Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 441037 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #690 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:05:22 »
Ze wszystkich kolekcji Marvela i DC ta seria ma nie tylko najmniej atrakcyjny tom 1 za 14,90  ale też drugi za 30 zł.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #691 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:16:05 »
To właśnie jest problem tej kolekcji, sporo pierwszych tomów i raczej zerowe szanse na ich kontynuację. A patrząc, że współczesne DC to ciągnące się wątki przez kilka tomów, to raczej słabe rozwiązanie. Naliczyłem może z dziesięć interesujących mnie tytułów. Klasyki pokroju Szmaragdowego zmierzchu, GL Rebirth, Sinestro Corps War, Black Canary and Zatanna: Bloodspell, Hawkworldu czy bardzo dobrą JLA Meltzera dawno już mam na półce i nie zamierzam dublować polskim wydaniem. Pozostaje pytanie, jak długo empik będzie leciał ze swoją kuponową promocją, bo wtedy tomy kolekcji można dorwać za 31,99 zł, a to bardzo dobra cena :)
Jak to, wg tutejszej gwiazdy Egmont tylko wydaje wtedy jak jest konkurencja, także szanse teraz są większe niż kiedy kiedykolwiek.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Motyl

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #692 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:28:54 »
Wątpię, Odrodzenie nie spełniło oczekiwań. Przy starcie w kuluarach mówiło się o kolejnych tytułach, które miały wejść po czterech miesiącach, a się nie pojawiły. Szybko zamykane i urywane serie potwierdziły tylko fakt, że poza Batmanem polski rynek komiksowy z oporami przyjmuje innych superbohaterów DC, aby było to opłacalne nawet dla największego wydawcy. Tudzież stara prawda wychodzi na wierzch, że zasobność portfela rodzimych komiksomaniaków ma jednak swoje granice.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #693 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:35:44 »
Zastanawiam się, czy jest w ogóle cień szansy, że Egmont szarpnie się na całość tego runu Johnsa w Aquamanie N52 i wypuści elegancki Deluxe
Ja tam zdecydowanie bardziej czekam na wydanie całości Green Lantern od momentu kiedy serię przejął Johns (Green Lantern Rebirth, Green Lantern Corps Recharge, Green Lantern vol. 4, Green Lantern Corps vol. 2, Blackest Night, Brightest Day). Na omnibusy nie ma co liczyć, tym bardziej, że w 2. omnibusie jest wydana już przez Egmont Najczarniejsza Noc, natomiast bawienie się w zwykłe TPB to kwestia wydawania tego tytułu przez klika lat. Najlepiej by było jakby Egmont zrobił swojego składaka, a że potrafi robić to naprawdę dobrze i przystępnie pokazał już przy Daredevilu. Jeśli TK nic nie zapowie w tej kwestii na festiwalu w Łodzi to pozostaną nam jedynie urywki z tej kolekcji  :'(

Offline Jaxx

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #694 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:51:02 »
Gdybym miał wybierać, to faktycznie GL Johnsa bez zastanowienia ;) Pisałem o Aquamanie, bo akurat o nim była wcześniej mowa, a i jest bardziej przystępny i szybszy do wydania niż GL. Mogliby to puścić nawet w postaci dwóch Deluxe, tak jak Wonder Woman Rucki - i tak byłoby lepsze niż ten fragment z kolekcji.

Na GL jakieś tam szanse są - w końcu znaczną większość tego, czego dopraszali się komiksiarze Egmont w końcu puścił, więc może i tu się doczekamy jakiejś fajnej serii. Szkoda, że nie ma JanaT - mógłby sobie to w avatar wrzucić :)   

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #695 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 10:59:06 »
Najlepiej by było jakby Egmont zrobił swojego składaka, a że potrafi robić to naprawdę dobrze i przystępnie pokazał już przy Daredevilu.
Nad DD po prostu czuwa osoba, która dobrze ogarnia temat, stąd jest to dobrze zrobione. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich tytułach, gdzie Egmont tłucze tak jak jest w oryginale złączając jedynie zbiorcze. Aż dziwne że z Punisherem MAX udało się wydać komplet zeszytów.

Do złożenia GL potrzebana jest jednak spora wiedza.

Online OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #696 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 11:08:42 »
Aqauman Johnsa w omnibusie ma 728 stron i cały mógłby pójść na raz.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #697 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 11:23:55 »
Wątpię, Odrodzenie nie spełniło oczekiwań. Przy starcie w kuluarach mówiło się o kolejnych tytułach, które miały wejść po czterech miesiącach, a się nie pojawiły. Szybko zamykane i urywane serie potwierdziły tylko fakt, że poza Batmanem polski rynek komiksowy z oporami przyjmuje innych superbohaterów DC, aby było to opłacalne nawet dla największego wydawcy. Tudzież stara prawda wychodzi na wierzch, że zasobność portfela rodzimych komiksomaniaków ma jednak swoje granice.
To żart był.
To samo z Batmanem jest w USA, głównie on "ciągnie" to uniwersum, naliczyłem ze 20 serii/miniserii z nim.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #698 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 11:29:14 »
Do złożenia GL potrzebana jest jednak spora wiedza.
Skrobnij maila do TK i po sprawie.  ;)

Tak na poważnie to nie wydaje mi się, żeby największe wydawnictwo komiksowe w Polsce i monopolista w wydawaniu komiksów spod szyldu DC (nie wliczając oczywiście kolekcji) nie zatrudniało osób, które ogarnia całe to uniwersum oraz poszczególne tytuły i postacie z nim związane. Wiadomo, że w zdecydowanej większości bazują na oryginalnych wydaniach zbiorczych, co czasami bywa denerwujące (vide Wonder Woman t. 3 - mogli to wydać już wcześniej nie czekając na oryginalne wydanie, bo i tak było wiadomo jaka będzie zawartość tego tomu). Ale wierzę, że kiedy przyjdzie do zrobienia własnego składaka (pod warunkiem posiadania zielonego światła od oryginalnego wydawcy) to spokojnie ogarną temat.

Offline Palyszkiewicz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #699 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 13:06:21 »
To jest fajne wydanie, na którym Egmont mógłby bazować
https://www.urban-comics.com/geoff-johns-presente-green-lantern-integrale-serie/
Niestety brakuje trochę Green Lantern Corps i dubluje po części wydaną w Deluxe Najczarniejszą noc. Ale poza omnibusami to chyba najfajniejsze wydanie tego runu (moim zdaniem)


Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #701 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 14:45:25 »
Tylko że seria z GL z Odrodzenia DC nie bez powodu została skasowana. To były tańsze komiksy niż prezentowane powyżej wydania. Jeśli nie było chętnych na tańszy produkt to skąd mają nagle się wziąć odbiorcy droższego produktu? I nie ma znaczenia że to Geoff Johns, to nie jest tak mocne nazwisko jak Morrison.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #702 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 14:59:23 »
Bo nie było kolekcji to pokasowali  ;D

Będą same Batmany :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #703 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 17:52:18 »
Porównanie tomu drugiego z wydaniem Egmont:

https://www.facebook.com/381103149095694/posts/1083488958857106/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline adamarluk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #704 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 21:30:12 »
GL Johnsa mogliby wydać choć to karkołomne zadanie. Czekam na zapowiedź Animal Mana Lemire'a. Chciałbym  :)