Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 454408 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 22:27:54 »
Faktem jest, że na niemieckiej liście WKKDC w tomach 1-60 byli "Longbow Hunters" i Lobo. W polskiej te tytuły się nie znalazły. Została zmieniona też kolejność poszczególnych historii. Ktoś o tym zadecydował. I ten ktoś jest odpowiedzialny, że nie dostaliśmy tej historii z Green Arrowem po polsku. Jeśli Bohaterowie i Złoczyńcy zostaną zrestartowani w naszym kraju, to liczę, że wreszcie ją przeczytam.

O, i to już jest postęp, bo piszesz "ktoś" :) Być może faktycznie to Egmont tak podpowiedział, być może Eaglemoss tak zdecydowało, bo mało osób zaznaczyło w ankiecie Green Arrowa albo "Kołczan" z serii testowej się gorzej sprzedał... Tego nie wiemy i jeśli nie dostaniemy jakichś oficjalnych informacji, to możemy tylko przypuszczać.

Chciałbym też zauważyć, że gdyby "Longbow Hunters" wyszli w WKKDC, to teraz w nowej kolekcji DC byliby dublem* (tak jak "Człowiek ze Stali"), więc może w szerszej perspektywie ta pierwotna decyzja była jednak w pewnym sensie korzystna? :)

No i ten sam ktoś, kto robił selekcję, sprawił zapewne, że do 80 tomów wydanych w Polsce weszły np. "Superman: Kryzys Szkarłatnego Kryptonitu" i "Hawkman: Nieskończony lot" (które w edycji niemieckiej były poza osiemdziesiątką), więc jego decyzje mają prócz minusów także plusy. Co do Lobo - to chyba dobrze, że go wyrzucono? To był przecież dubel z Mandragory, a tak udało się w jego miejsce wydać coś innego ;)

------------------------------------
* Zakładając, że (a) kolekcja u nas wystartuje i (b) lista tomów będzie taka sama, jak w podanych zajawkach
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #421 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 01:57:10 »
Issue 19 Wonder Woman: Rebirth: Year One

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #422 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:09:54 »
@UP
Meh. Tego tomu WW nie kupiłem, bo ile razy można kupować ten sam Year One, tylko ze zmienianymi bohaterami? Ale teraz jeśli będzie ten tom w polskiej edycji BiZDC to raczej go kupię. Oczywiście tylko dla panoramy. :)

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #423 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:27:05 »
@UP
Meh. Tego tomu WW nie kupiłem, bo ile razy można kupować ten sam Year One, tylko ze zmienianymi bohaterami? Ale teraz jeśli będzie ten tom w polskiej edycji BiZDC to raczej go kupię. Oczywiście tylko dla panoramy. :)

Wonder Woman ma naprawdę dobrą serie w Rebirth, ale nie kupiłeś więc nawet tego nie wiesz.

Na dobrą sprawę z takim mindsetem, to można porzucić superhero w ogóle. Marvel i DC to generalnie od lat mniej lub bardziej udanie próbują ugryźć wykorzystywane już wcześniej patenty. Ba nawet tytuły poza wielką dwójką jak invincible czy the boys robią w istocie to samo.

Kupowanie komiksów dla panoramy? Śmiechłem. Widziałem sporą ilość tych wydań z kolekcji w poznańskiej czytelni Nova . Wygląda to ok i tyle. Nie wiem po jakiego grzyba kupować komiksy dla sztuczki, która ma niby zwiększyć atrakcyjność wydania a nie treści.

No i najładniejsze to są Absoluty, Ombinusy i Deluxe a nie jakieś tam panoramy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:30:30 wysłana przez Pan M »

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #424 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:29:28 »
Bluźnisz :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #425 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:40:35 »
Kupiłem pozostałe 3 tomy z WW Rebirth, ale ntego Year One nie zdzierżę. Z tego samego powodu nie kupiłem 11 tomu Flasha.

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #426 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:48:19 »
Kupiłem pozostałe 3 tomy z WW Rebirth, ale ntego Year One nie zdzierżę. Z tego samego powodu nie kupiłem 11 tomu Flasha.

Nie ma to jak czytać serie od drugiego tomu XD

Pamiętam, że kiedyś na swoim blogu pisałeś, ze czytasz tylko Marvela i DC. Może takie symptomy zmęczenia materiałem to znak, ze warto też czasem różnicować sobie dobór tytułów i czytać nawet te straszne frakofony i wydawców pokroju Image Comics?

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #427 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:09:10 »
W tych tadeach to jest źle złożone, bo z tego co pamiętam po trzecim już wszystko wiadomo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #428 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 21:04:14 »
@xanar masz rację. Rucka to tak rozplanował, że historie z przeszłości i teraźniejszości w finale się splotły, ale DC wydając tak zbiorcze, że jeden tom to przeszłość a drugi to teraźniejszość całkowicie ją rozwalił.

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 08:30:08 »
No i stało się! Po rozpoczętym 24 marcu 2021 roku teście nowej kolekcji komiksowej otrzymaliście oficjalną informację o starcie, już  w pełnym kształcie “Bohaterów i Złoczyńców DC”. Zapewne wystartuje ona już niedługo, rozpoczęto właśnie działania marketingowe. Zazwyczaj Hachette startuje z nimi około dwa tygodnie przed rozpoczęciem, więc stawiam na 18 sierpnia 2021 jako pierwszy dzień z nową komiksową kolekcją.
Pierwsze 5 tomów będzie takie samo jak podczas testów, czyli:

🤜1. „Batman: Gotham to ja”
🤜2. „Harley Quinn: Miejska gorączka”
🤜3. „Dla człowieka, który ma wszystko i inne opowieści o Supermanie”
🤜4. „Wonder Woman: Orędowniczka”
🤜5. „Batman: Co się stało z Krzyżowcem w pelerynie?”

Łącznie ma być 100 tomów!
Z oficjalnymi informacjami można zapoznać się na dedykowanej stronie internetowej, której adres znajdziecie poniżej:

http://kolekcja-dc.pl/

Tak szczerze, to wolę takie wydania (mam już te 4 pierwsze testowe) niż to, co wydało Eaglemoss w ramach WKKDC. Jakiś czas temu poszła nawet na sprzedaż. Na półce powitam tę kolekcję i liczę na świetny dobór tomów w polskiej edycji, niekoniecznie bazujący na znanych już listach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Sierpień 2021, 08:48:09 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #430 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 08:48:48 »
No i ok.
Ja osobiście liczę, że większość tomów z zagranicznych list wyjdzie i u nas, zwłaszcza te mniej znane, mainstreamowe tytuły, których Egmont nie wydałby prawdopodobnie nigdy, bo już na część się nakręciłem :D. Mam także nadzieję, że chociaż część dubli wyleci.
Liczę że pojawi się u nas sporo tomów z mniej znanymi postaciami, ale po cichu mam nadzieję także na trochę więcej historii z Batmanem, bo patrząc na listę hiszpańską i to co na razie wyszło w UK, to bohater ten jest najbardziej poszkodowany. Zatem skoro kolekcja Batmana u nas nie wyjdzie, a Egmont i tak chyba nie wydałby wszystkiego z tym bohaterem to może przynajmniej kilka starszych, zamkniętych w jednym tomie tytułów mogłoby się jeszcze załapać do tej kolekcji.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #431 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 08:55:15 »
Czyli jednak się sprzedaje, skoro poszło 8 tomów z łotrami w SBM i rusza ta kolekcja xD

Offline Teli

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #432 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 08:56:37 »
No i masz. Mnie to nie cieszy no ale trudno, przynajmniej Bazyl ma dziś powód do picia. Boję się tylko jednego. Kolekcja tego typu to zawsze świetna wymówka dla niepublikowania przez Egmont większej ilości DC w ładnych wydaniach. Już dawno na panelach MFKIG nie było tradycyjnych tekstów w stylu:

- Panie Tomku a co z klasyką DC?
- Sorki, kolekcja blokuje.

Ale może się mylę. Może dorośliśmy do tego by na ryku kolekcja dublowała się z lepszymi jakościowo i za wartościowo tomami z takiego DC Deluxe. I stanowiła zachętę do kupna co lepszych historii  w pełnych wydaniach. Zobaczymy, wszak początek kolekcji to nic innego jak demo tego to w ostatnich latach wydał u nas Egmont.

Pewnie jakieś pojedyncze tomy zakupię, zwłaszcza jak trafią się jakieś godne one-shoty, nie zaś wyrwane z całości runu urwane historie, jak to miało miejsce w poprzednich kolekcjach - tego nie  lubię. Trochę denerwuje mnie konieczność drukowania obwolut w celu uniknięcia efektu Picassa ale jakoś przeboleję.

Niemniej wszystkim kibicom i orędownikom kolekcji serdecznie gratuluję gwiazdki w sierpniu ;)


Offline amsterdream

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #433 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 09:22:48 »
Jestem zdziwiony, że to się przyjęło.

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #434 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 09:56:12 »
Czekam na liste poruwnawcza co z tej kolekcji u nas nie wyszlo - i jesli bedzie to ten znienawidzony staroc/ramota to BIERE :)