Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 456710 razy)

Maragast i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3420 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 13:55:39 »
@Kyms
Heh - masz rację z datami. Pierwsze tomy miały złe terminy. Potknąłem się przy przepisywaniu kalendarza. Poprawione.

Ale reszta to nieprawda. Zdublowane wydane kiedyś w Polsce tomy są POGRUBIONE. Piszę o tym na wstępie. Jasne - zawartości nie znam, bo trzeba by poszukać. Ewentualnie okazuje się potem, że dany tom ma inną zawartość, jak wyszło z Zemstą i Sumieniem, który miał niby być Dniem Zemsty. Albo nadchodzący Superman Kosmiczne Spotkania. Nie wiadomo jeszcze co będzie w tym tomie.

I słuchajcie. Nie wiemy jaka będzie kolejność polskiej listy. Znaczy w Hachette Polska wiedzą, ale nikt poza nimi. Z tego powodu nie mogę podać kiedy dany tytuł wyjdzie w kiosku w naszym kraju, bo też tego nie wiem. Znam listę tytułów z zagranicy i wiem że co 2 tygodnie wyjdzie kolejny tom - tyle. Będzie na pewno ta Wojna Rann z Tanagarem, czy Green Lantern Odrodzenie ale kiedy, to trzeba poczekać na polskie zapowiedzi.
Dlatego Lista jest stale aktualizowana, jak napisałem już 3 lata temu, w okolicach premiery.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3421 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 14:02:56 »
To wszystko jest premierowy materiał kryzysowy, którego wcześniej w Polsce nie było.
Czytasz tylko te komiksy superbohaterskie i nawet tego nie potrafisz zweryfikować. Część zeszytów z Poświęcenia będącego prologiem do Kryzysu wcześniej wydał Egmont, więc nie jest prawdą, że wszystko.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3422 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 14:13:14 »
Jasne - zawartości nie znam, bo trzeba by poszukać.

Dlatego Lista jest stale aktualizowana, jak napisałem już 3 lata temu, w okolicach premiery.

Super, że na bieżąco aktualizujesz listę. Ale skoro kupujesz te komiksy i czytasz, to dlaczego piszesz, że nie znasz zawartości albumów? Nie, żeby coś, ale na tylnej okładce masz podaną informację  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3423 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 14:59:16 »
Ups - rzeczywiście. Masz rację michał. Wonder Woman Rucki tom 3 wyszedł 21.06.21 3 lata po premierze tomu drugiego. Zupełnym przypadkiem również trzy miesiące po stracie polskiego testu BIZDC. I zawierał tylko zeszyty Wonder Woman z Poświęcenia, które bez zeszytów o przygodach Supermana były zupełnie niezrozumiałe fabularnie. Ucięte fragmenty, tak jak Strażnicy Galaktyki z pojedynczymi zeszytami Black Mirror.

Po premierze można by rzeczywiście uzupełniać te zeszyty. Ale skoro już wszyscy mają te komiksy, to nie jest dla mnie takie pilne. Może jak będę miał nieco mniej roboty.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 15:01:10 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3424 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 15:24:21 »
Po premierze można by rzeczywiście uzupełniać te zeszyty. Ale skoro już wszyscy mają te komiksy, to nie jest dla mnie takie pilne. Może jak będę miał nieco mniej roboty.
Rzeczywiście nie jest pilne skoro przez trzy lata nie znalazłeś na to czasu  ;)

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3425 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 15:31:41 »
Ups - rzeczywiście. Masz rację michał. Wonder Woman Rucki tom 3 wyszedł 21.06.21 3 lata po premierze tomu drugiego. Zupełnym przypadkiem również trzy miesiące po stracie polskiego testu BIZDC.
No tak, zły Egmont wydał do końca cały run Rucki w WW... Jak on mógł... Specjalnie to zrobił, specjalnie, żeby zbudblować Hachatte...
Bazyl ty się słyszysz? Nawet jak Egmont wydał coś do końca to płaczesz i szukasz teorii, że zrobił to dlatego, że Hachatte wystartowało z kolekcją. Serio? To był też test, nid było wiadomo czy się on uda - jakby się nie udał to byśmy nie mieli właśnie Poświęcenia i zeszytów WW tych. Sory, to Hachatte w tym momencie zafundowało dubla w jakimś stopniu, nie Egmont. A wiesz dlatego Egmont wydał ten 3 tom finalnie? Dlatego, żeby dokończyć run który zaczęli. Idę o zakład, że jakby go nie wydali to byś przywalił się do Egmontu, że go nie wydali i zostawili dziurę i urwany run...

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3426 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 15:33:27 »
Rzeczywiście nie jest pilne skoro przez trzy lata nie znalazłeś na to czasu  ;)
Był zajęty krytykowaniem Egmontu przez te 3 lata, patrząc na ilość wiadomości faktycznie można nie mieć czasu na inne rzeczy   ;)

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3427 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 16:54:37 »
I zawierał tylko zeszyty Wonder Woman z Poświęcenia, które bez zeszytów o przygodach Supermana były zupełnie niezrozumiałe fabularnie.
Nie wiem gdzie ty byłeś, kiedy jak już dawno o tym pisałem, zresztą na naszym polskim rynku mamy jeszcze jeden taki. Niestety samo DC tak właśnie wydaje wydania deluxe, to jest globalny problem, a nie tylko wina Egmontu. Może jakby ktoś bardziej przeglądał co zawierają konkretne wydania (jak to jest w przypadku Batman, gdzie jest osoba, która nad tym czuwa i będzie też w przypadku Superman). Nie zmienia to faktu, że i tak sam tego nie wiedziałeś, teraz udajesz chojraka, ale wcześniej znowu mijałeś się z prawdą w swoich postach.

Dziwne jest to, że wytykasz takie rzeczy Egmontowi, ale jak Panini wydało podobnie komiksy w kolekcjach w Carrefurze to się nimi zachwycałeś. Powtórzę się, jeśli to nie jest trolling to masz musi to być dwubiegunówka.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 16:59:14 wysłana przez michał81 »

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3428 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 10:13:01 »
Strażnicy Galaktyki z pojedynczymi zeszytami Black Mirror.

Cały Bazyl - gada, a nawet nie wie o czym... Trochę jak ten elektryk wysokich napięć "Wiem co mówię, mówię co wiem, a że dużo wiem, to dużo mówię".

@Bazyl - event nazywał się BLACK VORTEX

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3429 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 10:47:09 »
Widzę, że na oddziale bez zmian, jak Hachette wydaje prawie wszystko po parę zeszytów na krzyż to jest bardzo dobre jak nie najlepsze, jak Egmont coś czasem wyda podobnie (pewnie inaczej nie mogli) to zły i najgorszy  ;D

A, że tam się mu coś pomyliło, no cóż młodszy się nie robi, należy się liczyć z tym, że będzie więcej podobnych pomyłek, swój heterki prime time już za nim.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3430 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 17:42:58 »
Tak, moja wina, przepraszam wszystkich. To był event Black Vortex, który został wydany tylko we fragmentach.

Offline Juby

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3431 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 21:03:50 »
Zaglądam na Batcave i nigdy nie widziałem tej listy lol
Google podpowiada mi tylko listę Bazyla.
BatCave to najlepsza fanowska strona ever i największa baza wiedzy o Batmanie na świecie (większa od którejkolwiek strony amerykańskiej i batmannews.de), którą współtworzę i promuję gdzie się da od lat, ale od kilku zostaje zupełnie zapomniana i pomijana. Jak czytam, że tacy eksperci w temacie komiksowego Batmana nawet nie wiedzą, że najdokładniejsza rozpiska BiZ w sieci jest na BC, robi mi się smutno :-\

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3432 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 21:22:24 »
BatCave to klęska urodzaju. Ja tam ciągle odkrywam coś, czego nie spodziewałem się znaleźć.
Batman returns
his books to the library

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3433 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 21:26:24 »
Jak czytam, że tacy eksperci w temacie komiksowego Batmana nawet nie wiedzą, że najdokładniejsza rozpiska BiZ w sieci jest na BC, robi mi się smutno :-\
Ja tam z niej korzystam od dawna i potwierdzam, że jest najdokładniejsza, dlatego porzuciłem ją tutaj  8)

Online Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3434 dnia: Śr, 13 Marzec 2024, 16:04:09 »

Prezentacja najnowszego tomu Kolekcji kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker