Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440737 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #90 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:43:33 »
Swoją drogą te ich testy wydają się niemiarodajne kiedy większość handlu przeniosła się do sieci, szczególnie w obecnej sytuacji covidowej ciężko mi wyobrazić sobie profil klienta kupującego komiks w kiosku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 12:45:12 wysłana przez ukaszm84 »

Offline jotkwadrat

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:44:50 »
Trochę szkoda, że startują dublami. To może mocno wpłynąć na wyniki sprzedaży.

Offline Teli

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:51:25 »
Nie widzę tego.
Test kolekcji startuje dublami. Nie wiem co za geniusz to wymyślił ale nie wieszczę sukcesu. Ile osób to kupi? Z pewnością nikt kto siedzi w temacie i ma to już dawno przeczytane/na półce. Zamienili by z premierowym materiałem z dalszych numerów kolekcji, a może by ruszyło.
Kupowanie tylko z nadzieją bo może kolekcja ruszy jest w tym przypadku topieniem kasy, bo sami wiemy jak było z pająkiem.

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:57:24 »
Nie widzę tego.
Test kolekcji startuje dublami. Nie wiem co za geniusz to wymyślił ale nie wieszczę sukcesu.

No tak racja, też myślałem, że prędzej wydadzą u nas jako 1 tom testowy "Co stało się z Zamaskowanym Krzyżowcem" - też dubel, ale dawno niedostępny. Tymczasem faktycznie lecą dublami i to do kupienia za niższą cenę w innym wydaniu. Dziwne bo przy okazji testu Spidermana usunęli duble z testowej 4, a tu widocznie nie. Jak na razie zapowiada się na listę hiszpańską 1:1 ( pewnie przynajmniej tylko przy okazji testowej 4), ale z okładkami z wersji UK.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:59:58 »
Hachette znowu atakuje znienacka.
Jak znienacka? Informowałem tu, że będzie start w marcu.

Ja na waszym miejscu nastawiłbym się na większą ilość powtórzeń niż zakładacie. 
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 13:03:15 wysłana przez michał81 »

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:01:26 »
Po raz kolejny, dla odświeżenia oczywistej oczywistości - to, że my mamy te komiksy od innych wyawców, nie znaczy, że mają je również wszyscy. 1000 użytkowników forum, a miliony potencjalnych klientów ... Myślę, że Hachette na tym dobrze wychodzi, pomimo marudzenia tutaj o dublach.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:01:53 »
Tymczasem faktycznie lecą dublami i to do kupienia za niższą cenę w innym wydaniu.

No jak, akurat w kolekcji jest niższa cena, bo pierwszy tom kosztuje 15 zeta. I do tego HC. Ale zgadzam się, że mogli wybrać coś innego.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:02:38 »
@Teli
Żal ci 125 zł za 4 komiksy na twardo po minimum 6 zeszytów?

Ja kupiłbym już dziś, ale przecież do Ryk nie pojadę :) W każdym razie nie mam "Jestem Gotham" (znowu - inny tłumacz, zmiana tytułu na siłę) i chcę to mieć. Zwłaszcza, że tutaj jest to za 15 zł, podczas gdy miękka wersja Egmontu to 25 zł. To samo z Harley Quinn - 30 zł, względem 42 Egmontu. Czyli w tym szaleństwie jest metoda dla takich jak ja, co nie kupowali tego te parę lat wstecz.

Pytanie co tam dalej z tyłu jest. Niech ktoś kupi i otworzy i pokaże 3 i 4 tom. I prezenty dla prenumeratorów :)

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:05:18 »
W każdym razie nie mam "Jestem Gotham" (znowu - inny tłumacz, zmiana tytułu na siłę) i chcę to mieć.
Mam nadzieje, że będziesz porównywał tłumaczenia, jak robisz to w przypadku Kolekcji Kaczogrodów. ;)

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:07:51 »
No jak, akurat w kolekcji jest niższa cena, bo pierwszy tom kosztuje 15 zeta. I do tego HC.
No tak, z tego wszystkiego zapomniałem że pierwsze numery są taniej. W takim razie racja faktycznie wydanie Hachette pod względem ceny i formatu wygrywa. Aczkolwiek inny tom (nie dubel) mimo tych przewag i tak mógłby się moim zdaniem lepiej sprzedać, bo trafiłby nie tylko do nowicjuszy. Choć ten tom, też nie musi się sprzedać źle jak piszą inni. Ale po porażce testu Pająka to ciężko prorokować co może odnieść sukces a co nie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 13:11:27 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:16:54 »
Mam nadzieje, że będziesz porównywał tłumaczenia, jak robisz to w przypadku Kolekcji Kaczogrodów. ;)

Podeślij mi swój egzemplarz Jestem Gotham, i Kingdom Come z 2005 to będziesz miał recenzję porównawczą na requesta po Wielkanocy. Potem ci odeślę. I proszę powiedz mi skąd trafiłeś ten marzec?  Teraz ja już podejrzewam, że albo pracujesz w Egmont Polska, albo jesteś synem TK i to by już tłumaczyło wszystkie twoje posty. :)

Plakat wygląda ładnie - będę miał co powiesić obok Iron Mana z De Agostini czy Arkham City z CDA. :)

Ja jestem fanatykiem niestety. Moim zdaniem pozostałe tytuły są warte tego, by kupić 4 numery testu, nawet jeśli bym je już miał. Po starcie Kolekcji można je przecież odsprzedać i kupować już tylko braki.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:29:28 »
I proszę powiedz mi skąd trafiłeś ten marzec?
Rozmawiam z ludźmi. Nie rzucam jakiś wątpliwych informacji jak to tym miałeś w zwyczaju pisać np. o Kolekcji Dredda.

Teraz ja już podejrzewam, że albo pracujesz w Egmont Polska, albo jesteś synem TK i to by już tłumaczyło wszystkie twoje posty. :)
Jeśli tak by było to byś miał każdy komiks odwrócony względem okładki ;) , więc bez takich insynuacji. 

Podeślij mi swój egzemplarz Jestem Gotham, i Kingdom Come z 2005 to będziesz miał recenzję porównawczą na requesta po Wielkanocy.
Czy ja tu gdzieś nadmieniłem Kingdom Come? Czytaj ze zrozumieniem, mówiłem konkretnie o kolekcji.  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 13:38:47 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:31:07 »
Ja jestem fanatykiem niestety.
No niestety.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:34:06 »
Dla mnie to nie jest test, skoro numer pierwszy pokazał się (pokaże?) w całej Polsce.

Offline Piterrini

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 13:39:27 »
Co to jest, kolekcja próbników Egmontu? :D

Jak pójdzie wg listy z pierwszego postu w tym temacie, to dopiero 7 tom będzie premierowy. Niby rozumiem, ale hipotetycznie - jaki procent potencjalnych odbiorców kolekcji czyta czy w ogóle wie o tym forum żeby zobaczyć możliwą listę tytułów? A jaka część z osób jakie zakupią test czyta inne komiksy DC? Przypuśćmy że czytam inne komiksy DC, ale nie mam czasu na czytanie forów internetowych, sięgam po nową kolekcję i "już to czytałem", i tak jeszcze 3 razy (w ramach testu) :P

Plus cały czas było pisane o teście, jako że "przecieki" się sprawdziły to pewnie jest to test, ale tak jak pisze @misiokles - równie dobrze może to ruszyć do np. 60 tomu z miejsca, były u nas kolekcje beztestowe...