Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 10:17:47 »
Tłumacz nie był znakomity.
Zresztą ten cienki tomik strasznie drogo wychodził po przeliczeniu ...  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 10:56:54 »
Jak widzę ile czasu Ongrys się buja z Kompletnymi Aktami to nawet nie próbuję w to wchodzić.
Jak widzę ile.jest w Dreddzie 'wall of text', ile tam neologizmów to się cieszę, że Ongrys się grzebie pieczołowicie to wszystko wlewając w dymki... Nie sądzę że tempo 2 tygodniowe byłoby zdrowe dla takiej edycji. Inna rzecz, że ramotkowego Dredda nie są się czytać w takich regularnych dawkach.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 12:50:46 »
A ja mam taką nieśmiałą ogólną prośbę i apel - czy rozważania na temat tego, czy kolekcje są dobre czy złe, czy panoramy są dobre czy złe, czy prenumeraty są dobre czy złe i czy Bazyl jest dobry czy zły moglibyście zabrać ze sobą do jakiegoś działu ogólnego?

Ja bym miał takie małe i być może trochę nierealne marzenie, żeby w tym wątku poczytać o starcie tej konkretnej kolekcji, jej dostępności i zawartości :)

Bo wiecie, o kolekcji Spidera, KTÓRA NIE RUSZYŁA, jest 106 stron wątku, a nie każdy ma tyle czasu wolnego :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 12:53:16 wysłana przez Pocztar »

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:11:05 »
To najlepiej obserwować fanpage Kolekcje Hachette na FB. Tak same suche fakty, żadnych offtopów.

Offline Teli

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:16:47 »
Bo wiecie, o kolekcji Spidera, KTÓRA NIE RUSZYŁA, jest 106 stron wątku, a nie każdy ma tyle czasu wolnego :)

Coś w tym jest. Nie każdy ma tyle czasu by pisać, ale przodownicy grafomaństwa z KomiksSpeca dadzą radę. Nie możemy pozwolić sobie na spadek formy i jakości forum trzeba napisać jeszcze co najmniej 102 strony, a samymi suchymi faktami nie damy rady :)


Offline Pawel.M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:23:09 »
Kolega Pocztar chyba jakiś nietutejszy :D

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:34:41 »
@Pocztar nie musisz w ogóle tego czytać. Po 8 latach dalej nic się nie zmieniło. Kolekcje są niepotrzebne, psują rynek, Egmont wyda wszystko i jest lepszy. Podsumowałem ci konkluzję wszystkich 20 tematów o wszystkich Kolekcjach. :)
I dzięki za przypomnienie - 10 kwietnia 2 rocznica startu testu Spider-Mana. Myślę że Okolice tej daty to byłby idealny moment na start Heroes&Villans.

@LukCook
Taaa - wycięli Earth 2 ale cenę zostawili jakby była w środku. I wiesz, nie dodali, bo prawdopodobnie moim zdaniem, umowa z Eaglemoss zakazywała wydawania Egmontowi tytułów z Kolekcji samodzielnie. Oczywiście nie przeszkodziło to im wydawać ich tuż przed oficjalnym startem WKKDC i jeszcze Swamp Thinga tuż przed jej oficjalnym przedłużeniem. :)


sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:50:24 »
Co do obecnej popularnosci Marvela i DC w naszym kraju.

Na YT jest kanal ktory zwie sie JUSTCULTURE mimo tej nazwy 95% filmików jest o Marvelu. W komentarzach  autor dostawał trochę ciskow (w tym moich) ze powinien w takim razie zmienic nazwe kanalu na JUST MARVEL.

Autor chyba wziął to do serca i zamiescil ankiete z takim pytaniem:

"Czy chcielibyście na naszym kanale widzieć filmy z innych kategorii niż tylko MCU? Powiedzmy DCEU, Godzilla vs Kong i tak dalej? Czy jednak pozostać TYLKO przy Marvelu?"

Wyniki na 5,800 glosow "Tylko Marvel 64%" "Wiecej" 36% ...

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:54:26 »
Taaa - wycięli Earth 2 ale cenę zostawili jakby była w środku.
Ej moment, moment - ja myślałam, że to jakiś inside joke - serio w wydaniu Egmontu wycięto cały arc z jakiegoś tomu JLA, bo już był w kolekcji?! No chyba coś źle zrozumiałam.

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 16:18:39 »
serio w wydaniu Egmontu wycięto cały arc z jakiegoś tomu JLA, bo już był w kolekcji?! No chyba coś źle zrozumiałam.
Niestety, zrozumiałaś bardzo dobrze. ☹️

Offline kelen

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 16:49:57 »
Ej moment, moment - ja myślałam, że to jakiś inside joke - serio w wydaniu Egmontu wycięto cały arc z jakiegoś tomu JLA, bo już był w kolekcji?! No chyba coś źle zrozumiałam.

Dla ścisłości - to nie był wycięty story arc, tylko po prostu przedruk kompletnie niezależnej opowieści Morrisona, więc nie miało to wpływu żadnego na główną serię.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 16:55:16 »
Dla ścisłości - to nie był wycięty story arc, tylko po prostu przedruk kompletnie niezależnej opowieści Morrisona, więc nie miało to wpływu żadnego na główną serię.

Aha, to chyba, że tak. Dzięki za informację! Oczywiście jeśli ta niezależna historia była w oryginale zawarta w tomach głównej serii JLA (nie wiem), to i tak kicha jak dla mnie. Jak nie była, to luzik.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 16:57:20 »
Nazywajmy rzeczy po imieniu, po prostu kolekcja zablokowała Egmont.

Widzę, że piewca kolekcji zna też umowy Egmontu oraz ceny książek 'przed i po wycięciu".

Aha, to chyba, że tak. Dzięki za informację! Oczywiście jeśli ta niezależna historia była w oryginale zawarta w tomach głównej serii JLA (nie wiem), to i tak kicha jak dla mnie. Jak nie była, to luzik.

Była zawarta w czwartym deluxie, ale była też jako osobny deluxe, jest zawarta w omnibusie, który ostatnio się ukazał, nie wiem jak to na miękko wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 17:03:38 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:21:33 »
A tak w ogóle to ktoś wie, czy w uk i hiszpanii ta kolekcja też ma test czy rusza od razu? W Hiszpanii mają pełna listę. Obie kolekcje są dostępne w oficjalnych sklepach Hachette i Salvat, a w przypadku testów tak chyba nigdy  niebyło, chyba, że kolekcja nie ruszyła, to dopiero wtedy pojawiały się tomy testu do zakupienia. Z drugiej strony oglądając recenzje na YT brytyjsiej wersji zauważyłem, że zapowiedzieli już 5 tom, ale na stronie Hachette nie ma go nawet w preorderze, a tam zazwyczaj jest chyba kilka tygodni do przodu możliwość zamówienia tomu. Zatem sugerowałoby to że na ten moment będą dostepne tylko 4 testowe tomy. Wiem, że u nas test, ale jeśli tam nie ruszy to u nas chyba szanse też spadną niemal do zera.

Zauważyłem teraz tekst Egmontu o linii tych komiksów dla młodzieży i tak w sumie to naszła mnie refleksja, że to swoistego rodzaju odpowiedź na te kolekcję, bo to też linia dla osób nie siedzących w komiksach. Oczywiście nie insynuuje, że to zamierzone diałanie, bo Egmont wchodzi w większość linii wydawniczych od DC i ta też nie była raczej planowana jako coś co ma powstrzymać tę kolekcję, zabrać jej czytelników, ale jednak pewną nić konkurencji da się chyba wyczuć?
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 17:27:52 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:27:03 »
Dla ścisłości - to nie był wycięty story arc, tylko po prostu przedruk kompletnie niezależnej opowieści Morrisona, więc nie miało to wpływu żadnego na główną serię.

 :o
 ;D ;D ;D ;D ;D
 :D :D :D :D :D :D

To że została wycięta, to  byłem się w stanie pogodzić, bo niech im tak będzie. Ale to, że tom 4 kosztował dokładnie tyle samo co grubszy o te 100 stron tom 3 to uznałem za skandal i się bulwersowałem już te 5 lat temu na Gildii. Nie kupiłem tego wtedy, tylko parę lat później, jak na WTK był za 45 zł.

@emedzi12
W wakacje w UK był test. A teraz tam rusza od nowa i będzie zapewne drukowana wersja dla nich i dla nas. Ruszymy więc w podobnym momencie. Coś takiego ma Egmont z Gigantami - drukowane są w jednym miejscu a potem wlewa się dymki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 17:31:32 wysłana przez Bazyliszek »