Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 437353 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:16:05 »
Nazwę to no nie wiem po prostu... żartem. Jakoś wybitny w używaniu emoji nie jestem, ale myślę, że użyciem go na końcu mojego wpisu to zasugerowałem. Zatem przepraszam, że ośmieliłem się zażartować w moim mniemaniu w nieofensywny sposób z cudzego stanowiska i jak widać Hachette także. Aczkolwiek jeśli ma Pan tak dobry kontakt z tym wydawnictwem, to proszę w moim imieniu poinformować ich, że są osoby ( w domyśle ja) które mimo, iż kupują komiksy od kilkunastu lat, to planują kupić znaczną część tej kolekcji jeśli faktycznie ruszy, zatem mają szanse zarobić więcej niż tylko od osób zaczynających swoją przygodę z komiksami.

Ależ rozumiem :) I to właśnie próbuję wytłumaczyć między innymi tobie, Hachette ma licencję na taki, a nie inny pomysł i zawartość. Targetem jest nowy narybek, a nie ludzie, którzy chcą uzupełnić już swoją kolekcję. Bo skąd oni mają wiedzieć jaką ty masz kolekcję ;)


Twoje wypowiedzi brzmią tak jakby wszyscy, którzy nie są nowymi czytelnikami kupowali komiksy od Egmontu i zawartość kolekcji była dla nich dublami a to duże nadużycie. Hachette otwarcie mówi, że ma inny sposób dystrybucji i innych odbiorców - w tym nowych czytelników jak i ludzi, którzy kupują komiksy ( niekoniecznie od Egmontu).

Nie moje. Cytuję tych, którzy w kółko narzekają na duble. Ja do nich nie należę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 11:22:05 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:31:20 »
Ale samo koncentrowanie się w wypowiedziach na "nowym narybku" o tym świadczy - może są osoby, które dotychczas skupiały się na Marvelu i ich kolekcja DC jest dość uboga (jak jest to np. w moim przypadku).

Z tego co widzę kolekcja ma naprawdę fajną listę i nawet tytuły "zdublowane" są w dużej mierze ciekawymi historiami, które warto znać. Czasami zamiast narzekać, że są powtórkami można napisać coś o tych komiksach jak się je zna - w stylu czy warto się z nimi zapoznać i kupić.

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:32:54 »
Ależ rozumiem :) I to właśnie próbuję wytłumaczyć między innymi tobie, Hachette ma licencję na taki, a nie inny pomysł i zawartość. Targetem jest nowy narybek, a nie ludzie, którzy chcą uzupełnić już swoją kolekcję. Co skąd oni mają wiedzieć jaką ty masz kolekcję ;)
Oczywiście rozumiem i nie kłócę się. I tak w ogóle to w kontekście tych rozważań, warto uwzględnić Hachette UK, które ustala właśnie ten target i biznesplan, a polski oddział to tylko kopiuje i dostosowuje do polskich warunków. Dlaczego tak robi ( czy uważa że dana kolekcja ma szansę wypalić i można na tym coś zarobić, czy każe im to zwierzchni oddział, czy jest jeszcze jakaś inna motywacja) to już chyba nikt z nas na 100% nie będzie wiedział. Zapewne jednak nie należy wykluczać, iż z tyłu głowy Hachette ma też to, że jak w każdym biznesie ich produkty może kupić ktoś kogo sami nie zdefiniowali jako target, choć ich to raczej nie interesuje, tylko liczy się liczba sprzedanych egzemplarzy w teście, nie będą sprawdzać kto konkretnie kupił, bo nie mają takich narzędzi.
Nigdy nie negowałem twojego stanowiska w tej sprawie, choć faktycznie nie zgadzam się z nim w pełni i bliżej mi do stanowiska zaprezentowanego przez Geekboya. W mojej pierwszej wypowiedzi w tej dyskusji bardziej chodziło mi o to, że napisałeś, iż zamierzasz je powtarzać co jakiś czas i jak dla mnie brzmi to mniej więcej jak "możecie sobie pisać co tam chcecie i tak nie macie racji, bo ja ją mam". a jednak forum jest od przedstawiania swojej wizji, nawet błędnej i ostatecznie nie zabraniam ci przecież raz na jakiś czas pisać innym że się mylą, ale po prostu ten dobór słów które napisałeś przypomina mi propagandę ( która przecież nie musi być czymś negatywnym).
A co do tego że Hachette nie wie jaką mam kolekcję, to nikt tego nie wie, bo ja sam przestałem liczyć jakieś 2-3 lata temu i nie mogę się zabrać do zsumowania ile w końcu tych komiksów mam. ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 11:37:36 wysłana przez emedzi 12 »

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:43:35 »
Oczywiście rozumiem i nie kłócę się. I tak w ogóle to w kontekście tych rozważań, warto uwzględnić Hachette UK, które ustala właśnie ten target i biznesplan, a polski oddział to tylko kopiuje i dostosowuje do polskich warunków. Dlaczego tak robi ( czy uważa że dana kolekcja ma szansę wypalić i można na tym coś zarobić, czy każe im to zwierzchni oddział, czy jest jeszcze jakaś inna motywacja) to już chyba nikt z nas na 100% nie będzie wiedział. Zapewne jednak nie należy wykluczać, iż z tyłu głowy Hachette ma też to, że jak w każdym biznesie ich produkty może kupić ktoś kogo sami nie zdefiniowali jako target, choć ich to raczej nie interesuje, tylko liczy się liczba sprzedanych egzemplarzy w teście, nie będą sprawdzać kto konkretnie kupił, bo nie mają takich narzędzi.
Nigdy nie negowałem twojego stanowiska w tej sprawie, choć faktycznie nie zgadzam się z nim w pełni i bliżej mi do stanowiska zaprezentowanego przez Geekboya. W mojej pierwszej wypowiedzi w tej dyskusji bardziej chodziło mi o to, że napisałeś, iż zamierzasz je powtarzać co jakiś czas i jak dla mnie brzmi to mniej więcej jak "możecie sobie pisać co tam chcecie i tak nie macie racji, bo ja ją mam". a jednak forum jest od przedstawiania swojej wizji, nawet błędnej i ostatecznie nie zabraniam ci przecież raz na jakiś czas pisać innym że się mylą, ale po prostu ten dobór słów które napisałeś przypomina mi propagandę ( która przecież nie musi być czymś negatywnym).
A co do tego że Hachette nie wie jaką mam kolekcję, to nikt tego nie wie, bo ja sam przestałem liczyć jakieś 2-3 lata temu i nie mogę się zabrać do zsumowania ile w końcu tych komiksów mam. ;)


A ok ;) Fakt, przesadziłem z tym powtarzaniem. Już nie będę :)

Co do innych targetów, sprzedaż jest na zadawalającym poziomie, to się kręci. A jak wyprzeda się przy okazji jeden numer, bo jest białym krukiem, to tylko zysk dla Hachette. No a poza tym to korpo, pracuję w jednym, wiem jak wygląda ich polityka. Ma być tak, jak my chcemy i koniec.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:01:21 »
Cytuj
Targetem jest nowy narybek, a nie ludzie, którzy chcą uzupełnić już swoją kolekcję

  Nie przesadzałbym z generalizowaniem kto jest targetem. Ja bym to kupił a nie jestem nowym narybkiem, jest Bazyl, jest Nawimar są też tutaj inni. Mi ten sposób wydawania akurat pasuje raz dostaję starocia, raz coś świeższego, raz Batman innym razem jakiś tytuł o którym nawet nie wiedziałem że istnieje, raz na śmieszno, raz na dramatycznie, taki styl rysunku lub siaki. Ja myślę, że to dobra oferta dla czytelników nie będących "core'wymi" fanami superhero a nie chcącymi tracić kontaktu z uniwersami. Po przeczytaniu dajmy na to kompletnego WKKM, jest się naprawdę nieźle oblatanym w całym Marvelu i raczej niewiele rzeczy czy to w filmach czy w bieżących komiksach wprawi nas w zakłopotanie. I nie dramatyzowałbym specjalnie z tymi "wyrywkami" z runów. Jasne było trochę tomów po których zgrzytałem zębami bo były wycięte siekierą, ale większość da się spokojnie czytać samodzielnie mimo, że są fragmentami. Co niby dyskwalifikuje takie "Batman - Jestem Gotham" jako pojedynczy komiks?

   Bazyl daj już spokój z tym Kingdom Come, nie było ale zaraz będzie to nie woda że przez miesiąc bez niej nie przeżyjesz. To, że wydawca wycofał cały nakład a nie przepakował go w nowe okładki, świadczy dobrze o wydawcy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 12:21:33 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:03:09 »
Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwsze wydanie KC było od bardzo dawna dostępne i było bez błędów drukarskich.

I kto tu wprowadza ludzi w błąd, z całym szacunkiem? Chyba że dostępnością nazywasz aukcje wydania z 2005 roku po 300 zł sztuka. Ale w takim razie po co Egmont ponownie wydrukował Swamp Thinga, tuż przed tym jak to samo miało wyjść w WKKDC?

Wznowienie KC od Egmontu miało być już na dniach dostępne. Ale błędy w druku doprowadziły do tego, że cały nakład idzie na przemiał i premiera opóźni się o miesiąc. I o to mi chodzi, gdy piszę o błędach w druku. Oraz o babolach które ukazują się później w ich komiksach, jak np. to co znalazłem w Gigancie 3/2020, który uważam za posiadający chyba najwięcej błędów, od bardzo dawna. A kto źle wydrukował podwójne obrazki w Wojnie Domowej??

Kolejna nic nie wnosząca w realia dzisiejszego rynku komiksowego w Polsce kolekcja.
Poza kilkoma perełkami same dube i wycinki, więcej frustracji niż co warte.

No właśnie dla tych perełek warto. Choćby 90% 170 tomów WKKM to miały by być duble, to dla Tajnych Wojen, Wojny Kree-Skrull, Planety i Wojny Hulka czy Staruszka Logana WARTO BYŁO. Inaczej nigdy byśmy tego po polsku nie dostali.

Aha i  jak zwykle pytanie do hejterów. Czy np. Superman i Legion Superbohaterów oraz Superman Moore'a to złe komiksy? A kto inny wydał to po polsku jak nie Eaglemoss w swojej Kolekcji??
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 12:10:48 wysłana przez Bazyliszek »

Offline amsterdream

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:13:36 »
No właśnie dla tych perełek warto. Choćby 90% 170 tomów WKKM to miały by być duble, to dla Tajnych Wojen, Wojny Kree-Skrull, Planety i Wojny Hulka czy Staruszka Logana WARTO BYŁO. Inaczej nigdy byśmy tego po polsku nie dostali.



Offline Piterrini

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:32:40 »
Trochę o kolekcjach ogólnie napisałem przed chwilą w temacie Hachette, poniższe w ramach uzupełnienia.

Jedno czego się nie spodziewałem - Egmont zapowiedział wstępnie że będzie patrzył w kierunku "old DC", następnie przerwał, zbiegło się to z "rewelacjami" odnośnie kolekcji Batmana. Ostatnio (pół roku temu?) znów temat wrócił (coś że Batmany będą, plus Sekta już jest...), a teraz kolekcja Hachette niespodziewanie się szykuje... W sumie jak to piszę, to zdaję sobie sprawę, że w takim przypadku Batmany nie będą "blokowane", Egmont w każdej chwili będzie mógł wydać to na co ludzie względnie "czekają", a te inne "old DC" szły by w kolekcji kioskowej...
Powiedzcie mi więc co w tym złego że ta kolekcja będzie wychodzić? Ponownie - tytuły zdają się nie konfliktować z działaniami wydawnictw, plus historie są raczej mniej znane, takie których szanse na wydanie poza kolekcją byłyby małe. Kolekcja Batmana bardziej by mnie osobiście interesowała, ale z samej listy tytułów - masa dubli i potencjalne konflikty z planami Egmontu...

Co do potencjalnego startu kolekcji/rzutu testowego - nie wydaje mi się żeby dało się przewidzieć czy kolekcja ruszy czy nie (w przypadku jeśli rzut testowy będzie). Niby Spider nie ruszył (czego kompletnie się nie spodziewałem), ale już Transformers problemów nie miało...
Czego jestem ciekaw to ewentualnych zmian w dystrybucji kolekcji, czy można założyć że Egmont jako "wyłączny" wydawca DC w pl będzie zaangażowany w kolekcję? Kiosków ruchu coraz mniej, ostatnio pisałem też o słabej dostępności tomów w innych salonikach prasowych/Empikach, plus ciągłe losowanie otwarte/zamknięte galerie (żeby wyglądało że rząd działa), czy taka kolekcja utrzyma się tylko i wyłącznie z prenumerat? A jak w takim razie puścić rzut testowy skoro ludzie nie maja jak nabyć na próbę fizycznego egzemplarza?
Wrócę do tego co było omawiane przy "rewelacjach" odnośnie potencjalnej kolekcji Batmana - modyfikacja dystrybucji, włączenie wydawcy (Egmont) w ten proces, nie wiem jak mogłoby to działać, tj. mam pomysły, ale nie "zapeszając" będę z ciekawością się przyglądał (o ile coś z kolekcją w najbliższych miesiącach się ruszy) :)

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:36:40 »
potencjalne konflikty z planami Egmontu...
Ja z pewnego źródła wiem, że nie będzie żadnego konfliktu z planami Egmontu. Dlatego zwróciłem już wcześniej uwagę, że przedstawiona lista, nie jest oficjalną lista od polskiego Hachette.
Czego jestem ciekaw to ewentualnych zmian w dystrybucji kolekcji, czy można założyć że Egmont jako "wyłączny" wydawca DC w pl będzie zaangażowany w kolekcję?
Nie będzie. Hachette będzie jak zawsze samo zajmowało się dystrybucją.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 12:39:19 wysłana przez michał81 »

Offline Piterrini

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 13:40:33 »
Nawet ta lista tomów zagranicznych specjalnie by nie konfliktowała (co innego ta kolekcja Batmana [Eaglemoss?]), także to tylko zaleta.

No właśnie, a coś o tej dystrybucji? Bo jak już inne osoby pisały - jeśli będzie test to kolekcja może nie ruszyć. Plus te obecne "zagrożenia" bardzo ograniczają dostęp do testu. Chyba że kolekcja ruszy bez testu. Hachette ma już kilka kolekcji, stąd bazę prenumeratorów, tutaj jest potencjał sprzedażowy w tym przypadku.

Online michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 14:01:05 »
No właśnie, a coś o tej dystrybucji? Bo jak już inne osoby pisały - jeśli będzie test to kolekcja może nie ruszyć. Plus te obecne "zagrożenia" bardzo ograniczają dostęp do testu. Chyba że kolekcja ruszy bez testu. Hachette ma już kilka kolekcji, stąd bazę prenumeratorów, tutaj jest potencjał sprzedażowy w tym przypadku.
Test ma pokazać Hachette zainteresowanie tą kolekcją. Jeśli nie będzie zainteresowania to wtedy kolekcja nie ruszy. Co do bazy prenumeratorów to nie wiem na jakiej zasadzie jest tworzony regulamin dotyczący dystrybucji poszczególnych kolekcji, ale jeśli Hachette wyszło by bezpośrednio do swoich prenumeratorów mogło by to skutkować złamaniem przepisów RODO, bo ktoś mógłby dostać kolekcje której nie chce i za którą musiałby zapłacić, a tym samym ktoś musiałby udostępnić jego dane osobowe do wysyłki, na które one nie wyraził zgody. Śliska sprawa.

I kto tu wprowadza ludzi w błąd, z całym szacunkiem? Chyba że dostępnością nazywasz aukcje wydania z 2005 roku po 300 zł sztuka.
To nie moja wina, że nie kupujesz komiksów w dniu premiery.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 14:08:51 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 15:15:37 »
Czego jestem ciekaw to ewentualnych zmian w dystrybucji kolekcji, czy można założyć że Egmont jako "wyłączny" wydawca DC w pl będzie zaangażowany w kolekcję?

Egmont Polska i Hachette Polska razem w jednej Kolekcji?? To byłby największy crossover w historii naszego komiksowa. :D

A do tłumaczeń są przecież bracia Jankowscy. :)


Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 15:30:03 »
Nie mam problemu z kolekcjami. Nie kupuję żadnej w całości natomiast wyhaczyłem sporo tomów, które mnie interesują. Z tego względu inicjatywę doceniam - przeczytałem wiele starszych historii, dobrych i świetnych, których Egmont ani Mucha zapewne nigdy nie wydadzą.

Dziwi mnie natomiast kierunek w jakim zmierzają kolekcje w Polsce. Nie ma X-Men, Spider-Mana, czy Batmana, z czego wiele tomów kupiłbym z pewnością. Jest za to Conan i Transformers z czego niczego nie kupiłem i nie kupię. Z Bohaterów i Złoczyńców również prawie nic - albo duble, albo historie na które mam wywalone. Chyba że wersja polska będzie lepiej dopasowana do rynku polskiego (zapewne będzie, tylko pytanie jak bardzo).
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 17:03:42 »
Jeśli Hachette ma plany dalekosiężne jeśli chodzi o komiksowe kolekcje to w sumie nie dziwię się, że nie chce od razu się wypsztykać z 'koni pociągowych' jakimi są x-men czy spider. System 'jedna topowa a potem dwie-trzy pomniejsze' może zdać egzamin.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 18:15:53 »
Dziwi mnie natomiast kierunek w jakim zmierzają kolekcje w Polsce. Nie ma X-Men, Spider-Mana, czy Batmana, z czego wiele tomów kupiłbym z pewnością. Jest za to Conan i Transformers z czego niczego nie kupiłem i nie kupię. Z Bohaterów i Złoczyńców również prawie nic - albo duble, albo historie na które mam wywalone. Chyba że wersja polska będzie lepiej dopasowana do rynku polskiego (zapewne będzie, tylko pytanie jak bardzo).

Pytaniem jest czy kupiłeś test Kolekcji Spider-Mana, czy McFarlane'a Egmontu. Szkoda, że na te mniej znane tytuły, patrzysz nieprzychylnym okiem. Ja o takim Plastic Manie czy Hawkmanie przed premierą nie wiedziałem nic. A okazały się to komiksy ciekawe i przyjemne w lekturze. Nie mówiąc np. o JSA: Złoty Wiek

I twoje postawienie sprawy trafia właśnie w punkt. Popatrz na to jeszcze raz. Konie pociągowe typu Avengers, X-Men, Spider-Man leżą, choć są to przecież bardzo atrakcyjne tytuły. Natomiast serie, po które wcześniej nie chciało się schylić żadne inne wydawnictwo, zostały wypuszczone. A po wypuszczeniu zyskały pewną poczytność, mimo wszystko. Ja sobie na to pytanie dawno odpowiedziałem. Mam nadzieję, że inni też potrafią wyciągnąć logiczne wnioski z tej rzeczywiście dziwnej sytuacji.