Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440935 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #990 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 12:36:15 »
Przydałyby się obwoluty na Countdown to Infinite Crisis.
Jak to wygląda? Piszę do gościa i on robi mi takie obwoluty? On to gdzieś drukuje czy ja mam szukać drukarni.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #991 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:01:37 »
Nie mam fb. Jest jakiś kontakt mailowy do tych obwoluciarzy?
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #992 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:57:44 »
Z tym tomem miałem mały problem z ustaleniem co w nim faktycznie jest.
Na Wiki jest taka zawartość: Zeszyty Batman#686; Detective Comics #853; Batman: Black and White #2.
Na angielskiej stronie kolekcji taka: COLLECTS ‘WHATEVER HAPPENED TO THE CAPED CRUSADER?' FROM BATMAN #686 AND DETECTIVE COMICS #853; ‘A BLACK AND WHITE WORLD' FROM BATMAN: BLACK AND WHITE #2 AND MORE!
Natomiast na rodzimej stronie kolekcji jest dopisek, że poza Zamaskowanym Krzyżowcem ten tom zawiera "niepublikowane dotąd w Polsce rozdziały Secret Origins Special"
Z kolei @Pocztar napisał coś takiego:
Prośba do osób, które mają w swoich łapkach 5. tom kolekcji o info co dokładnie zawiera ten komiks.

Kurde, to co się wymądrzasz, skoro nie znasz dokładnej zawartości??

Tom "Co się stało z krzyżowcem w pelerynie" zawiera:
- WHATEVER HAPPENED TO THE CAPED CRUSADER?' FROM BATMAN #686 AND DETECTIVE COMICS #853
- A BLACK AND WHITE WORLD' FROM BATMAN: BLACK AND WHITE #2
- Pawana: Secret Origins #36
- Secret Origins Special #1
'Grzechy Pierworodne
'Porządek dziobania
'Kiedy drzwi są otwarte
'Dwie Twarze: Opowieść bez tytułu
- Śmiertelna Glina: Batman Annual #11
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:15:03 wysłana przez Bazyliszek »

Offline korek42

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #993 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:35:13 »
jutro postaram się wrzucić link (wetransfer) z moimi obwolutami, więc jeżeli chcecie możecie sobie ściągnąć. Wydruk ustawiony na A3, najlepiej kreda, gramatura 120 w górę. Mam ich już ze 40 i fajnie się prezentują.

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:37:23 wysłana przez korek42 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #994 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:40:59 »
@UP
Pics or didn't happen  ;)

Offline korek42

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #995 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:58:07 »

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 18:00:05 wysłana przez korek42 »

Offline Burizleif

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #996 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:42:54 »
Super efekt

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #997 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 23:20:01 »
Mnie zastanawia ile kosztuje jeden taki egzemplarz i jak to wygląda? Naklejam to na okładkę czy to po prostu składana okładka?

Offline Leyek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #998 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 23:38:49 »
@Kamiloss

Obwoluta – papierowa lub wykonana z tworzywa sztucznego okładka ochronna zakładana na właściwą okładkę książki, mająca zagięte brzegi (skrzydełka), zachodzące na wewnętrzne strony okładzin okładki.



Pewnie na upartego dałoby się i nakleić, tyle, że wtedy niszczysz sobie komiks.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #999 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 06:45:21 »
Czyli dobrze myślałem. No i drugie pytanko do znawców. Tom 7 kolekcji pt. Projekt Omac. To jest nowość w Polsce? To jest komiks kompletny, czy znów 1 z serii iluś tam?

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1000 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 08:36:49 »
Kurde, to co się wymądrzasz, skoro nie znasz dokładnej zawartości??
I pisze to osoba, która tyle razy wypowiadała się na temat komiksów, których w ogóle nie przeczytał  ::)

Dzięki za wymienienie zawartości tego tomu. Niemniej jednak potwierdza to, że H robi dokładnie tak samo jak Egmont, tzn. dorzuca jakiś materiał premierowy do wcześniejszego. Ja osobiście nie widzę w tym problemu, dla mnie jest to standardowe postępowanie wydawnictwa, aby sprzedać swój produkt. Szkoda tylko, że dla Ciebie jest to złe jeśli robi to Egmont, a dobre jeśli robi to Hachette.

No i drugie pytanko do znawców. Tom 7 kolekcji pt. Projekt Omac. To jest nowość w Polsce? To jest komiks kompletny, czy znów 1 z serii iluś tam?
Jest to premiera na naszym rynku. Co do kompletności to owszem, jest to zamknięta mini seria, ale prowadzi ona bardzo ważnego wydarzenia w uniwersum DC jakim był Nieskończony Kryzys, który również będzie w tej kolekcji. Jeśli zamierzasz kupić ten komiks to zdecydowanie powinieneś również zaopatrzyć się w wymieniony event.
Ta historia stanowi część do tzw. Countdown to Infinite Crisis. Tutaj masz zestaw mini serii wchodzących w skład tego wydarzenia - https://dc.fandom.com/wiki/Countdown_to_Infinite_Crisis
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Wrzesień 2021, 08:51:58 wysłana przez laf »

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1001 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 08:49:45 »
IJeśli zamierzasz kupić ten komiks to zdecydowanie powinieneś również zaopatrzyć się w wymieniony event.

Mówisz o tym tomie : https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/infinte-crisis-vol-1/

? Vol1 wskazuję że chyba będą kolejne. Ciekaw jestem czy w kolekcji będzie komplet tej serii (nieskończonego kryzysu).

Flasha, rycerza z peleryną i supka odpuszczam. Zastanawiam się nad Shazamem i Aquamemem, ale jeszcze nie wiem zdecyduje po jakiejś prezentacji na yt (na szczęście jest tego pełno i dotyczy wszystkich tomów).

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1002 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 08:59:18 »
Mówisz o tym tomie : https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/infinte-crisis-vol-1/

? Vol1 wskazuję że chyba będą kolejne. Ciekaw jestem czy w kolekcji będzie komplet tej serii (nieskończonego kryzysu).
Tak, chodzi dokładnie o ten tom. Będą łącznie 2 tomy. Akurat Nieskończony Kryzys w wydaniu kolekcyjnym jest w miarę pełny i na pewno lepiej ogarnięty niż przez Egmont w DC Deluxe. Liczyłem, że będzie więcej tytułów z Countdown, ale skoro wydają Kryzys już teraz to raczej więcej tego nie będzie (a przynajmniej na to wskazuje logika, chociaż czort ich tam wie). Przed lekturą Nieskończonego Kryzysu proponuję zapoznać się z Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach, bo parę rzeczy odnosi się do tego wcześniejszego eventu, w tym jedni z głównych bohaterów.

Zarówno Shazam, jak i Aquaman to podobno dobre serie, ale jednak to tylko początki runów trwających przez dłuższy czas. Na pewno będą to premiery na naszym rynku.
Nie rezygnuj z Flasha!!! Historia wskrzeszenia Barry'ego Allena to dla mnie jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w tej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Wrzesień 2021, 09:08:06 wysłana przez laf »

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1003 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 10:00:46 »
Nie widzę sensu kupowania komiksów o postaciach, które mnie zupełnie nie interesują. Zresztą tego Flasha widziałem w prezentacji i nie przekonało mnie to.

Aquaman znalazłem wśród tych wydanych przez Egmonta, ale Shazama nie widzę w trzech ostatnich seriach Egmonta. Przynajmniej wśród tytułów wydanych po Polsku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Wrzesień 2021, 10:28:56 wysłana przez Kamiloss »

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1004 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 11:54:09 »
Aquaman znalazłem wśród tych wydanych przez Egmonta
To nie ten Aquaman.
Egmont wydawał serię z DC Rebirth, czyli vol. 8 (run Anetta do zeszytu #24) - https://dc.fandom.com/wiki/Aquaman_Vol_8
Ten w kolekcji to seria z New 52, czyli vol. 7 (pierwszy story arc z runu Johnsa) - https://dc.fandom.com/wiki/Aquaman_Vol_7. Tak jak pisałem jest to premiera na polskim rynku.