Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 453574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1170 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:18:57 »
Nie widzę powodów aby nie wyszło.
W sumie masz rację bo wyjdzie w DC Deluxe.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1171 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 22:25:06 »
Ok, tylko jeśli chodzi o powody by nie trafiło to do kolekcji to nadal ich nie widzę.
Batman returns
his books to the library

Offline LordYaxley

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1172 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 00:13:30 »
Jestem nowy na forum i mam pytanie troszkę z innej kategorii, oczywiście odnośnie omawianej kolekcji. Dotychczas poza mangą Dragon Ball  nie interesowałem się komiksami. Wydawnictwo być może celowo lub nie zamieściło komiks o Harley Quinn zaraz na początku przykuwając większą uwagę wdziękami bohaterki. Powiem szczerze że właśnie owy zabieg przykuł moją uwagę.  Czy w ramach kolekcji można liczyć na tomik o Firestar ( okładka znajduje się na grafice promocyjnej ale w dotychczasowym spisie się nie pojawia) ? Czy jest szansa na tom również o Power Girl?

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1173 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 07:45:15 »
Ale się upraliście, że to wyjdzie w kolekcji, żeby nie było tylko rozczarowania.
Ja tam się nie rozczaruję, bo będę brał wydanie z DC Deluxe, ale jeśli wiesz coś więcej to przestań być taki tajemniczy i podziel się swoją wiedzą z forumową bracią  :) Na razie idziemy toczka w toczkę z listą angielską tak więc również nie widzę żadnych powodów aby Sinestro Corps War nie było wydane w 16. tomie tej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 08:18:08 wysłana przez laf »

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1174 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 08:15:54 »
Jestem nowy na forum i mam pytanie troszkę z innej kategorii, oczywiście odnośnie omawianej kolekcji. Dotychczas poza mangą Dragon Ball  nie interesowałem się komiksami. Wydawnictwo być może celowo lub nie zamieściło komiks o Harley Quinn zaraz na początku przykuwając większą uwagę wdziękami bohaterki. Powiem szczerze że właśnie owy zabieg przykuł moją uwagę.  Czy w ramach kolekcji można liczyć na tomik o Firestar ( okładka znajduje się na grafice promocyjnej ale w dotychczasowym spisie się nie pojawia) ? Czy jest szansa na tom również o Power Girl?
Widzę, że kolega jest fanem komiksowych wdzięków kobiecych  ;D. Co do wymienionych przez Ciebie postaci to oczywiście niczego nie można być pewnym dopóki nie ujrzymy oficjalnych zapowiedzi, ale ja bym się nie nastawiał na występ tych superbohaterek w kolekcji.

Jeśli chodzi o dalsze występy Harley Qiunn to polecam zapoznać się z dalszą częścią historii z tomu 2. Cały run o HQ w ramach Nowego DC, a następnie z DC Odrodzenie wydał Egmont - https://egmont.pl/szukaj?q=harley+quinn. Poza HQ występuje tam sporo kuso odzianych superbohaterek w tym wspomniana przez Ciebie Power Girl, jak również Poison Ivy czy Catwoman.

Poza tym na rynku mamy sporo komiksów erotycznych ("Druuna" i "Dżin" to tak na szybko z głowy). W tej kategorii "króluje" Planeta Komiksów - https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/planeta-komiksow. Szczególnie proponuję zainteresować się takimi pozycjami jak "Cicca Dum Dum" - https://www.gildia.pl/komiksy/497291-cicca-dum-dum-pakiet-tomy-1-3, czy "Voyeur" - https://www.gildia.pl/szukaj?q=Voyeur+.

Jest jeszcze król komiksu erotycznego czyli Milo Manara - https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/milo-manara Artbooki w jego wykonaniu to prawdziwe perełki, a rysowana przez niego "Borgia" to klasyka światowego komiksu - https://www.gildia.pl/komiksy/440327-borgia-wydanie-zbiorcze

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1175 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 08:16:11 »
Ja tam wierzę michałowi81, że ten tom nie wyjdzie u nas jako 16. Czego potwierdzeniem są dla mnie słowa TK, które padły na jego spotkaniu w czasie MFKIG, że "Egmont mówi kolekcjom co wolno im wydawać a co nie", co prawda było to żartobliwe stwierdzenie, ale może jakieś ziarno prawdy w tym jest i może odnosi się właśnie do tego tomu.
Jak pokazał przykład WKKM, jeśli to dublowało historię z Marvel Now, to tylko tomy już wcześniej wydane przez Egmont. Nie było sytuacji, żeby komiks od obu wydawców ukazał się w podobnym czasie, albo żeby Hachette wydało coś wcześniej, no może tylko Kapitana Hydrę, ale Egmont jak można się także domyślić z innych wypowiedzi TK nie był wtedy chyba jeszcze w 100% pewien czy wydadzą tę serię. Tak sama było z Rękawicą Nieskończoności, która miała szansę ukazać się w tych tomach powyżej 120, które zastępowały duble z Egmontu, ale tak się nie stało i niedługo później Egmont ją wydał.
Dlatego też na ten moment jestem niemal pewien, że faktycznie kolekcja ominie "Sinestro Corps War", ale co najbardziej prawdopodobne na ten moment moim zdaniem wyda ten komiks później, może pod koniec. Na razie listy uk i hiszpańska nie różnią się znacznie, a hiszpańska jest o 20 tomów krótsza, więc licząc, że  w ramach pierwszej 25 uk mamy tylko 3 tomy z poza listy hiszpańskiej, można dojść do wniosku, że  w uk wyjdzie cała 80 z Hiszpanii plus 20 innych tomów. Zatem podkreślę jeszcze raz, że na ten moment sądzę że w ramach tej kolekcji będzie stałe 100 tomów i nie będzie miejsca na ekskluzywy z innych edycji, aby zastąpić nimi 2 tomowe wydanie Wojny Korpusu Sinestro.
Zatem podsumowując opierając się jedynie na analizie szczątkowych faktów i intuicji stawiam, że 16 tomem naszej edycji nie będzie Wojna Korpusu Sinestro część 1, ale komiks ten i tak ma duże szanse pojawić się w ramach tej kolekcji, ale zapewnie znacznie później.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 08:18:44 wysłana przez emedzi 12 »

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1176 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 08:39:17 »
Ja tam wierzę michałowi81, że ten tom nie wyjdzie u nas jako 16. Czego potwierdzeniem są dla mnie słowa TK, które padły na jego spotkaniu w czasie MFKIG, że "Egmont mówi kolekcjom co wolno im wydawać a co nie", co prawda było to żartobliwe stwierdzenie, ale może jakieś ziarno prawdy w tym jest i może odnosi się właśnie do tego tomu.
Tylko w kontekście tej wypowiedzi Kołodziejczak długo i namiętnie najpierw tłumaczył, że kolekcje i Egmont nastawione są na różnych odbiorców, którzy sobie nawzajem nie przeszkadzają. Na koniec dodał, że ewentualnie czasem Egmont zainterweniuje w związku z jakimś tomem kolekcji, natomiast nigdy na odwrót.
Czy to będzie się odnosiło akurat do WKS to daleko posunięta gdybologia.
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1177 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:34:20 »
Czekam na tego Shazama, Jerry ladnie malowal te zeszyty zwlaszcza pierwszy☺

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1178 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:56:22 »
Ale już jakiś czas temu zostało powiedziane, że Sinestro został przeniesiony na koniec.

Obecnie to lekka marketingowa prowakacja bo teraz go nie będzie a zaraz wyjdzie DC Deluxe. W kolekcji ukaże się przy numerze 90+ koło 2024-25 to nikt nawet na to uwagi nie zwróci...

A jak ludzie będą wiedzieć, że jest w kolekcji ale dalej to część nie kupi DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 09:58:56 wysłana przez Geekboy »

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1179 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:24:53 »
Ale już jakiś czas temu zostało powiedziane, że Sinestro został przeniesiony na koniec.
A czy istnieje potwierdzenie że będzie to 16 tom? Czy Hachette Polska przedstawilo oficjalnie ostateczną listę polskich tytułów? Bo wiem że takowa na pewno istnieje.

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1180 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:37:49 »
Tylko w kontekście tej wypowiedzi Kołodziejczak długo i namiętnie najpierw tłumaczył, że kolekcje i Egmont nastawione są na różnych odbiorców, którzy sobie nawzajem nie przeszkadzają. Na koniec dodał, że ewentualnie czasem Egmont zainterweniuje w związku z jakimś tomem kolekcji, natomiast nigdy na odwrót.
Czy to będzie się odnosiło akurat do WKS to daleko posunięta gdybologia.
Tak sam przecież zaznaczyłem, że moje przewidywanie to gdybologia, ale czy aż tak daleko posunięta, skoro nie tylko odwoływałem się do wypowiedzi pana Kołodziejczaka, ale i podałem przykłady analogicznych sytuacji z WKKM, które akurat moim zdaniem dużo mocniej podpierają tę hipotezę. Zatem wciąż ręki za tę teorię nie dam sobie obciąć, ale już np. paznokcie - tak :D
Ale już jakiś czas temu zostało powiedziane, że Sinestro został przeniesiony na koniec.

Obecnie to lekka marketingowa prowakacja bo teraz go nie będzie a zaraz wyjdzie DC Deluxe. W kolekcji ukaże się przy numerze 90+ koło 2024-25 to nikt nawet na to uwagi nie zwróci...

A jak ludzie będą wiedzieć, że jest w kolekcji ale dalej to część nie kupi DC Deluxe.
Właśnie kojarzyłem, że ktoś kiedyś wspominał o ewentualnym przesunięciu, teraz sprawdziłem, że byłeś to Ty. Tylko myślałem, że to też przypuszczenia, ale skoro masz jakieś wiarygodne przecieki, że tak będzie to ok.
A czy istnieje potwierdzenie że będzie to 16 tom? Czy Hachette Polska przedstawilo oficjalnie ostateczną listę polskich tytułów? Bo wiem że takowa na pewno istnieje.
Geekboy pisze, że tom przesunięty na koniec, a ty pytasz go czy ma potwierdzenie że to będzie 16 tom. Trochę nie rozumiem, mógłbyś zadać to pytanie wielu innym forumowiczom, którzy są wręcz święcie przekonani że tak, będzie ale, że akurat pytasz jego to trochę dziwne.
Przy okazji skoro masz jakieś przecieki, to może wreszcie uchyl trochę rąbka tajemnicy. Rozumiem że nie wolno ci napisać w którym tomie będzie Wojna Korpusu Sinestro, ale może chociaż napisz czy masz pewność, że jej nie będzie i czy jest w związku z tym jakaś pula zapasowych tytułów, które będą w naszej kolekcji, zamiast ciągle tylko napominać każdego, kto napisze, że 16 tomem będzie właśnie ten tytuł,, żeby nie był tego tak pewien.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 10:39:54 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1181 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:38:50 »
A czy istnieje potwierdzenie że będzie to 16 tom? Czy Hachette Polska przedstawilo oficjalnie ostateczną listę polskich tytułów? Bo wiem że takowa na pewno istnieje.

Lista istnieje sam przecież pisałeś, że znasz jej zawartość i dlatego wytykałeś Bazylowi, że nie będzie takiej kolejności jak w UK.

Numer został na życzenie Egmontu przeniesiony na koniec i polska lista została przetasowana. Dlatego ja nie twierdzę, że jest on na 16 pozycji.

Ale jeżeli jesteś w stanie postawić coś na szali twierdząc, że w tej kolekcji tego na 100% nie będzie - to ok.

Znajdą się tacy co później będą Ci to wypominać.


Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1182 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:46:01 »
Bez sensu dla czytelnika z sensem dla Egmontu. Jak tak ma być dalej, to ja rezygnuje z tej prenumeraty i to samo napisze Hachett.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1183 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:53:46 »
Przy okazji skoro masz jakieś przecieki, to może wreszcie uchyl trochę rąbka tajemnicy. Rozumiem że nie wolno ci napisać w którym tomie będzie Wojna Korpusu Sinestro, ale może chociaż napisz czy masz pewność, że jej nie będzie i czy jest w związku z tym jakaś pula zapasowych tytułów, które będą w naszej kolekcji, zamiast ciągle tylko napominać każdego, kto napisze, że 16 tomem będzie właśnie ten tytuł,, żeby nie był tego tak pewien.
Miałem napisać coś w podobnym guście, ale dziękuję, że mnie wyręczyłeś  :)

Jak tak ma być dalej, to ja rezygnuje z tej prenumeraty i to samo napisze Hachett.
Ale że niby o co chodzi, bo nie za bardzo rozumiem co Cię tak zdenerwowało?

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1184 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:56:30 »
Też jestem ciekaw o co właściwie chodzi z tą "ostateczną listą". Takowa istnieje, niektórzy się z nią zapoznali (w jaki sposób?), ale szerzej nie wolno jej ujawniać?
Batman returns
his books to the library