Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1080 dnia: So, 16 Październik 2021, 17:04:55 »
A Hush jest kontynuacją czegoś? Jak wygląda pełna chronologia zdarzeń?
A więc od początku, w 1939 wyszedł Detective Comics 27 stworozny przez Billa Fingera i Boba Kane'a, w którym Batman musiał rozwiązać sprawę pewnego Chemicznego Syndykatu i tak to się zaczęło... Reszta to już historia.

Offline Sparnage

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1081 dnia: So, 16 Październik 2021, 17:07:23 »
Czy wszystkie historie z 3. i 5. tomu znalazły się w albumach DC wg Moore'a i Gaimana?

Tak, poza jedną historią z piątego tomu, która powinna być w Batman: Black & White.

Offline Itachi

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1082 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 14:15:57 »
Nowe kolekcje nie wzbudzają u mnie większych emocji, uważam że na początku były idealnym rozwiązaniem, z czasem stały się większym problemem. Otrzymaliśmy masę tytułów niekompletnych, wybiórczych, momentami ciężko było uchwycić głębie całej historii opierając się na niepełnym obrazie. To pokazuje jak ewoluował rynek komiksowy, od 2012 do teraźniejszości. Niesamowita kwestia, metamorfoza. Od zakupu 3 albumów miesięcznie do kilkudziesięciu. Obecnie mamy serię zbierające pełne, kompletne runy scenarzystów, dzięki czemu w końcu możemy od a do z poczuć kwintesencję wizji danego artysty. Nowa kolekcja. Bohaterowie i Złoczyńcy. Zbierać nie będę, po pierwsze szkoda miejsca, po drugie kolekcje przestały mnie kręcić, po trzecie nigdy nie zbierałem wszystkiego także na półkach wygląda to beznadziejnie.

Jednak obok tego albumu nie mogłem przejść obojętnie. Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem? W nowym tłumaczeniu Co się stało z Krzyżowcem w Pelerynie. Pierwsze jakoś lepiej brzmiało :)

Neil Gaiman, Andy Kubert. Nazwiska zwiastowały komiks wyjątkowy. W innej formie, narracji jak na scenarzystę przystało. Nie zawiodłem się. Klimat i konwencja przypadły mi do gustu. Poczułem woń konsternacji, próby odnalezienia się w czasie i rzeczywistości. Opowieści Kotki i Alfreda zostały doskonale rozpisane. Szczególnie ta druga, ukazała bardzo intrygującą wizję. Największym plusem jest założenie komiksu o Batmanie, w którym Mroczny Rycerz nie gra pierwszych skrzypiec. To historia o nim, ale czy na pewno? Graficznie jest to uczta dla oczu, kadry są dynamiczne, szczegółowe. Zauważcie jak dokładnie odwzorowana jest mimika bohaterów, lekkie szelmowskie uśmieszki, z drugiej strony troska czy zakłopotanie.

Kolejne historie są miłym dodatkiem, w tym miejscu wyróżnię natomiast tylko zeszyt skupiający się na Poison Ivy. Konwencja opiera się na podobnych założeniach jak w Harleen, którą niedawno skończyłem czytać. Dobra rzecz. Reszta albumu nie obniża dramatycznie oceny, rzekłbym nawet że w jakiś sposób cały czas krąży wokół czarnych charakterów i ich traum, które spowodowały że podążyli w przyszłości taką, a nie inną ścieżką.

Na koniec muszę pochwalić Hachette za jakość wydania. Za 40 zł otrzymujemy dobrej jakości produkt, a pragnę zauważyć, że cena stabilizuje się na takim samym poziomie jak lata temu. Koszta na pewno musiały im w tym czasie wzrosnąć. Dodatki na wielki plus, jedyna rzecz jaka mnie zaintrygowała to spis treści. W nim wszystko pięknie rozpisane. Historia x strona 20 y strona 48. Natomiast numeracji stron w tomiku jako takiego nie ma. Także za wiele spis treści nie pomoże, gdy szybko chcemy odnaleźć dany fragment. Ale to taka mała pierdoła.

Na pewno jakieś pojedyncze numery będę zamawiał, ten brałem na allegro (KIOSKuGosi). Jakby co polecam, wprawdzie kasuje 41 zł za album, natomiast wysyłka jest natychmiastowa, a komiks zostaje nadany w idealnie spasowanym kartoniku. Nie każdy ma empiki za rogiem także, ja z pewnością będę kupował tam.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1083 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:01:17 »
Ktoś dostał tomy  8 i 9?

Offline Avarest

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1084 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:18:36 »
BOK Hachette w korespondencji mailowej zasugerował mi (nie napisali tego wprost), że tomy 8 i 9 będą wysyłane w listopadzie....

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1085 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:25:23 »
A Hush jest kontynuacją czegoś? Jak wygląda pełna chronologia zdarzeń?
Na tak postawione pytanie również pomyślałem, żeby odpowiedzieć w jakiś sarkastyczny sposób, ale bardzo trafnie i zabawnie zrobił to @OokamiG, więc mnie pozostaje odpowiedzieć merytorycznie - https://marveldcchronologia.wordpress.com/batman/

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1086 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:51:18 »
BOK Hachette w korespondencji mailowej zasugerował mi (nie napisali tego wprost), że tomy 8 i 9 będą wysyłane w listopadzie....
8 i 9 są już w trakcie wysyłki. W necie są już zdjęcia tomików więc powinny zaraz docierać do pierwszych osób.

"kiedy będą wysłane?" jest dość nietrafionym pytaniem każdy dostaje swoje paczki inaczej. Najprościej dodać 28 dni do daty nadania na etykiecie o ile płatność będzie dokonana praktycznie od razu.

Offline Avarest

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1087 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 11:01:42 »
Pytałem o termin wysyłki pierwszej partii paczek z tomami 8 i 9. Podlinkujesz zdjęcia?

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1088 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 11:46:03 »
Pytałem o termin wysyłki pierwszej partii paczek z tomami 8 i 9. Podlinkujesz zdjęcia?

https://www.instagram.com/p/CU8ILZZga9Q/?utm_medium=copy_link

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1089 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 00:44:10 »
Wraz z tomem piątym w końcu dołączyłem do nabywaczy tej kolekcji. Tak jak już wyżej komentowano przyjęta dla niej formuła edytorska jest bardzo estetyczna, a jak na moje niewprawne oko (to nie jest kokieteria) wyłapałem tam o wiele mniej literówek niż przynajmniej w niektórych tomach "Superbohaterów Marvela" ("Marsz pogrzebowy Chopna" - pamiętamy!). Pod względem doboru zawartych tu opowieści zbiorek obszerny, a przy tym interesujący. Najbardziej podeszła mi lektura przedruku "Secret Origins" z od lat i niezmiennie rozkładającą mnie swoją jakością na łopatki  ilustracją okładkową w wykonaniu Briana Bollanda. Miło też było ujrzeć prace znanego u nas z przedruku "Green Lanterna" Pata Brodericka. Tym bardziej, że zilustrował on historię z udziałem Harveya "Two-Face'a" Denta, dla mnie Numero Uno wśród adwersarzy (no nich im będzie...) "Krzyżowca w Pelerynie". Cieszy także rozbudowany dział dodatków. Te zawsze w cenię, bo wciąż nie wszystkie tego typu wywiady i refleksje da się odnaleźć w necie. Póki co jawi się to autentycznie zachęcająco, a ze szczególną ekscytacją wypatruję "Flash: Odrodzenie", którego premiera już za niecały tydzień.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1090 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 07:06:53 »
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online vision2001

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1091 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 10:04:52 »
Wraz z tomem piątym w końcu dołączyłem do nabywaczy tej kolekcji.
Mam tom 3 i zakupiłem tom 5. Od czytania #5 zacząłem "przygodę" z tą kolekcją. Jeden zeszyt za mną. I strasznie mnie irytuje zastosowanie różnej wielkości czcionki w dymkach czy ramkach, które zostało zrobione tylko po to, by wypełnić "puste" miejsca. Dużo tego. I nie myślałem, że źle mi się może czytać komiks przez coś tak głupiego, jak różna wielkość czcionki. Dalej pewnie będzie tak samo. (EDIT: dodam, że sprawdziłem wielkość czcionki w wersji oryginalnej i font jest tej samej wielkości niezależnie od miejsca jego zastosowania)
Ciekawe jak wygląda to w #3...
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Październik 2021, 10:14:35 wysłana przez vision2001 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1092 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 10:26:55 »
Mam tom 3 i zakupiłem tom 5. Od czytania #5 zacząłem "przygodę" z tą kolekcją. Jeden zeszyt za mną. I strasznie mnie irytuje zastosowanie różnej wielkości czcionki w dymkach czy ramkach, które zostało zrobione tylko po to, by wypełnić "puste" miejsca. Dużo tego. I nie myślałem, że źle mi się może czytać komiks przez coś tak głupiego, jak różna wielkość czcionki. Dalej pewnie będzie tak samo. (EDIT: dodam, że sprawdziłem wielkość czcionki w wersji oryginalnej i font jest tej samej wielkości niezależnie od miejsca jego zastosowania)
Ciekawe jak wygląda to w #3...

To ciekawe, bo ja często jestem wyczulony na tego typu drobnostki i mnie one drażnią, a tutaj nawet nie zauważyłem. Zawsze jest dla mnie interesujące jak subiektywizm wpływa nawet na odbiór jakichś obiektywnych błędów.

Offline Mosby89

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1093 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 12:02:09 »
Wiadomo coś czy w kolekcji znajdzie się Ostatni Kryzys?

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1094 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 14:00:28 »


Czy w tomie 9 jest oficjalna zapowiedź tomu 11 ?

Tak samo jak w UK - "Legion Samobójców: Czarna krypta"