Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 455509 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1305 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 12:31:14 »
W SBM mieliśmy 4 tomy do przodu, a tu mamy tylko 2 - widoczny regres.

Offline adamarluk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1306 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 14:19:16 »
Warto brać nadchodzącego Shazama??

Damien

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1307 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 14:47:05 »
W Tm-Semicach Arek zawsze pisał o planach wydawniczych na cały rok.

Nie wiem, ja wtedy tylko obrazki czytałem.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1308 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 14:52:48 »
Warto brać nadchodzącego Shazama??
Ja biorę bo w tym tomie zawarty jest odświeżony origin Shazama: The Power of Shazam! (graphic novel) - https://dc.fandom.com/wiki/The_Power_of_Shazam!_(graphic_novel). Później dostajemy pierwsze cztery zeszyty regularnej serii The Power of Shazam. Mnie, podobnie jak Bazylowi, podobały się występy Shazama w New 52 i w WKKDC, więc z miłą chęcią zapoznam się bardziej z tą postacią.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1309 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 15:02:51 »
Od siebie dodam, że przynajmniej jak dla mnie Shazam w wykonaniu Jerry'ego Ordwaya jest jedną z najlepszych prac tego autora. Toteż jeśli ktoś mile wspomina współtworzone przezeń przygody Supermana tudzież jego udział w przybliżaniu losów grupy Planetary to z dużym prawdopodobieństwem nie zawiedzie się także tą realizacją.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1310 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 22:52:28 »
Od siebie dodam, że przynajmniej jak dla mnie Shazam w wykonaniu Jerry'ego Ordwaya jest jedną z najlepszych prac tego autora. Toteż jeśli ktoś mile wspomina współtworzone przezeń przygody Supermana tudzież jego udział w przybliżaniu losów grupy Planetary to z dużym prawdopodobieństwem nie zawiedzie się także tą realizacją.

Gdybym i tak nie planował zakupu poczułbym się mocno zachęcony.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1311 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 00:32:18 »
Tak obejrzałem recke tego legionu powyżej i tak jakoś zachęciła mnie do kupna. Choć nie wiem czy raczej nie warto tego wziąć w całości w odrodzeniu... Swoją drogą ciekawe, czy przy obecnych cenach papieru, wydawnictwo zdoła utrzymać cenę 4 dych. Jak nie skoczy do 50 złotych to srogo się zdziwię. 3 czasopisma kupuje. Dwa podniosły cenę jedno stało się kwartalnikiem właśnie z powodu cen papieru. Tymczasem w szafce leży zabójczy śmiech jeszcze w folii, bo pożyczyłem od znajomego dwa tomy strażników i nie ma czasu wrócić do kolekcji dc.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1312 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 07:37:56 »
Wszystko zależy od kosztów logistycznych oraz tego gdzie drukowane są komiksy i w jakich ilościach. Hachette jako moloch ma pewnie możliwości obniżenia ceny tak bardzo jak tylko jest to możliwe, zapewne sprzedaż też jest motorem by utrzymać ten kurs. Zobaczymy.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1313 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 07:55:05 »
Wzrost cen Kolekcji Hachette jest niestety raczej nieunikniony. Załamanie gospodarcze a przez to drożyzna jest już widoczna gołym okiem. I tak mieliśmy szczęście, że utrzymywali ją przez 10 lat. Mam tylko nadzieję, że nową ceną będzie bardziej 44.99 a nie 49.99 zł

Offline Tymon Nadany

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1314 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 15:24:41 »
Jak dobrze że to co mnie interesuje już było i zakonczyłem przygodę z kolekcją.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1315 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 16:17:26 »
Kolejny co mu się Longbow Hunters i Godzina Zero nie podoba. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1316 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 16:18:34 »
Ja dotychczasowe numery kupowałem. Będę kupował dopóki nie zdrożeje, jeśli zdrożeje to jest to pierwsze z czego rezygnuję w moim przypadku.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1317 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 19:54:18 »
Kolejny co mu się Longbow Hunters i Godzina Zero nie podoba. :)

Może translacje czytnał bo obie te rzeczy mają swoje translacje.

Co do Godziny Zero to bez lektury Szmaragdowego Zmierzchu nie robi już takiego wrażenia. Ważny też jest zeszyt Green Lantern v3 #0 stanowiący taki epilog całości - wydanie zbiorcze Godziny Zero nie ma tego zeszytu co też wpływa na gorszy odbiór tego eventu.
Akurat tu trzeba przyznać, że translacja wypada lepiej niż wydania oryginalne bo zaczyna się od zniszczenia Coast City, potem jest Szmaragdowy Zmierzch (czyli upadek Hala Jordana), potem New Dawn (czyli początki Kyla Rynera) i potem Godzina Zero z epilogiem (gdzie mamy konfrontacje Hala z Kylem) - tak też to powinno być wydane ale chyba nie ma na to co liczyć.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1318 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 20:09:46 »
Pech w tym, że translacja równa się okradanie autorów przy równoczesnym dokładaniu się do upadku i tak już mocno podupadłej branży. Wybór czy chcemy w tym procederze uczestniczyć popierajac sieciowe piractwo oczywiście należy do nas.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1319 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 20:10:04 »
Ej, chociaż New dałn nie ma na liście, to Szmaragdowy Zmierzch jest i raczej będzie w naszej edycji. Może będziesz zadowolony z tych dwóch tomów? Ja czekam teraz na Superman Poświęcenie, które znajduje się w środku akcji dobrego Projektu OMAC.

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2021/10/bohaterowie-i-zoczyncy-kolekcja.html?showComment=1641122374061#c9124448474959384413