Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440788 razy)

Mario i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1260 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 13:41:59 »
Szkoda, że ten Man of Steel to znów będą zeszyty 1-6. Gdyby to był drugi trejd 7-12 to byłoby super. No trudno - przeskoczę ten numer, tak jak Czarne Więzienie. I nie będzie tytułu "Łucznicy z długimi łukami" dla GA. :)


Offline SawiK

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1261 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:05:12 »
To nie prenumerujesz...jak możesz 😉 Świetnie że GA już tak blisko, miałem czytac z translacji, teraz poczekam na papierowe wydanie.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1262 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:27:51 »
Jednak trochę za dużo dubli jest jak na mój gust, żebym prenumerował. Kupuję to czego nie mam, duble zostawiam. Zatem 11 i 14 tom nie dla mnie bo już mam.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1263 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:36:25 »
Jednak trochę za dużo dubli jest jak na mój gust, żebym prenumerował. Kupuję to czego nie mam, duble zostawiam. Zatem 11 i 14 tom nie dla mnie bo już mam.
To potem nie zarzucaj innym, że nie kupowali tej kolekcji jak to potrafisz robić, kiedy sam jej nie kupujesz.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 21:15:37 »
Ja zawsze mówię, żeby kupować wszystko z testu, a potem jak już ruszy, jak kto uważa, co się komu podoba. Test jest najważniejszy i ja go kupiłem mimo 4 dubli. Teraz to duble pomijam. Poza oczywiście Nieskończonym Kryzysem, bo jego pierwsze polskie wydanie wyszło mocno okrojone, jak pokazuje Hachette.

Offline tomekrusłan

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1265 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 22:53:01 »
Niezły fikołek - po starcie kolekcji kupować wybiórczo a potem płakać, że WKKDC nie kontynuują.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 05:58:35 »
Wkkdc kupowałem wszystkie. I jak biz powtarza tomy z tamtej kolekcji to dwóch sztuk tego samego nie potrzebuje.

Online Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 11:55:37 »
No niestety, kolekcje tak mają że ciągle coś dublują.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1268 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 13:36:55 »
Czyli jak kolekcja padnie po 60 czy 80 tomach to już wiadomo, że będzie to wina Bazyla, a nie żadnego TK czy Egmontu.

A swoją drogą to serio nie rozumiem wyboru części tomów tej kolekcji - o ile jeszcze obecność takiego Człowieka ze stali można tłumaczyć tym, że jest to kolekcja innego wydawcy niż WKKDC, a Człowiek ze stali to klasyczny origin Supka to już kompletnie nie rozumiem wydawania takich tomów jak:
- Gotham to ja - nie tylko początek runu ale przede wszystkim straszny średniak - jak chcieli dać coś nowszego w kolekcji to lepszym wyborem była Wojna żartów z zagadkami, która jest dużo lepszym komiksem i stanowi zamkniętą całość niezależną od reszty runu,
- Czarne więzienie - słaby tom jak cały SS z Odrodzenie, jak już chcieli wydać coś z SS to mogliby wybrać coś pokryzysowego,
I tak można wymieniać komiksy słabe albo średnie wchodzące w skład tej kolekcji

Osobna kwestia to bezsensowna kolejność wydań:
- całe Countdown to Infinite Crisis powinno być przed samym Kryzysem,
- Emerald Twilight powinien być przed Godziną Zero,
- Green Lantern Rebirth powinno być po Final Night, a przed Wojną Korpusu Sinestro.

Tymczasem kolejność jaką dostajemy to trochę tak jakby w WKKM najpierw wydali Wielką Wojnę Hulka, a dopiero potem Planetę Hulka.
We wspomnianej WKKM Hachette najważniejsze wydarzenia wydawało chronologicznie: Upadek Avengers -> Ród M -> Wojna Domowa -> Tajna Inwazja -> Oblężenie.

Tu powinno być tak: Kryzys ba Nieskończonych Ziemiach, Szmaragdowy Zmierzch, Godzina Zero, Final Night, Green Lantern Odrodzenie, Wojna Korpusu Sinestro, Countdown to Infinite Crisis i sam Infinite Crisis - te pozycje co jakieś 5-6 tomów, a miedzy nimi reszta. Wtedy czytelnik dostałby piękny przekrój najważniejszych wydarzeń w Uniwersum - jak w WKKM.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1269 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 15:20:59 »
Akurat moim zdaniem większym problemem jest dublowanie komiksów z WKKDC niż Egmontu/Muchy. Kolekcje z założenia mają troszkę inną grupę docelową niż kupujący cale serie np. od Egmontu. I moim zdaniem nie powinno być dubli gdy ktoś postanowi uzbierać w całości tylko te 2 kolekcje. A tak na 2 historie z samym Supermanem w pierwszych 15 tomach to niestety powtórki z WKKDC (owszem są jakieś drobne rożnice ale danie główne jest to samo). Jeśli chodzi o duble z odrodzenia to niewiele jest ciekawych opcji głównych serii, wydanych w USA po 2015 roku, których Egmont nie ruszył.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Marvelek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1270 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 14:11:08 »
Dobry ten dzisiejszy Joker, czy szkoda miejsca na półce? Zupełnie tego nie znam ale nazwisko Dixon kusi.

Offline Klima

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1271 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 16:00:07 »
Czy dzisiaj Hachette nie miało czasem puścić listy 10 nastepnych tytułów w kolekcji?

Offline polner

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1272 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 17:26:04 »
Czy dzisiaj Hachette nie miało czasem puścić listy 10 nastepnych tytułów w kolekcji?
\

Miałem o to sam zapytać.

Offline Mosby89

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1273 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 10:26:25 »
Czy dzisiaj Hachette nie miało czasem puścić listy 10 nastepnych tytułów w kolekcji?
Hmm... Też czekam od dwóch dni na obiecane zapowiedzi i dalej nic 🤔

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1274 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 19:14:46 »
Dobry ten dzisiejszy Joker, czy szkoda miejsca na półce? Zupełnie tego nie znam ale nazwisko Dixon kusi.

Jak dla mnie najsłabszy tom z dotychczasowych. Batman Kinga to przy tym arcydzieło. Durna sieczka z milionem idiotycznych postaci, bez sensu, bez logiki.