Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 20:21:31 »
Zapowiedź 5tomu

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 20:23:43 »
To już chyba potwierdza to co pisałem wcześniej, że będzie więcej wznowień w tej kolekcji i nasza lista będzie wypadkową list dwóch kolekcji: brytyjskiej oraz hiszpańskiej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 20:29:22 wysłana przez michał81 »

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 20:27:11 »
A z Egmontu tom5 wygląda tak

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 20:48:15 »



Ale wiecie co to oznacza? Hachette Polska wyciągnęła wnioski przyglądając się "współpracy" Egmontu z Eaglemoss Polska przy WKKDC i postanowiła że ktoś inny będzie im opracowywał Kolekcję i kolejne tomy. Czyli złamany został monopol. Czyli można. Czyli wyłączność na DC TK, nie obejmuje Kolekcji - tak jak zawsze mówiłem.

Dzięki @kknd2 za fotki.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 20:53:35 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 21:00:12 »
Ale wiecie co to oznacza?
Oznacza że zwolniły im się siły do opracowania kolekcji, a zaraz będzie ich nawet więcej, bo po krótkim przedłużeniu Kolekcji Superbohaterów ta definitywnie zostanie zakończona. Przecież Hachette od dłuższego czasu samo pracuje nad tłumaczeniami.

Czyli wyłączność na DC TK, nie obejmuje Kolekcji - tak jak zawsze mówiłem.
To jest bardziej złożona sprawa niż ci się wydaje, więc przestań pisać jakieś dyrdymały.

Online misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 21:09:03 »
Czyli wyłączność na DC TK, nie obejmuje Kolekcji - tak jak zawsze mówiłem.
Mówiłeś coś innego. Że Egmont blokuje kolekcje. A reszta swiata mówiła, że nie blokuje. Ta kolekcja chyba rozstrzyga tę kwestię.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 21:13:17 »
Bo według mnie blokuje właśnie dlatego, że nie ma wyłączności. W mojej ocenie tego czasu między zakończeniem WKKDC PL a startem obecnego testu, Egmont wydawał słabsze tytuły z DC w swoich seriach poza Rebirth (gdzie jest Godzina Zero?). Mam nadzieję, że teraz to się zmieni, gdy znowu wróciła konkurencja na polski rynek DC.

A jeśli Kolekcja u nas wystartuje i będzie 100 numerów, to będzie naprawdę dobrze.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #187 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 21:19:07 »
Egmont wydawał słabsze tytuły z DC w swoich seriach poza Rebirth (gdzie jest Godzina Zero?)
Planetary? Authority? Omega Men? Mister Miracle? Potwór z Bagien Snydera? Multiwersum? Najczarniejsza Noc? Kingdom Come? To jest dla ciebie słabe? Chyba nie mamy o czym rozmawiać.

A podana Godzina Zero nie umywa się do wymienionych przez mnie powyżej tytułów i dla osoby nieobeznanej z DC może być całkowicie niezrozumiała.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #188 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 22:03:08 »
Planetary? Authority? Omega Men? Mister Miracle? Potwór z Bagien Snydera? Multiwersum? Najczarniejsza Noc?

No mówię przecież - same słabe, poza Najczarniejszą Nocą. Tylko oczywiście została ona wyrwana ze środka, zamiast zacząć od SCW.

Moim zdaniem Kingdom Come zapowiedziane na WTK w 2019 wyszło dopiero teraz, bo jest test Kolekcji. Powtarza się sytuacja sprzed dwóch lat ze Spider-Manem. Super że wreszcie jest, ale ile trzeba się było naczekać? I jeszcze opóźnienie premiery tuż przed samym końcem.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 23:11:49 »
Tak.

Zeszyty z wydania WKKDC: Superman (vol. 1) #423, Action Comics (vol. 1) #583, DC Comics Presents (vol. 1) #85 i Superman Annual (vol. 1) #11 oraz Superman (Vol. 1) #30.

"Whatever Happened to the Man of Tomorrow" to zeszyty Superman #423 oraz Action Comics #583.

Czyli tylko jeden zeszyt Gaimana z trzeciego tomu (na pięć) jest premierowy?

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #190 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 09:46:09 »
Nie da się modyfikować wcześniejszych postów?
Bo chciałem dopisać, że na infolinii oczywiście mówią, że to nie test, a start kolekcji planowanej na 100 numerów (przy Spiderze też tak mówili ;))
Czas realizacji pierwszej przesyłki: 60 dni.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #191 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 09:59:52 »
Nie no wiadomo, że każda infolinia to skarbnica wiedzy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 10:14:57 »
No mówię przecież - same słabe, poza Najczarniejszą Nocą. Tylko oczywiście została ona wyrwana ze środka, zamiast zacząć od SCW.

Moim zdaniem Kingdom Come zapowiedziane na WTK w 2019 wyszło dopiero teraz, bo jest test Kolekcji. Powtarza się sytuacja sprzed dwóch lat ze Spider-Manem. Super że wreszcie jest, ale ile trzeba się było naczekać? I jeszcze opóźnienie premiery tuż przed samym końcem.

Czytałeś w ogóle to co wymienił Michał81 czy po prostu trollujesz? Słabe chyba dla osoby, która traktuje komiks superhero raczej jako ograną formułę. Większość z tych pozycji ma autorski stempel, włożone serducho i pomysł ciekawszy na siebie niż po prostu łupankę.

Co do wznowienia "Kingdome Come" to "Black Orchid" jakoś nie wyszła w kolekcji, a Egmont wznawia ten tytuł. Prędzej uwierzę, że Egmont po prostu odkurza stare tytuły, które wydali x lat temu a wiedzą, że ludzie to kupią. Zresztą taki "Sandman" też dostaje kolejne wydanie.

« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Marzec 2021, 10:25:21 wysłana przez Pan M »

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 12:43:45 »
Zamiast dubli mogliby wrzucić coś czego jeszcze nie było np taki Darkstars z 90tych