Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 492173 razy)

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3600 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 11:29:19 »
Ogólnie zebrałem wszystkie tomy do tej pory zebrane w UK jak i te właśnie te zapowiadane na ostatnich stronach w UK i zrobiłem taką tabelę ze spisem tomów, macie w załączniku ją, numery wedle takiego jaki ma na grzbiecie w UK - ale to w sumie dobrze bo to idzie postaciami wtedy i ładnie wygląda.
Więc generalnie zapraszam, później może jak będę miał czas dodam do niej zawartość zeszytową poszczególnych tomów  :)
Więc generalnie mamy już potwierdzone 98 tomów, dwa są jeszcze zagadką (chyba, że coś już wiemy z listy hiszpańskiej, tego nie sprawdzałem, bazowałem na UK)

Offline fasola

« Odpowiedź #3601 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 08:27:10 »
Na polskiej stronie kolekcji dodano: 80 Wonder Woman: The Truth, 81 New Teen Titans: The Trials of Terminator

Offline Necr09

« Odpowiedź #3602 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 09:03:10 »
Rzeczywiście, nie sądziłem, że ktoś jeszcze tę stronę aktualizuje xD

nr 80: angielski 79
nr 81: angielski 82
FGO: 758,469,198

Offline WolfSazen

« Odpowiedź #3603 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 11:42:46 »
Odebrałem właśnie prenumeratę z numerami 74 i 75 i musze powiedzieć, że tom 75 "Now Młodzi Tytani" to kolejne "wow" jesli chodzi o objętość - prawie 300 stron. Abstrahując od tego, że to całkime fajny tom jest to dodatkowo cenowo to petarda - za 300 stron zwykłe wydawnictw pewnie dzisiaj by krzyczały po 150 zł lekko.

« Odpowiedź #3604 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2024, 13:49:40 »
Odebrałem właśnie prenumeratę z numerami 74 i 75 i musze powiedzieć, że tom 75 "Now Młodzi Tytani" to kolejne "wow" jesli chodzi o objętość - prawie 300 stron. Abstrahując od tego, że to całkime fajny tom jest to dodatkowo cenowo to petarda - za 300 stron zwykłe wydawnictw pewnie dzisiaj by krzyczały po 150 zł lekko.
Pokłony dla redaktora kolekcji czyli Nicka Jonesa, który wyszedł na przeciw Hachatte i daje właśnie nam tomy które mają taką objętość i mają zwykle ponad 6 standardowych zeszytów, szkoda, że dotąd to jedyna taka kolekcja, patrząc na inne Hachatte czy to u nas (Marvel Origins) czy UK (np. Marvel Legendary) mamy tam już powrót do typowego Hachatte czyli albumy po 160-180 stron  :(
Cena też zapewne przyszłym kolekcji będzie większa, mała szansa na utrzymanie ceny 50zł, oby to było np. 55, a nie 60zł, bo to już się robi ciut dużo.

« Odpowiedź #3605 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2024, 13:52:26 »
Więc generalnie zapraszam, później może jak będę miał czas dodam do niej zawartość zeszytową poszczególnych tomów  :)
Uzupełniłem, zapraszam  :D

Offline Adolf

« Odpowiedź #3606 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2024, 18:52:03 »
Pytanie do ekspertów:

Czy Teen Titans: Trials of Terminator to jest ten tom zawierający sławną historię gdzie
Spoiler: PokażUkryj
Slade uprawia... grooming na młodej Terrze, która szpieguje dla niego Tytanów?

Offline Bazyliszek

« Odpowiedź #3607 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2024, 16:03:25 »
@UP
To jest Kontrakt Judasza - będzie w następnym tomie BiZ z Nastoletnimi Tytanami.

Offline Katharinka

« Odpowiedź #3608 dnia: Nd, 30 Czerwiec 2024, 10:44:39 »
Czy ktoś wie czy w kolekcji będzie Wojna Darkseida z nowego DC?

« Odpowiedź #3609 dnia: Nd, 30 Czerwiec 2024, 13:38:02 »
Czy ktoś wie czy w kolekcji będzie Wojna Darkseida z nowego DC?
Nie, nie będzie - był na liście Hiszpańskiej, ale na liście z UK, którą my idziemy nie ma go.
Parę wiadomości wcześniej dałem listę tomów które były i będą u nas, wraz z dokładną zawartością - polecam zapoznać się z nią  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 30 Czerwiec 2024, 13:39:35 wysłana przez wayne_collector »

Offline Kandor

« Odpowiedź #3610 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 07:19:10 »
Dokładna zawartość tejże tomów:

Podsumowując uzyskane tutaj informacje, najnowsze tomy UK to: 82. New Teen Titans: The Trials of the Terminator 83. Catwoman: Streets and Scores 84. Batman: Gotham Knights 85. Batman: Nocturna and the Night Thief 87. Infinite Crisis: Villains United 88. Justice Society of America: Thy Kingdom Come vol. 2 89. Batman – Player on the Other Side 90. Batgirl – Burnside and Beyond 91. Green Lantern: Rebirth . 92. Superman Presents the Phantom Zone a także wyjdą jeszcze Batman: Dark Knight Detective oraz Superman: Cosmic Encounters. Pytanie moje: wiadomo jaki to komiks wyjdzie/wyszedł jako tom 86.? Możliwe że przeoczyłem...EDIT: Dzięki Bibliotekarzowi wiem że 86. to był Green Lantern: Emerald Twilight.

« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Lipiec 2024, 07:49:09 wysłana przez Kandor »

Offline bibliotekarz

« Odpowiedź #3611 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 07:35:45 »
Pytanie moje: wiadomo jaki to komiks wyjdzie jako tom 86.?
Emerald Twilight.
Batman returns
his books to the library

Offline Kandor

« Odpowiedź #3612 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 07:44:01 »
Emerald Twilight.
Dzięki. Pewnie nie zwróciłem bacznej uwagi bo to już u nas wyszło :-) Ciekawe jakie szanse na Sinestro Corps War w naszej kolekcji - dużo miejsca (100 numerów zaplanowano) i czasu nie pozostało? Swoją drogą nie obraziłbym się na przedłużenie kolekcji (choćby i o 20 tomów) choć wiem że w tych kolekcjach zdarza się to teraz coraz rzadziej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Lipiec 2024, 07:48:15 wysłana przez Kandor »

« Odpowiedź #3613 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 13:28:03 »
Dzięki. Pewnie nie zwróciłem bacznej uwagi bo to już u nas wyszło :-) Ciekawe jakie szanse na Sinestro Corps War w naszej kolekcji - dużo miejsca (100 numerów zaplanowano) i czasu nie pozostało? Swoją drogą nie obraziłbym się na przedłużenie kolekcji (choćby i o 20 tomów) choć wiem że w tych kolekcjach zdarza się to teraz coraz rzadziej.
Szansa wynosi 100%, bo idziemy listą tomów UK, tam jest ona, więc będzie i u nas - została po prostu przesunięta na sam koniec ze względu na wydanie w DC Deluxe - była by lekka wtopa jakby Hachatte nasze wydało te dwa tomy w przeciągu paru miesięcy po wydaniu Egmontu. Dlatego po prostu przesunęli te dwa tomy na końcówkę kolekcji, więc spokojna głowa - będą.
A co do przedłużenia sam bym chciał, ale w UK już zostało 8 tomów do końca a nie ma żadnych sygnałów o przedłużeniu jej, więc niestety raczej nie ma na to szans  :(

Offline Kandor

« Odpowiedź #3614 dnia: Pn, 01 Lipiec 2024, 13:44:54 »
Szansa wynosi 100%, bo idziemy listą tomów UK, tam jest ona, więc będzie i u nas - została po prostu przesunięta na sam koniec ze względu na wydanie w DC Deluxe - była by lekka wtopa jakby Hachatte nasze wydało te dwa tomy w przeciągu paru miesięcy po wydaniu Egmontu. Dlatego po prostu przesunęli te dwa tomy na końcówkę kolekcji, więc spokojna głowa - będą.
A co do przedłużenia sam bym chciał, ale w UK już zostało 8 tomów do końca a nie ma żadnych sygnałów o przedłużeniu jej, więc niestety raczej nie ma na to szans  :(
Nie, no czemu została przesunięta to mi nie musisz mówić, nawet można się jeszcze w Empikach na półkach natknąć (można nawet nim walczyć nim na  śmierć i życie w pojedynku - adwersarz może dzierżyć "Najjaśniejszy dzień") na ten komiks. Pytam bo się troszkę obawiałem, że to jednak pominą, pamiętajmy że muszą wydać DWA tomy :-)
Jest szansa na "Rann-Thanagar War" (była na którejś liście 100 tomów w którymś kraju, jako jeden z końcowych tomów) u nas i w UK - jak myślisz? To tie-in do "Infinite Crisis" (z Adamem Strangem, Captainem Cometem i Starmanem-kosmicznym księciem z "pastorałem" [pojawił się w DC Comics Presents która to seria zasili "Superman: Cosmic Encounters, choć nie wiem czy ten numer ze Starmanem się załapie] - o ile dobrze pamiętam, czytałem to prawie dwie dekady temu :-)).