Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 454513 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1275 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 19:42:05 »
@UP
Zaciekawiłeś mnie. Muszę odfoliować i samemu zobaczyć. Do tej pory Johnsy były ok. Zmiana scenarzysty i już obniżka formy?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1276 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 19:50:48 »
@UP
Zaciekawiłeś mnie. Muszę odfoliować i samemu zobaczyć. Do tej pory Johnsy były ok. Zmiana scenarzysty i już obniżka formy?

Samo porównywanie Johnsa do tego komiksu jest dla Johnsa obrazą.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1277 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 22:34:14 »
Jak dla mnie najsłabszy tom z dotychczasowych. Batman Kinga to przy tym arcydzieło. Durna sieczka z milionem idiotycznych postaci, bez sensu, bez logiki.

Ciekawa opinia aczkolwiek całkowicie odmienna od mojej. Komiks czytało mi się bardzo dobrze i uważam go za jeden z lepszych z pierwszej dziesiątki.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1278 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 01:01:33 »
Samo porównywanie Johnsa do tego komiksu jest dla Johnsa obrazą.

Nie tyle porównanie co wyliczenie, że w 6,7,8 tomie scenarzystą był Johns i czytało mi się to bardzo dobrze. Ale jestem teraz do tyłu i S&B oraz Jokera jeszcze nie czytałem.

Offline Kandor

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1279 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 01:35:31 »
Szkoda, że ten Man of Steel to znów będą zeszyty 1-6. Gdyby to był drugi trejd 7-12 to byłoby super. No trudno - przeskoczę ten numer, tak jak Czarne Więzienie. I nie będzie tytułu "Łucznicy z długimi łukami" dla GA. :)


NIE MA #7-12 "Man of Steel" bo to miniseria (#1-6). Chronologicznie w trejdach i wydaniach HC ukazują się takie komiksy jak: Superman #1-4, Action Comics #584-587, Adventures of Superman #424-428. Superman to nowa seria, a "Adventures of Superman" to seria "Superman" (vol.1) ze zmienionym tytułem i zachowaną numeracją, która po Nieskończonym Kryzysie znów wróciła do swojego dawnego tytułu i wydawana była razem z Action Comics. Od stycznia 1987 roku wydawany był nowy komiks "Superman" (vol.2) (od #1-ki, autorstwa Byrne'a) (później wystartował "Superman: The Man of Steel" publikowany w latach 1991-2003 oraz na krótko Superman: The Man of Tomorrow (l1995-1999, kwartalnie, 16 numerów) - za czasów Tm-Semic otrzymywaliśmy (po wydaniu mini-serii Byrne'a) przedruki z czterech pierwszych serii. "Superman" vol. 2 został skasowany po Infinite Crisis i zastąpiony "Superman" vol.1/Adventures of Superman. To były czasy ("mojej młodości" mógłbym dodać ;-)) kiedy nawet Punisher miał TRZY ongoingi i wszystkie mozolnie przedrukowywano u nas, a Super-Man, Batman i Pajączek po cztery:-) Oczywiście fajnie by było jakby run Byrne'a wyszedł. Zdawałoby się, że dobrym zwiastunem jest ukazanie się takich komiksów jak "Knightfall" z Batmanem (ale nie wczesniejszy run Granta i Breyfogle'a wydawany u nas w 1991 roku), ale z drugiej strony świadczy to o popularności komiksów z Batmanem, a poza nowymi seriami Supermany ukazują się u nas sporadycznie. Życzę Wszystkim Udanego Komiksowego 2022-go roku i ciekawych zapowiedzi Egmontu w maju! :-D
« Ostatnia zmiana: So, 25 Grudzień 2021, 01:45:07 wysłana przez Kandor »

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1280 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 21:16:04 »
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1281 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 13:53:20 »
Ktoś ma tomy 12 i 13?

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1282 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 17:38:42 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1283 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:00:26 »
Dla mnie "Ostatni Śmiech" może być, choć Dixon miał zdecydowanie lepsze scenariusze. Sama ucieczka ze Slab niewiele bardziej różni się od tego co Bendis pokazał 5 lat później w New Avengers. Niestety później robi się gorzej, bo zamiast Batman, to problemem zajmuje się głownie Oracle, która z Jokerem ma wiadomą przeszłość. Brakuje dobrych scen walk, a zakończenie jest rozczarowujące.
Spoiler: PokażUkryj
Guz okazuje się żartem, a Nightwing jest przepuszczony przez pole siłowe i spuszcza manto Jokerowi - koniec komiksu.
Rysunki są ok, choć może w 6 zeszycie są najgorsze. Spodobały mi się żarty o prezydencie Luthorze, które rzuca Joker. No i uważam, że ten tom lepiej wyglądałby z okładką z zeszytu nr 1 niż z 6. Na plus zdecydowanie creditsy o Brianie Bollandzie. Dowiedziałem się jak powstała słynna okładka do Zabójczego Żartu.

https://www.instagram.com/p/CYPcb5rMaLZ/

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1284 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 08:44:14 »
Prenumeratorzy, a co?

Ja nie mam a prenumeruję, dlatego pytam Tych co prenumerują.

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1285 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 09:47:01 »
Ostatnie tomy (10 i 11) otrzymałem w prenumeracie 18 grudnia, a płacę za prenumeratę tego samego dnia...
Poprzednie (8 i 9) otrzymałem 29 listopada, po prawie dwóch miesiącach od otrzymania numerów 6 i 7 ( bo głupiego kubka dla mnie nie mieli, to nie mogli wysłać - jakby kubka nie mogli wrzucić do kolejnej przesyłki, jak to robili z otwieraczem...)
Więc najszybsza wysyłka zdarzyła się po 3 tygodniach...
Teoretycznie więc, w tym tygodniu mogłyby przyjść numery 12  i 13, ale z racji faktu, że w międzyczasie był okres świąteczny/noworoczny, pewnie przyjdzie nie prędzej niż koło 15 stycznia...
F...k Hachette

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1286 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:37:51 »
Up. Ja nawet place miecha do przodu, więc zanim paczka dojdzie już jest dawno opłacona z góry. Nic to nie zmienia.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1287 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 11:34:42 »
Ktoś ma tomy 12 i 13?

Tak, doszły 22 grudnia.

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1288 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:14:04 »
Up. Ja nawet place miecha do przodu, więc zanim paczka dojdzie już jest dawno opłacona z góry. Nic to nie zmienia.
Dokładnie. Oni muszą mieć ten miesiąc na obrobienie papierów i innej biurokracji i się z tym nie spieszą, bo po co.
To już moja 6 komiksowa prenumerata od Hachette, więc mam już z nimi poniekąd pewne doświadczenie 😝
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:16:01 wysłana przez BosMan »

Offline adiwax

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1289 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 16:08:06 »
Ktoś ma tomy 12 i 13?

Tak, przyszły bardzo szybko , czekam na następne ;)