Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 441045 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 18:10:24 »
Dziwny to test, w Bydgoszczy w co 10 kiosku dostępny, w największym Empiku brak, w salonach Inmedio brak.
Test Lucky Luke'a i Thorgala był wszędzie.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:02:36 »
Tylko Świat Prasy. Polecam.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #242 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:27:43 »
Ubolewam nad faktem, że na lubelszczyźnie od 4 lat (testu Conana) dalej nic się nie zmieniło i mało ludzi czyta. Bo jak inaczej skomentować fakt, że byłem dziś w 3 kioskach i na dzień przed premierą drugiego tomu, udało mi się kupić aż 5 sztuk 1 tomu BiZDC. No chyba że u nas jest taki dobrobyt, że wszelkie domostwa pękają w szwach od Batmana i dlatego to wydanie "Jestem Gotham" nie cieszy się powodzeniem. Szkoda, że Relay na dworcu był zamknięty, to może miałbym jeszcze z jeden egzemplarz.

Teraz naprawdę chyba wiem co się stało w 2019. Nie miał kto wykupić Zamościa i Lublina, jak siedziałem w Gdańsku i niestety biedne Pajączki uschły niekupione na tych półkach. Żal.

To wydanie jest o wiele lepsze od tego z 2017 roku. Nie dość, ze tańsze i na twardo, to jeszcze dostajemy szorty - Batman Odrodzenie i te historyjki z tyłu. Plus sporo alternatywnych okładek w środku. Dobre zagospodarowanie miejsca.



« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:29:35 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #243 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 10:20:17 »
Eeeee - czemu nikt nie mówił, że w "Jestem Gotham" pojawia się postać Matches Malone? Cool.


Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #244 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 20:12:15 »
Jakby ktoś jeszcze nie miał, a chciał mieć. Tylko że liczba sztuk, jest ograniczona.

https://allegro.pl/oferta/dc-bohaterowie-i-zloczyncy-kolekcja-tom-2-harley-q-10587565965

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 00:35:09 »
Jak w ogóle działają te testy? jeśli zdecydują się że jest spoko to pierwsze tomy będę znowu w sprzedaży za 6 miesięcy, czy po prostu zaczną kontynuować od 5ego numeru? pozbierałbym sobie, ale nie chce zostać z 4 losowymi komiksami

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 00:49:16 »
Jak w ogóle działają te testy? jeśli zdecydują się że jest spoko to pierwsze tomy będę znowu w sprzedaży za 6 miesięcy, czy po prostu zaczną kontynuować od 5ego numeru? pozbierałbym sobie, ale nie chce zostać z 4 losowymi komiksami
Zaczynają od nowa i pierwsze tomy będą znowu dostępne w sprzedaży.

Damien

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #247 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 05:18:57 »
Mam pytanie. Z tego co pamiętam polskie wersje kolekcji mogą zmieniać kolejność tomów i dobór tytułów. Dlaczego więc postawiono na wydanie tylu dubli? Przejrzałem listę zagraniczną i znajduje się na niej sporo tytułów które na naszym rynku byłyby nowe, i lepsze na start kolekcji by zachęcić nowych czytelników.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 06:13:29 »
To już było pisane wiele razy, kolekcja nie jest skierowana do stałych czytelników komiksów. Hachette głównie liczy na osoby zbierające kolekcje, dla nich nie ma znaczenia, że to jest komiks.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Kwiecień 2021, 06:15:16 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 06:39:56 »
Jak w ogóle działają te testy? jeśli zdecydują się że jest spoko to pierwsze tomy będę znowu w sprzedaży za 6 miesięcy, czy po prostu zaczną kontynuować od 5ego numeru? pozbierałbym sobie, ale nie chce zostać z 4 losowymi komiksami

Ale przy restarcie jest opcja zamówienia prenumeraty od 5 numeru i  tak dostajesz wtedy wszystkie gadżety z prenumeraty. Postawa "poczekam aż wyjdzie, bo nie chcę zostać z 4 komiksami" może być zgubna. Bo jak znajdzie się więcej tak myślących i wyczekujących, to sprzedaż testu będzie niezadowalająca dla Hachette i na 4 komiksach się zakończy. Jak było w przypadku Spider-Mana. :( Z doświadczenia wiem, że na testach które jednak się nie ukazały nie można stracić. Zawsze będziesz mógł sprzedać te komiksy po cenie wyższej niż okładkowa. Tak było z Asterixem, z Lucky Luckiem, ze Spider-Manem. Tak jest i teraz.
Zatem moja rada - kupuj śmiało.

@Damien
Wydawnictwu zależy na sprzedaży całościowej Kolekcji i wszystkich 80-100 numerów. Dlatego puścili nam najpierw te mniej atrakcyjne, bo jeśli one się sprzedadzą, to premierowe pójdą tym bardziej. Hachette nie chce tracić jak np. w przypadku Transformers, których start był świetny, a potem sprzedaż niestety spadła. Egmont by już dawno urwał te roboty.

Offline Crono

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 08:22:27 »
Bazyliszek, no właśnie co do tych Transformers to dziwna sprawa. Kilka osób pisało, że to niby najsłabiej sprzedająca się kolekcja komiksowa Hachette. Tylko że skąd te informacje? Wróżenie z fusów?
Ja powiem tak - kupuję tą kolekcję od początku i obserwuję sprzedaż na stronie Ruchu czy u sprzedawców na Allegro. W zasadzie u wszystkich wyprzedawane są kolejne numery (i ta tendencja utrzymuje się już od wielu numerów). Nawet na stronie Hachette nie zamówisz już wszystkich tomów (powyżej tomu 30) bo się wyprzedały. Wydaje mi się, że owszem, może jest to najsłabiej sprzedająca się kolekcja, ale czy Hachette na tym traci? Wątpię. Raczej dostosowali nakład do potrzeb rynku.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 08:46:26 »
Kilka osób pisało, że to niby najsłabiej sprzedająca się kolekcja komiksowa Hachette. Tylko że skąd te informacje? Wróżenie z fusów?
Od osób które mają dojścia w Hachette, albo współpracowały z Hachette przy opracowaniu kolekcji.

Raczej dostosowali nakład do potrzeb rynku.
Zdecydowanie dostosowali nakład, na tyle, że zniknęły one z części empików (w moim już jej nie ma). Pojawiły się też głosy, że kiedy dostali zamówione tomy u Hachette to wyglądały jak ze zwrotów. To może też potwierdzać ograniczenie nakładów. Podobna sytuacja była w kolekcja Conana. Jedyną kolekcją, która wydaje się cały czas regularnie być dostarczaną do punktów, gdzie można kupić kolekcje są Superbohaterowie Marvela.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Kwiecień 2021, 08:48:22 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 08:47:17 »
Może najsłabiej sprzedająca się wśród komiksiarzy ale (przykład z najbliższego otoczenia) kupują ją rodzice pociechom wkręconym w Transformery, a to jest zawsze na topie. ;)

Offline Crono

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 09:20:07 »
No ok, tylko (na moim przykładzie):
Mieszkam w Zabrzu, miasto coś ok. 170 000 mieszkańców. Ilość kiosków Ruchu można policzyć na palcach jednej ręki. Co do innych saloników prasowych, dostanie w nich jakiegokolwiek tomu jakiejkolwiek kolekcji graniczy z cudem (nie liczę pierwszych numerów, tych wszędzie pełno).
W mieście jest jeden Empik, który ma że 2-3 egz. Superbohaterów Marvela i czasami trafiam na 1 egz. Transformers.
Mamy pandemię, podobno w punktach stacjonarnych spadła sprzedaż (piszę podobno, ale są wydawcy którzy o tym oficjalnie informują, np. Idea Ahead, wydawcą Pixela).
Uważam, że sprzedaż stacjonarna to obecnie dla Hachette mały procent sprzedaży. Reszta idzie przez internet (strona www wydawcy, ruch online, Empik, allegro) oraz prenumeratą.
Dostosowując nakład TF to potrzeb rynku, Hachette nie traci na tej kolekcji. No ale może się mylę.

Offline jogin

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 10:41:05 »
czy można kupić on-line kolekcje?