Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Parsifal

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1065 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 15:49:08 »
Rozmawiałem przed chwilą z infolinią Hachette i dowiedziałem się, że od tomu 5 w ogóle nie będzie można zamawiać prenumeraty, tylko od tomu 6 i kolejnych numerów ale wyłącznie parzystych ;).

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1066 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 22:17:44 »
nie nie istnieją żadne argumenty, tylko ty nie potrafisz żadnego dostrzec.

A argument jest banalny - jeśli mamy w kolekcji 80 tomowej event który ma 10 tomów, i wydajesz go po kolei, to przez prawie pół roku jest to kolekcja jednego eventu. Więc jeśli po zakupie 5 tomów następuje 10 tomów kryzysu, fani Kryzysu się cieszą, ale "normalsi" czekają na kolejnego supka, batmana czy suicide squad, to mogą sobie odpuścić kryzys i po pół roku już nie wrócić. Przez przeplatanie kolekcji komiksami z różnych stylistyk, okresów, bohaterów, większa grupa zainteresowanych ma co dwa tygodnie jakąś dawkę zainteresowania. Mogę zrozumieć że dla siebie to sytuacja suboptymalna, ale dla przeciętnego czytelnika który nawet być może nie czyta wszystkich komiksów, ale kupuje dla panoramy, i na pewno dla biznesu jest to decyzja bardzo dobra.

Ale ja nie pisze by wydawać całe Countdown to Infinity Crisis pod rząd ale by historię dwutomowe były od razu, a nie w odstępach kilkumiesięcznych.

Online Szekak

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1067 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:21:18 »
Jest tu gdziesblista co jest dublem, a co nie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1068 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 08:25:21 »
Jest tu gdziesblista co jest dublem, a co nie?

Gdzieś jest  ;) (pełne duble zaznaczyłem pogrubieniem, częściowe duble zaznaczyłem podkreśleniem, tytuły pisane normalną czcionką to premiery)

17 Superman: Man of steel - dubel z WKKDC i z TM-Semic

18 Green Arrow: The longbow hunters - no w końcu!!! Wyczekiwałem tej mini serii w WKKDC, ale tam nie została wydana/ Nareszcie będzie mi dane się z nią zapoznać  :) Szykuje się jeden z najlepszych tomów w kolekcji!!!

19 Wonder Woman: Rebirth year one - częściowy dubel z Egmontu (DC Rebirth). Premierowy zeszyt: opowieść zatytułowana ‘and then there were three...' z Wonder Woman Annual #1

20 JLA: New world order - dubel z WKKDC (tutaj zostały wydane tylko zeszyty JLA #1-4) i Egmontu

21 Starman: Sins of the father - zupełnie nieznana dla mnie postać. Pierwsze pięć zeszytów serii, która trwała przez ponad 80 numerów. To naprawdę sporo, a więc może być coś na rzeczy z tą postacią i jej przygodami. Zakup do rozważenia, chociaż co do zasady nie kupuję początkowych zeszytów jakichś serii.

22 Lex Luthor: The black ring volume 1 - przygody Luthora po wydarzeniach z Blackest Night, a więc po tym jak stał się pomarańczową latarnią. Z miłą chęcią zapoznam się z tymi wydarzeniami.


A poza tym idąc od początku:

1. Batman: Gotham to ja - dubel z Egmontu (DC Rebirth)

2. Harley Quinn: Gorączka w mieście - częściowy dubel z Egmontu (New 52). Premierowy zeszyt: Batman: Harley Quinn

3. Superman: Dla człowieka, który ma wszystko i inne opowieści o Supermanie - częściowy dubel z WKKDC. Premierowy zeszyt: Green Lantern/Superman: Legend of the Green Flame

4. Wonder Woman: Orędowniczka - dubel z Egmontu (DC Deluxe)

5. Batman: Co się stało z krzyżowcem w pelerynie? - częściowy dubel z Egmontu. Tutaj jest sporo różnych zeszytów:
Tom "Co się stało z krzyżowcem w pelerynie" zawiera:
- WHATEVER HAPPENED TO THE CAPED CRUSADER?' FROM BATMAN #686 AND DETECTIVE COMICS #853
- A BLACK AND WHITE WORLD' FROM BATMAN: BLACK AND WHITE #2
- Pawana: Secret Origins #36
- Secret Origins Special #1
'Grzechy Pierworodne
'Porządek dziobania
'Kiedy drzwi są otwarte
'Dwie Twarze: Opowieść bez tytułu
- Śmiertelna Glina: Batman Annual #11
Dublem jest na pewno główna historia. Co do pozostałych to niestety nie wiem co było już kiedyś wydane, a co nie  :(

6. Flash: Odrodzenie - premiera.

7. Nieskończony Kryzys: Projekt OMAC - premiera.

8. Aquaman: Z głębin - premiera. Trzeba pamiętać, że to jest Aquaman z New 52, a nie z DC Rebirth

9. Superman i Batman: World's Finest - Strażnicy sprawiedliwości - premiera.

10. Joker: Ostatni śmiech - premiera.

11. Suicide Squad: Czarne więzienie - dubel z Egmontu (DC Rebirth)

12. Moc Shazam! - premiera.

13. Legenda Hawkmana - premiera.

14. Nieskończony Kryzys, część 1 - częściowy dubel z Egmontu (DC Deluxe). Premierowe zeszyty: INFINITE CRISIS SPECIAL: DAY OF VENGEANCE #1; INFINITE CRISIS SECRET FILES #1; INFINITE CRISIS SPECIAL: RANN-THANAGAR WAR #1. Nieskończony Kryzys jest w tej kolekcji wydany zdecydowanie lepiej niż przez Egmont, a dodatkowo dostaniemy jeszcze tomy stanowiące prolog do tego eventu.

15. Batman: Rozbite miasto - częściowy dubel z Egmontu (DC Deluxe). Premierowy zeszyt: opowieść zatytułowana ‘Rookie' z Detective Comics #1027, chociaż podejrzewam, że będzie to zawarte w którymś z aktualnie wydawanych tomów Detective Comics (piątym lub szóstym).

16. Zielona Latarnia: Wojna Korpusu Sinestro, część 1 - premiera, ale jakby przyjąć Bazyliszkową nomenklaturę to jest dubel z Egmontu (DC Deluxe)   ;)

Edit. Edytowałem tom 19.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Październik 2021, 08:32:32 wysłana przez laf »

Online Szekak

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1069 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 08:49:33 »
O, to nawet nie wyglada to jakos bardzo zle.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1070 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:46:46 »
Batman rozbite miasto to jest zamknięta historia?

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1071 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:52:17 »
Tak. Można czytać bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. W chronologii dzieje się tuż po historii "Hush".

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1072 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 10:05:39 »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1073 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 11:46:46 »
Tak sobie czytam tą kolekcję po kolei, z perspektywy (mało gorliwego) fana marvela. I możecie sobie narzekać na duble itd, ale z perspektywy kogoś kto zna mniej więcej Batmana, kojarzy Supermana i wie że Wonder Woman czy Aquaman istnieją, ta kolekcja jest świetna. Te teksty na temat uniwersum DC i poszczególnych postaci/runów/twórców są naprawdę świetne i wspaniale przybliżają laikowi temat. U Egmontu rzadko kiedy można znaleźć takie fajne teksty które są dodane do komiksu. Osobiście forma i kolejność naprawdę przypadają mi do gustu (z perspektywy laika DC), jedyne co bym zarzucił, to to że z tego co widze Kryzys na Nieskończonych Ziemiach pojawi się dość późno, a prawie każdy dotychczasowy tom się do niego odwołuje. JAk dla mnie można tą kolekcję określić jako przybliżenie nieskończonego Kryzysu z zarysowaniem nowych serii powstałych w jego okolicach z kontekstem historycznym, bo do tej pory te komiksy, mimo różnych bohaterów i okresów tworzą w miarę spójną narrację nt. historii DC. Jestem bardzo zadowolony z takiego podejścia, zamiast wybrania najlepszych kąsków z dorzuceniem paru zapychaczy. Fajny start dla ludzi którzy po kolekcji mieliby zacząć kupować tytuły DC wiedząc już którymi są zainteresowani.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1074 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 12:28:39 »
Jak tam kolekcja dużo literówek, jak w SBM czy jest progres ?

Popatrzyłem na te tytuły i widzę, że to taki odpowiednik WKKM.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1075 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 15:18:59 »
To mój drugi tomik BiZ i dodatki są naprawdę niezłe - teksty o tworzeniu komiksu, wypowiedzi samych twórców. Lubię coś takiego i jest to w tym wypadku naprawdę wartość dodana.

Drobna uwaga odnośnie różnic w tłumaczeniu: "Drzwi do zagadki" (Egmont) - "Kiedy drzwi są" (Hachette). To nawiązanie do popularnej zagadki angielskiej "When a door is not a door?". "When it's ajar" (gra słów ajar/a jar). Hachette jest bliższy oryginałowi, choć przydałby się jakiś odnośnik.
Batman returns
his books to the library

Offline Marvelek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1076 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 21:11:39 »
A ja Wam powiem, że po wspaniałym odbiorze trzeciego tomu kolekcji, z wielką niecierpliwością czekałem na ten tom myśląc, że dostanę coś w podobnym duchu. Zacząłem czytać i kurczę nie mogę tego zmęczyć. Przeczytałem historię tytułową i tą czarno-białą i wymęczyłem się jak nigdy. Czemu tytułowa historia jest tak zachwalana? nie wiem, ja tego zupełnie nie czuję, ale ogólnie wielokrotnie mam problemy z przetrawieniem Gaimana, więc może to dlatego. Mam nadzieję, że reszta tomu będzie bardziej strawna.

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1077 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 23:22:32 »
A ja wziąłem tom Gaimana na próbę, jako że ma dwa zeszyty z głównych batmanowych serii, a wydanie angielskie w miękkiej kosztuje więcej. W końcu obczaję jakość wydania tej kolekcji.

Offline andy13

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1078 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 20:54:44 »
Czy wszystkie historie z 3. i 5. tomu znalazły się w albumach DC wg Moore'a i Gaimana?

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1079 dnia: So, 16 Październik 2021, 16:59:00 »
Tak. Można czytać bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. W chronologii dzieje się tuż po historii "Hush".

A Hush jest kontynuacją czegoś? Jak wygląda pełna chronologia zdarzeń?