Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 441033 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #345 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 18:07:30 »
  Wiem, że nie powinienem zadawać tego pytania, ale niby co jest w tym wydaniu takiego imponującego?
Pewnie to, że nie wydał tego Egmont.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #346 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 18:24:57 »
Pierscien Janki pierwsza klasa.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #347 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 18:32:41 »
Cytuj
Bardzo ładna forma - porządne szycie, oprawa, klimatyczna wyklejka. Gruby, kredowy papier, żywe kolory, żadnych rozmyć. Dodatki, teksty o komiksie i autorze, okładki alternatywne, dodatkowa historia z Supermanem i GL względem WKKDC. Mi się bardzo podoba to wydanie, mimo że to dla mnie dubel.

A HQ to już w ogóle. 230 stron komiksu z dodatkami za 30 zł. opłaca się. I to w czasie, gdy Egmont tnie wszelkie dodatkowe treści - chyba że dmucha KC.

  No wszystko fajnie, tyle że większość tego to powinien być standard, którego przy masowym druku nie ma możliwości w 100% utrzymać i nie robią tego ani Egmont ani Hachette. Harley to już kompletny rodzynek jeden na całą kolekcję ani następne nie będą kosztować 30 złotych ani nie będą miały 230 stron. Imponujący to nie jest chyba właściwe słowo w tym przypadku. Imponujące to są rozmiary Przedwiecznych Kirby'ego i błędy ortograficzne w screamowym Terminatorze.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #348 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:13:51 »
Będą tomy po ponad 200 stron, jeśli tylko Kolekcja zrestartuje. Popatrz dokładniej na Listę tytułów. Dla mnie jakość wykonania i dołożone treści do tych 3 tomów są bardzo ok i uważam je za komiksy warte swojej ceny. Zwłaszcza jak ktoś przegapił Supermana Moore'a.


Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #349 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:18:49 »
Popatrz dokładniej na Listę tytułów.
Nadal nie została udostępniona polska lista, więc się zapytam o jakiej liście mówisz? Rozumiem, że dostałeś już konkretną rozpiskę z BOKu?

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #350 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:39:40 »
Cytuj
Będą tomy po ponad 200 stron, jeśli tylko Kolekcja zrestartuje

A po 230 stron ile będzie, jeśli tylko zrestartuje? Od kiedy Cię obchodzą czytelnicy co przegapili Moore'a? Zawsze masz ***** jakiś problem jak Egmont wydaje coś co było. W tym przypadku nie ma problemu?

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #351 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:51:26 »
No jest nowy materiał - jak w DD 4. Czyli wg waszych standardów warto kupić. :P

Cały czas tu powtarzam - niech te tomy kupują ci co jeszcze nie mają, bo warto. Ja kupiłem bo Batmana i HQ nie miałem i żeby wrzucić na YT i namówić nieprzekonanych.

Offline nori

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 14:13:48 »
Czym różni się wydanie HQ w kolekcji od Egmontowego?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #353 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 14:51:30 »

Średnio mnie interesuje ta kolekcja (choć mimo dubli pewnie coś ciekawego by się wybrało), ale muszę przyznać, że edytorsko zaskoczyła mnie bardzo na plus. Ładna kolorystyka, nowocześnie i schludnie wyglądające spis treści czy dodatkowe treści, podpisy pod okładkami. Przy paździerzu jakim był w tym zakresie WKKDC to jest ogromny postęp. Nawet lepiej niż Superbohaterowie Marvela się to prezentuje.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 15:06:48 »
Czym różni się wydanie HQ w kolekcji od Egmontowego?
Tu pisałem jakie są różnice w zawartości zeszytów.

Co do tej kolekcji to mam nadzieję, że nie będzie powtórki z kolekcji Superbohaterów Marvela, w której na planszach są pozostałości po edycji czeskiej i tym razem nie dostaniemy pozostałości po hiszpańskiej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 15:30:49 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #355 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 15:09:46 »
Tak, oczywiście, to bazyliszkowa oczywistość, jednak chodzi mi o zawartość, czy w tomie z kolekcji są inne numery niż w Egmoncie?

Okazuje się, że tak.
Z tego co widzę na tej zajawce z YT zawartość jest inna niż ta w tomie "Miejska gorączka".
Pierwszy zeszyt z kolekcji to pierwszy zeszyt z tego:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-HARLEY-QUINN-TP/50455

I to jest (wydaje mi się) premiera tego zeszytu po polsku.
Natomiast w stos. do tomu "Miejska gorączka", który wydał Egmont jest ta różnica, że Egmont dał zeszyty #0-8 a w kolekcji z tego co widzę (ale nie liczyłem) jest #0-7.
Czyli ilość zeszytów ta sama, ale zawartość inna.

michał81 mnie ubiegł.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #356 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 17:54:48 »
Czym różni się wydanie HQ w kolekcji od Egmontowego?

Plus wrzuciłem przegląd tego komiksu kartka po kartce. Razem z dodatkami jest kilkanaście stron grubszy niż poprzednie wydanie. Mamy trochę stron z oryginalnymi okładkami - nie wiem jak tam to było.


Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #357 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:45:38 »
A o liście hiszpańskiej to piszę że ~90% się już raczej nie zmieni względem polskiej. Ale są możliwe zmiany w obrębie tych 5-10%, w tym usunięcie dubli.
Nie są możliwe zmiany ponieważ lista został już ustalona i zatwierdzona. Nie pisz takich pierdół. Teraz wszystko tylko zależy czy test będzie na tyle dobry/wiarygodny, aby kolekcja mogła ruszyć.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #358 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:48:56 »
@UP
Skąd ty to wiesz? Dlaczego niby twoje słowa mają być bardziej wiarygodne niż moje? Wyzywasz innych że piszą pierdoły a sam nie pokazujesz żadnych dowodów na poparcie swoich tez.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 21:51:16 wysłana przez Bazyliszek »

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #359 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:56:54 »
Skąd ty to wiesz? Dlaczego niby twoje słowa mają być bardziej wiarygodne niż moje? Wyzywasz innych że piszą pierdoły a sam nie pokazujesz żadnych dowodów na poparcie swoich tez.
Do tej pory każda informacja (star testu, wymieszanie list hiszpańskiej z brytyjską, więcej powtórek) się potwierdziła. Jakbyś potrafił się zachowywać, to by może się podzielił z tobą tą informacją. Finalnie przez swoje zachowanie nie zasłużyłeś na taką wiedze. Widzisz bazylu może się mylisz i opłaca mnie Hachette ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 21:58:55 wysłana przez michał81 »