Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440919 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1200 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 00:42:34 »
Trochę mnie martwi że kolejny Superman w kolekcji to dubel wobec WKKDC. Czy nie ma już fajnych Supermanowych komiksów do wydania?

Są tylko nikt nie ma jaj, aby te tytuły wydać. Gdyby nie było monopolu na komiksy DC, to pewnie jakieś fajne Supki już by się na rynku pojawiły.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1201 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:19:19 »
Ale się upraliście, że to wyjdzie w kolekcji, żeby nie było tylko rozczarowania.

Rozczarowanie będzie z twojej strony jak to wyjdzie w Kolekcji. Bo wyjdzie, tylko pewnie będą przesunięcia. No i wersja z Kolekcji będzie miała prawdopodobnie więcej zeszytów niż wydanie Egmontu. Wszystkie powtarzane dotychczas tomy są dość bogate pod względem dodatków i zawartości.

Aquaman wygląda na przyjemny tom. Zeszyty 0-7, zaczynam czytać.

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1202 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:32:33 »
Są tylko nikt nie ma jaj, aby te tytuły wydać. Gdyby nie było monopolu na komiksy DC, to pewnie jakieś fajne Supki już by się na rynku pojawiły.

Stan umysłu "doradców/redaktorow" egmontu to nadal "starocie sie nie sprzedaja i sa glupie" ale powoli sie to na szczescie zmienia - Epici i zapowiedziane Batmany.

Online jotkwadrat

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1203 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:34:33 »
Aquaman wygląda na przyjemny tom. Zeszyty 0-7, zaczynam czytać.
0-6

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1204 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 12:24:55 »
UP
Oczywiście jak najbardziej. Chodziło mi o to, że jest 7 zeszytów w tomie i tą literówkę popełniłem.

Projekt OMAC obroni się jako samodzielna historia czy lepiej poczekać i przeczytać razem z innymi tie-inami do Nieskończonego Kryzysu a potem sam Kryzys (i w sumie jako podbudowę pod niego jeszcze Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i ew. jakiś inny kryzys jeśli był u nas wydany)?

Broniłaby się jako samodzielna historia, gdyby nie to, że jeden z ważniejszych wątków DC zawarło w innym komiksie. Hachette niestety tutaj nie zamieszała z zawartością oryginalnych wydań i nie dała "Poświęcenia" między zeszyty OMACa. To dla mnie jest problem, bo ten tom będzie w poskiej Kolekcji ale nie wiadomo kiedy. Gdybym wiedział o tym wcześniej, wstrzymałbym się z lekturą Projektu. Ale sam komiks jest dobry, a razem z Poświęceniem będzie świetny.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1205 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 16:59:37 »
Trochę mnie martwi że kolejny Superman w kolekcji to dubel wobec WKKDC. Czy nie ma już fajnych Supermanowych komiksów do wydania?
Jest kilka do wydania, ze dwa do wznowienia. Chyba jednak Superman nie idzie Egmontowi za dobrze skoro koncentruje się na bieżących runach.
Batman returns
his books to the library

Offline Gazza

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1206 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 17:12:58 »
Jak będą koncentrować się wyłącznie na tych współczesnych to faktycznie dobrze nie będzie szedł. Przydałyby się takie „the best of” - m.in. Ziemia Jeden, All-star, Na wszystkie pory roku etc. Porządnie wydane. Coś jak Batman….. zaraz, przecież z nietoperzem jest podobnie. No ok, będzie lepiej w przyszłym roku ale Superman ma jeszcze dalej do tego….  :(

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1207 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 18:07:36 »
Czytałem Ziemię Jeden, ale mnie nie zachwyciła. Zresztą polskie wydanie Batman Ziemia Jeden chyba też za bardzo Egmontowi nie pykło, skoro nie pociągnął tego tematu dalej choćby o WW. Ale Superman ZJ zawitał do hiszpańskiej WKKDC.



Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1208 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:42:10 »
Z Earth One podobno Green Lantern i Wonder Woman są jeszcze w miarę ciekawie poprowadzeni, Superman chyba niespecjalnie.

W esowym zakątku brakuje mi Secret Identity, Peace on Earth, Speeding Bullets, Superman Smashes the Clan no i słynnego one-shota What's So Funny About Truth, Justice & The American Way. Osobną sprawą jest run Byrne'a i jego następców - przez kilka lat Supek trzymał naprawdę niezły poziom. Kiedyś wydane zostały w Stanach z tego takie tomiki jak Exile czy Eradication. Teraz idą wydania Superman: The Man of Steel po około 500 stron (4. już tom został przesunięty na styczeń przyszłego roku). I tego Byrne'a brałbym jak Knightfall czy epiki Spidera.

Tylko, jak już zaznaczałem, Egmont w to nie wchodzi, w żadnych zapowiedziach na przyszły rok nie ma i chyba trzeba będzie sięgnąć po wydania po angielsku. Pewnie przyczyna jest taka, że szacuje liczbę chętnych na niewielką. Natomiast kolekcja Bohaterowie i Zboczeńcy słabo jest przystosowana do rynku polskiego i te dwa supermenowe duble są dosyć nieszczęsne.
Batman returns
his books to the library

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1209 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:44:21 »
Żeby to były tylko 2 duble ale wg listy brytyjskiej są 3 duble na 3 samodzielne komiksy z Supermanem.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1210 dnia: So, 27 Listopad 2021, 09:04:16 »
Aquamena czyta się naprawdę sprawnie, podobnie jak inne współczesne komiksy. Atak z głębin i tylko ten który rozmawia z rybami, może go powstrzymać. :) Za to rysunki Reisa są obłędne i warto zobaczyć ten komiks choćby dla nich. Jeszcze nie otworzyłem swojej Antologii Aquamena od Egmontu, więc nie porównałem wydań i efektów.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1211 dnia: So, 27 Listopad 2021, 16:38:56 »
Najnowszy Aquaman to taki typowy Johns - historyjka ok, czyta się sprawnie, ale bez fajerwerków. Zeszyt 0 trochę o niczym, aczkolwiek scena w knajpie chyba najlepsza z całego albumu. Zeszyty 1-4 to właściwie zamknięta historia o krwiożerczych potworach z głębin polujących na powierzchni. Zeszyty 5-6 rozpoczynają opowieść o zatopieniu Atlantydy i przez to tomik robi się nieco urwany.

Nie wiem, czy ktoś już wspominał, ale tekst na końcu potwierdza obecność w polskiej kolekcji komiksu Aquaman: Czas i pływy Petera Davida z '93 roku (Time and tide).
Batman returns
his books to the library

Offline SawiK

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1212 dnia: So, 27 Listopad 2021, 17:56:04 »
Up
Chciałbym zobaczyć jakiś urywek Aquamana w image'u Gladiatora, ale Time and tide to też dobra wiadomość, oby się potwierdziło. Tego kolekcyjne go Aquamana przeczytałem na translacjach, było 13zeszytow, fajnie gdyby w kolekcji ukazał się jeszcze kolejny tom z N52.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1213 dnia: So, 27 Listopad 2021, 18:46:53 »
To jest kolejny tom z N52, bo pierwszym była Harley Quinn. :)
Z samym Aquamanem będzie jeszcze w Kolekcji najprawdopodobniej Utonięcie. Kroniki Atlantydy, Legenda Aquamana i właśnie Time & Tide.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1214 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 17:57:32 »
Czytałem Ziemię Jeden, ale mnie nie zachwyciła. Zresztą polskie wydanie Batman Ziemia Jeden chyba też za bardzo Egmontowi nie pykło, skoro nie pociągnął tego tematu dalej choćby o WW. Ale Superman ZJ zawitał do hiszpańskiej WKKDC.
Tu nie chodzi o Ziemie Jeden tylko o postacie. WW u nas się nie sprzedaje. Egmont trzy razy próbował wydawać jej serie (przecież na 3 tom z DC Deluxe ile trzeba było czekać). Po prostu czytelnicy nie chcą jej kupować i czytać. Co jest też dziwne bo dostaliśmy trzy dobre i mocne serię od znanych twórców, a nie jakieś szroty. Pierwszy tom Batman Ziemia Jeden to chyba miał nawet dodruk. To wszystko zależy od bohater, a jak nie jest to Batman to nie ma co liczyć na dobrą sprzedaż, bo ludzie tego nie kupią.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Listopad 2021, 17:59:08 wysłana przez michał81 »