Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 455280 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1530 dnia: Nd, 24 Kwiecień 2022, 21:31:15 »
Na końcu Starmana scenarzysta James Robinson wspomina nawet o tym jak "Havok and Wolverine: Meltdown" był dobrym komiksem. O kurka - zainteresował mnie, ale dalej nie tak by wydać na to 170 zł.

Przypomniano mi też, że Robinson współtworzył JSA: Złoty Wiek WKKDC #70 i to tuż przed Starmanem. Czyli kolejny argument za zakupem tego komiksu.

https://filmozercy.com/wpis/wkkdcc-70-jsa-zlota-era-prezentacja-komiksu

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1531 dnia: Nd, 24 Kwiecień 2022, 22:12:19 »
A czy te one-shoty specials do większości z powyższych tytułów zawarte w tomach głównych Kryzysu, które ponoć wieńczą rozpoczęte wątki są musowe by mieć pełną historię? Czy to raczej taki aftermath, ale nie wymagany? Pytam, gdyż nie wiem czy np. taki Ran-Thanagar War czy Day of Vengeance będzie miał poprawne zakończenie jako tom czy urwie bez zakończenia? Mam Kryzys Egmontu, który tych specials nie zawiera, a nie zakładałem powtórnego zakupu głównych tomów od Hachette.
Czytaj tak jak napisałem we wcześniejszym poście. Najpierw wymienione mini serie potem tomy Infinite Crisis (z one-shotami, które powinny w nich być) bo one wchodzą chronologicznie pomiędzy zeszyty Kryzysu.
Dodam, że to nie są jedyny tie-iny do tego eventu. Pozostałe są w regularnych seriach bohaterów.

Offline Warpath

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1532 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 07:09:58 »
Dzięki Michał, ale pytanie było zgoła inne ; ) Pytałem czy to mus czytać te one-shoty, by mieć zamknięte historie tych mini-serii, jeśli zakupi się jedynie indywidualne albumy im poświęcone. Jak wspomniałem - mam Infinite Crisis od Egmontu i nie płanowałem zakupu ponownie od Hachette. Mierzę jedynie w tomy z mini-seriami.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1533 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 07:53:13 »
Same mini serie są tak skonstruowane, że zakończenia prowadzą bezpośrednio do wydarzeń z Nieskończonego Kryzysu, nie do one-shotów (prawie). Finalnie wątki z mini serii zamyka sam Kryzys.
Czytanie one-shotów bez znajomość mini serii poprzedzających oraz NK mija się z celem. Nieraz jest to kontynuacja z mini serii oraz wydarzeń będących częścią historii z NK, a nieraz epilog, który można równie dobrze pominąć.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Kwiecień 2022, 07:59:41 wysłana przez michał81 »

Offline Warpath

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1534 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 08:30:45 »
Super, czyli rozumiem, że nie ma potrzeby dodatkowego zakupu wspomnianych one-shotów, by mieć w miarę kompletne historie w mini-seriach. Dzięki!

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1535 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 12:19:56 »
Przypomniano mi też, że Robinson współtworzył JSA: Złoty Wiek WKKDC #70 i to tuż przed Starmanem. Czyli kolejny argument za zakupem tego komiksu.

https://filmozercy.com/wpis/wkkdcc-70-jsa-zlota-era-prezentacja-komiksu

Skromnie wtrącę, że ostatnio napisałem krótką opinię na temat tego tomu



Pamiętam, że kiedy brałem się za ten tom po raz pierwszy był on jednym z szybciej przeczytanych komiksów od momentu zakupu. Scenarzysta James Robinson jest, obok Morrisona i Johnsa, jednym z najbardziej obeznanych autorów w historii komiksów DC i czerpie z tej mitologii całymi garściami. Tym razem postanowił odświeżyć bohaterów z zamierzchłych lat 40', kiedy w komiksach triumfowały trywialne, naiwne i oderwane od rzeczywistości historyjki obrazkowe. Po zakończeniu wojny i braku realnego zagrożenia superbohaterowie stanowiący trzon Justice Society of America i All Star Squadron odwiesili swoje błyszcząc trykoty i musieli zmierzyć się z dniem życia codziennego. Jednak nie wszyscy z nich pogodzili się z rolą zwykłych obywateli, a gdy na horyzoncie pojawia się nowe niespodziewane zagrożenie postanawiają połączyć swoje siły i dawne moce znów wracają do łask.
Akcja rozwija się bardzo powolnie, Robinson skupia się na przedstawieniu poszczególnych postaci i próbach ich radzenia sobie z nową rzeczywistością. Jedni się na to godzą, lecz przeżywają swoje prywatne dramaty (pierwszy Green Lantern, Johnny Quick, Liberty Bell, Johnny Thunder), inni starają się przekuć swoją sławę w kolejne sukcesy na amerykańskiej ziemi (Mr America, Atom Smasher), a część z nich popada w obłęd i uzależnienia (Hourman, Starman, Manhunter, Tarantula). Nagromadzenie bohaterów, na dodatek w większości zupelnie nieznanych, jest olbrzymie. Podobnie jest z wątkami: dostajemy kilka plansz z jedną postacią, a następnie przeskakujemy do kolejnej, a później do następnej, Wydaje się, że fabuła jest niespójna, wręcz chaotyczna i z tych powodów nie jest to komiks dla pierwszego lepszego komiksiarza. Nie dostajemy tutaj spektakularnych bójek (poza absolutnie wybuchowym finałem), ani tajemniczych zagadek kryminalnych, superbohaterów widzimy przede wszystkim "w cywilu" w momencie kiedy załatwiają codzienne sprawy, a narrację stanowią głównie przemyślenia poszczególnych postaci.
Wszystko jednak spina się w jedną całość, a początkowe uczucie chaosu szybko niknie, ponieważ Robinson prowadzi fabułę w niezwykle wciągający sposób. Chłonąłem losy każdego bohatera i nie mogłem doczekać się dalszego ich rozwoju. Jednocześnie Robinson powoli acz konsekwentnie odkrywa tajemnicę stojącą za głównymi antagonistami tej opowieści i prowadzi nas do niezwykle widowiskowego finału. Rysunki Smitha idealnie wpasowały się w klimat historii oddają ducha prawdziwej Złotej Ery komiksu.
Wspaniała, momentami przyziemna opowieść o zapomnianych superbohaterach.

Moja ocena: 9/10.

P.S. Po lekturze tego albumu aż nie mogę doczekać się Starmana Robinsona zapowiedzianego w kolekcji BiZ  :)

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1536 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 13:29:24 »
Super, czyli rozumiem, że nie ma potrzeby dodatkowego zakupu wspomnianych one-shotów, by mieć w miarę kompletne historie w mini-seriach. Dzięki!

Ale zdecydowanie warto kupić wydanie kryzysu z tej kolekcji by mieć w miarę kompletny event - jak już będziesz kupował te serie to nie ma sensu rezygnować z One-shotów. Ponadto to wydanie z kolekcji to jeszcze 3 zeszyty Supermana i  Secret Files #1, który lepiej wyjaśnia motywacje przeciwników.
Więc bierz całość z tej kolekcji.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1537 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 12:56:25 »
Znalazłem w necie co będzie w kolejnych tomach po Batmanie. I standardowe pytanie - ile dodano do kolekcyjnego wydania Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach nowych materiałów? Czy warto kupować nowe wydanie?

No i czy ten Superman i Legion Superbohaterów jest bogatszy niż wydanie WKKDC? Bo Man of Steel nie wziąłem i tego tomu też za bardzo nie chcę.




Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1538 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 13:41:47 »
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach tom 1 zawiera:
Nr 1-6 serii głównej,
DC Comics Presents #86,
Legenda od DC Universe: Crisis on Infinity Earths #1

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach tom 2 zawiera:
Nr 7-12 serii głównej,
DC Comics Presents #87,
Superman #414

Superman i Legion Superbohaterów zawiera tylko Action Comics #858-863 ( pełen dubel z WKKDC)

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1539 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 14:29:23 »
No dobra, a wydanie Egmontu zawiera tylko 12 zeszytów głównej serii? Pytam, bo nie mam pod ręką swojego egzemplarza.

Offline SawiK

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1540 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 14:52:21 »
Up
Tak Egmont wydał 1-12 🤘

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1541 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 14:56:42 »
Dzięki

Cztery dodatkowe zeszyty na 2 tomy to trochę dla mnie za mało dodatków, żeby kupować KnNZ jeszcze raz. Hmmm - pomyślę. Do końca czerwca mam jeszcze czas.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1542 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 18:18:57 »
Wśród zapowiedzi z tomów UK pojawiły się:
Birds od Prey: On Wings i Nightwing: A Knight in Bludhaven

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1543 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 22:42:02 »
Powiem tak - pierwszy tom o Lexie jest niezły, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Za mały nacisk położono na jego motywację, cele, jego ogólną zajefajność, a rozdrabniamy się na te średnio pokazane starcia z innymi złolami. No i rysunki są tylko poprawne, nie mam efektu wow, jak np. przy tych okładkach które rysował David Finch. Mam nadzieję, że zakończenie historii będzie lepsze.

Offline Warpath

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1544 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 19:50:23 »
No właśnie miałem brać tego Lexa, ale może przyjrzę się uważniej ; ) Ktoś jeszcze ma jakieś pierwsze spostrzeżenia?