Autor Wątek: Chronologia Marvel i DC Comics  (Przeczytany 6908 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Burizleif

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 16:23:37 »
Super aktualizacja

Offline Danio

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 22 Październik 2023, 20:00:20 »
Oczywiście w takim wątku nie można zapomnieć o stronie prowadzonej przez naszego forumowego kolegę Maragasta. Strona w całości poświęcona jest zagadnieniu jak czytać dane eventy, serie, przygody bohaterów, linie itp. Dodatkowo Maragast bierze na tapet wszystko, co ukazało się w polskojęzycznej wersji. Wspaniała skarbnica wiedzy, cały czas także aktualizowana!

https://marveldcchronologia.wordpress.com/
Stronka bardzo fajna, przyda mi się już nawet w takiej wersji jak teraz, ale czy jest gdzieś jakaś lista z ułożonymi wszystkimi komiksami DC wydanymi w Polsce w kolejności oryginalnego wydania? Oszczędziłoby mi to robienia swojej własnej. ;) Jak nie to szkoda, to posiłkując się tą zalinkowaną i datami w niej ułożę to sobie tak jak chcę, bo żeby przykładowo czytać najpierw historię z 2005r, a potem z 1987 bo ta pierwsza (w rzeczywistości druga) opowiada o czyjeś młodości mi nie odpowiada.

BTW @maragast znalazłem mocnego byka. :P

Offline Zbyl

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 22:27:02 »
Przejrzałem rozpiske Marvel i marvel now i jest jako pierwysz superior spider-man ,ale z tego co widze to nie jest historia pająka od początku. Myślałem, że jak wyszedl marvel now po classic to są restarty serii to juz nic nie kapuje.

Offline michał81

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 22:33:38 »
Przejrzałem rozpiske Marvel i marvel now i jest jako pierwysz superior spider-man ,ale z tego co widze to nie jest historia pająka od początku. Myślałem, że jak wyszedl marvel now po classic to są restarty serii to juz nic nie kapuje.
Bo Superior Spider-man nie jest o Peterze. To nie jest Amazing Spider-man, ale ta seria jest jego kontynuacją.

Offline Zbyl

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 22:36:59 »
aha czaje,  ok ten amazing to pewnie stary troche nie wiem czy mi podejdzie. Na razie sprawdzam na spokojnie od czego tu zacząć.

To powinienem przeczytac Amazing spider-man , ale z ktorego to roku musze sprawdzic.

W ogole widzialem rozpiske moge sobie np. przeczytac calego wolverine ,a potem deadpool czy powinno sie czytac wolverine tom 1-3 potem avengers 1 potem znow co innego. Te rozpiski wiem ,ze od gory do dołu tylko pytanie czy powinienem przeplatać serie czy niekoniecznie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Listopad 2023, 22:58:28 wysłana przez Zbyl »

Offline HugoL3

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 15 Listopad 2023, 23:22:54 »
Musisz przeczytać artykuły na stronie z chronologią. Chyba żaden heros nie doczekał się jeszcze tego, że w PL wydano wszystko.
Nie ma płynnego przejścia z Marvel Classic do Marvel Now.
Niektóre historie poprzedzające wydarzenia z Marvel Now/Marvel Classic wydawane były w kolekcjach kioskowych dzięki Hachette.

Jeśli interesuje Cie Spider-Man to zobacz sobie pierwszego Epika jakiego wydał Egmont to tak w ramach klasyki.
Superior to udany run, ale tak jak napisał Michał - Peter nie jest jego bohaterem.

Offline _Paweł

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 00:33:26 »
Przejrzałem rozpiske Marvel i marvel now i jest jako pierwysz superior spider-man ,ale z tego co widze to nie jest historia pająka od początku. Myślałem, że jak wyszedl marvel now po classic to są restarty serii to juz nic nie kapuje.

Myślę, że ważna uwaga dla Ciebie, żebyś się nie zdziwił, jak ja niedawno. Nie ma czegoś takiego jak restart od zera. Zawsze są wspominane wydarzenia z poprzednich serii, mają one jakiś wpływ na bohaterów. Ja wracałem do pająka od 1. tomu Marvel Fresh i musiałem trochę po internetach doczytać, co było przedtem. Takim prawdziwym restartem było opowiedzenie historii na nowo, w innym wszechświecie, w ramach serii Ultimate.

Ja bym zaczął od totalnego starocia, jakim jest Spider-man numer jeden w kolekcji Hatchette Origins, a potem wskoczył w Marvel Fresh. Jak wsiąkniesz, to zaczniesz czytać wstecz, próbkując swój próg bólu :). Wskoczysz w Superior (ciężko kupić komplet). Zajrzysz w wydanego właśnie Straczynskiego Tom 1, jak nadal będziesz chciał się cofać, to Epic od tomu Venom. Jak nadal uznasz, że zjadliwe, to możesz przeczytać Epic Ostatnie Łowy Kravena.
Warto tutaj sobie przeklikać: https://marvel.fandom.com/wiki/Amazing_Spider-Man_Vol_5_1 Masz pod okładką opcje Previous/Next Issue, która prowadzi przez meandry numeracji serii i nazewnictwa, pokazując w jakich wydaniach jest ciągłość historii.

« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Listopad 2023, 00:45:11 wysłana przez _Paweł »

Offline nori

Odp: Chronologia Marvel i DC Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:38:48 »
Jako, że Egmont od czasu do czasu uraczy nas jeszcze jakimś albumem z czasów Marvel NOW!, czas najwyższy, na małą aktualizację graficzki. Opieką merytoryczną jak zawsze zajął się nieoceniony michał81.



Powyższy obrazek to miniaturka, sama grafika dostępna jest w sumie czterech wersjach: prezentującej tylko pozycje wydane przez Wydawnictwo Egmont, w wersji rozszerzonej, uzupełnionej o pozycje wydane przez wydawnictwo Mucha oraz w ramach kolekcji, i to samo, ale w nieco wyższej rozdzielczości.

Jak czytac Marvel NOW Chronologia v20

Jak czytac Marvel NOW Chronologia v20 Bonus

Jak czytac Marvel NOW Chronologia v20 UHD

Jak czytac Marvel NOW Chronologia v20 Bonus UHD




8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.