pojawiły się nowe tomy. Czarny pierścień część 2, liga sprawiedliwości tornado path oraz legion superbohaterow Gathering darkness.
Subiektywny przegląd oryginalnych tomów kolekcji:

37. Legion of Super-Heroes: The Gathering Darkness (COLLECTS LEGION OF SUPER-HEROES vol. 2 #285–289; LEGION OF SUPER-HEROES ANNUAL #1)
Epilog do najpopularniejszej historii Legionu Superbohaterów, czyli The Great Darkness Saga (który, jak zakładam, również znajdzie się w tej kolekcji). To dobry tom dla osób, które chcą zaznajomić z tą drużyną z przyszłości i którym podobał się Superman i Legion Superbohaterów z kolekcji WKKDC. To również idealny komiks dla osób, którym mało jest Darseida (ostatnio ktoś na forum pytał się o historie z tym złoczyńcą). Należy jedank pamiętać, że to tylko wycinek z runu Paula Levitza, choć wycinek najistotniejszy i taki, który można czytać niezależnie od całej serii.
Ja raczej odpuszczę ten tom, ale tylko dlatego, że w tej kolekcji co do zasady kupuję komiksy z przedziału czasowego KnZ - Flashpoint (wyjątek zrobię tylko dla najbliższego Batmana).

38. Justice League of America: Tornado's Path (COLLECTS JUSTICE LEAGUE OF AMERICA vol. 2 #0–7)
Początek runu Brada Meltzera (tego od genialnego Kryzysu Tożsamości). Akcja dzieje się po Ostatnim Kryzysie, a konkretnie rok po tych wydarzeniach, stąd też nowy wolumin. Oczywiście nie ma potrzeby przejmować się tymi zależnościami (wystarczy wiedzieć, że każdy członek JLA zniknął na rok, a o tym co się wtedy działo opowiada seria 52) i można cieszyć się lekturą niezależnie od wszystkich tych eventów. W kolekcji (prawdopodobnie) dostaniemy kontynuację runu Meltzera, czyli story arc Lightning Saga - crossover z równolegle pisaną przez Johnsa serią JSA.
Ja z miłą chęcią zapoznam się z tym tomem (oraz z pozostałymi) i liczę na podobną frajdę jak w przypadku Kryzysu Tożsamości.

39. Lex Luthor: The Black Ring Volume 2 (COLLECTS ACTION COMICS ANNUAL #13; ACTION COMICS #897–900)
Kto kupił część pierwszą (i mu się podobała) kupi też jej kontynuację. Aftermath do Najczarniejszej Nocy i dalsze losy Leksa Luthora po uzyskaniu jednego z pierścieni mocy.
Ja kupiłem część pierwszą (choć jeszcze nie czytałem), tak więc kupię też część drugą.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1583 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 08:14:32 »

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1584 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 12:53:07 »
A powinni wydać te zeszyty osobno, żeby ktoś, kto ma wydanie z Egmontu nie musiał przepłacać.

Przyjęty układ ma swój cel - lepsze zagłębienie się w historię.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1585 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 13:19:55 »
No wiem przecież.

To chodziło o parodiowanie bezsensownych postów Bazyliszka.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1586 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 13:23:22 »
To chodziło o parodiowanie bezsensownych postów Bazyliszka.
Też tak to odczytałem  :)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1587 dnia: So, 28 Maj 2022, 11:18:28 »
W zapowiedziach z tomów z UK pojawiły się:
Booster Gold - The Big Fall
The Final Night - The End is Here

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1588 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:39:43 »
W posłowiu do Shazama otrzymujemy potwierdzenie, że w Polsce ukaże się tom Superman: Odrodzenie legendy. Ma to być coś od Johna Byrne'a. Przypuszczam, że może chodzić o Superman 1-4, czyli restart serii ongoing bezpośrednio po Man of Steel.
Batman returns
his books to the library

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1589 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 10:37:08 »
Jednak "Świat Jastrzębi" nie jest aż tak podobny do dwóch ostatnich solowych przygód Hawkmana. To jest trochę ciężka opowieść prequelowa o losach Cartera Hola na samym Tanagarze, jeszcze zanim przyleciał na Ziemię. Nie spodziewałem się tego, ale o dziwo nieźle mi się to czytało i nie jest to zły komiks. Tylko nie dla każdego.