Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440904 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 10:45:23 »
Ale przy restarcie jest opcja zamówienia prenumeraty od 5 numeru i  tak dostajesz wtedy wszystkie gadżety z prenumeraty. Postawa "poczekam aż wyjdzie, bo nie chcę zostać z 4 komiksami" może być zgubna. Bo jak znajdzie się więcej tak myślących i wyczekujących, to sprzedaż testu będzie niezadowalająca dla Hachette i na 4 komiksach się zakończy. Jak było w przypadku Spider-Mana. :( Z doświadczenia wiem, że na testach które jednak się nie ukazały nie można stracić. Zawsze będziesz mógł sprzedać te komiksy po cenie wyższej niż okładkowa. Tak było z Asterixem, z Lucky Luckiem, ze Spider-Manem. Tak jest i teraz.
Zatem moja rada - kupuj śmiało.

Wybacz ale to jest totalnie kretyński argument, że jak ja nie kupię to to anulują. Robią test w konkretnych miastach i te miasta mogą sobie kupić komiksy. Jedyną opcją dla mnie jest zapłacenie jakiemuś scalperowi chorej ceny (Gotham to Ja na allegro jest za 99zł +13zł wysyłka), który i tak już figuruje u Hachette jako ktoś kto kupił, to że ja odkupię z drugiej ręki nie wpłynie na sprzedaż kolekcji. Nie chce mi się płacić za wysyłkę, scalperowi a potem próbować za 2 lata opchnąć te 4 numery żeby zarobić 6 dych. A jeśli jesteś pewien że pójdą drożej to sam wykup cały nakład, nie dość że zarobisz to będziesz miała zapewniony start kolekcji. Jakby było u mnie w kiosku to bym pewnie kupił, ale scalperom nie będę nabijał kieszeni i przepłacał tylko po to żeby kolekcja ruszyła, wolę poczekać jak będzie całość. A jak nie będzie? Trudno, przeżyję.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #256 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 10:46:05 »
czy można kupić on-line kolekcje?
Wychodzącego obecnie testu kolekcji nie można kupić online. Jeśli kolekcja wystartuje będzie można kupić ją online po przez BOK Hachette.

Online Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:01:43 »
A jaki zwykle czas mija od testu do startu kolekcji???
Test kończy się za miesiąc więc kiedy można spodziewać się informacji czy kolekcja wystartuje czy nie???

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #258 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:03:01 »
Za pół roku minimum. Muszą zrobić analizę wyników sprzedaży, a jak będzie zielone światło - wydrukować odpowiednią ilość egzemplarzy i podpisać stosowne umowy z punktami sprzedaży.

Online Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #259 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:05:00 »
Czyli będziemy siedzieli aż pół roku w niewiedzy???
Lipa straszna.

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #260 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:10:22 »
Jak to w handlu - faktury ze sklepów z wynikami sprzedaży spływają ze znacznym poślizgiem do producenta.

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #261 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:10:39 »
Czyli będziemy siedzieli aż pół roku w niewiedzy???
Lipa straszna.

To nie jest wyznacznik ale ok. Niektóre kolekcje startowały dużo szybciej w przeciągu 3-4 miesięcy od daty zakończenia testu. A apropo informacji o tym czy startuje będzie wiadome jak zaczną ją promować w mediach. O tym, że nie wystartuje raczej nie podadzą oficjalnie.

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #262 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:34:11 »
Lubelskie. Biłgoraj. Jeden Świat Prasy, dostali 3szt 1numeru, teraz mieli 3szt 2numeru.
Zakupiłem oba (nie czekając na prenumeratę) głównie dlatego że może powtórzyć się sytuacja z nieodżałowaną kolekcją Spidera

W numerze 2, na stronie z kolejnymi numerami jest to co było

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #263 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:45:03 »
@UP
Biłgoraj to nie Zamość, ale zawsze lubelszczyzna. ;)

@sneider
Ja wczoraj wystawiałem tom 1 za 28 zł - trzeba było brać, jeśli zależy ci na tym komiksie. :P Już pomijam przyszłość całej Kolekcji - są 4 tomy w teście. Jeśli wam się podobają/interesują was któreś z nich, to kupujcie. Jeśli nie, to czekajcie na coś co was zainteresuje. I cały czas polecam profil Allegro KioskuGosi. Sprzedaje po okładkowej, dopłacasz tylko za wysyłkę. Jak ktoś nie ma tej Harley a chciałby kupić to jeszcze można. Trochę dosypują sztuk. I bardzo dobrze.

https://allegro.pl/oferta/dc-bohaterowie-i-zloczyncy-kolekcja-tom-2-harley-q-10587565965

Offline Crono

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #264 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:49:00 »
Jako że komiksy superbohaterskie z DC nie są przedmiotem moich zainteresowań, ta kolekcja nie jest dla mnie. Niemniej, patrząc na zdjęcia uważam że ma całkiem udaną oprawę graficzną (w przeciwieństwie do kolekcji komiksów DC z tego drugiego wydawnictwa).

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #265 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 12:10:37 »
A co ty masz do grafiki WKKDC? Dla mnie były ok.

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #266 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 12:23:38 »
patrząc na zdjęcia uważam że ma całkiem udaną oprawę graficzną (

Zdecydowanie graficznie bije świeżością, choć sama forma (dodatki - wstęp, historia, ) to połączenie kolekcji
WKKM/DC, SBM

Grafika na grzbiecie nie przebije tej z SBM - zobaczymy jak będzie gdy cały test wyjdzie

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #267 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 18:29:39 »

@sneider
Ja wczoraj wystawiałem tom 1 za 28 zł - trzeba było brać, jeśli zależy ci na tym komiksie. :P

ale mi nie zależy na tym komiksie, co Ci tłumaczę. Zależy mi na całej kolekcji jeśli będzie i nie chce mi się płacić 2x ceny okładkowej dla samego faktu posiadania pierwszego numeru. Bo jakby mi na tej konkretnej historii zależało to dawno bym kupił za taką cenę od Egmontu i by mi zajmował mniej miejsca na półce.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #268 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 21:40:36 »
Ja też chcę, by ta Kolekcja wyszła w całości. Ale innego rozwiązania niż kupienie tych 4 numerów testowych nie widzę. Plus dzwonienie do Hachette i zamówienie prenumeraty. Gdybym nie miał kogoś, kto by mnie poratował w województwie lubelskim, pewnie też bym kupił na Allegro, bo są oferty sprzedające po cenie okładkowej. Kolejne źródło komiksów od DC, to coś czego moim zdaniem nasz rynek komiksowy potrzebuje. Czego sobie i państwu życzę.

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #269 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 22:51:05 »
Nie bardzo mogę pojąć sens zakłamywania wyników sprzedaży rzutów testowych. No bo niby takie Hachette nie sprawdza czy ktoś sprzedaje na allegro ich rzuty testowe i nie bierze tych sprzedaży pod uwagę przy końcowej analizie? Gdybym ja był megakorporacją i robił test na pewno bym sprawdził allegro i olx czy tam nie lądują zapasy z całego Lublina, sprzedawane przez typka któremu zależy na szybkiej kasie a nie starcie kolekcji.
No bo jeśli znika nakład A i ten nakład A ląduje na allegro, sprzedany na całą Polskę to znaczy że nakład A nie może być brany pod uwagę w statystyce sprzedaży regionu a do tego żaden potencjalny klient z regionu nie może nabyć egzemplarzy z nakładu A na miejscu co w statystyce byłoby odnotowane. No ale, ja się na tym nie znam. Są tu osoby które wiedzą więcej na ten temat. Jak to rzeczywiście wygląda?