Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 452936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #270 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 22:57:34 »
Jakby Hachette tak bardzo na tym zależało, by monitorować Allegro, to mogliby nawet zapewnić sobie miarodajność testu przez rozgonienie na cztery wiatry tych wszystkich sprzedawców, którzy sprzedają powyżej ceny okładkowej, bo przecież "sprzedaż aktualnych lub archiwalnych albumów kolekcji po cenie innej niż wydrukowana na okładce jest działaniem na szkodę wydawcy i może skutkować odpowiedzialnością prawną". A nawet tych, co sprzedają po okładkowej, mogliby przycisnąć, bo o ile tacy sprzedawcy nie mają firmy, to zgodnie z przepisami prawa podatkowego powinni odczekać pół roku, zanim sprzedadzą kupiony komiks.

Ale chyba po prostu H. uznaje, że za dużo z tym byłoby zachodu.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #271 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 23:41:29 »
I co powiedzą w sądzie "Pan X zarobił na komiksie 10 zł proszę go aresztować!"  :)
A ile to by ich kosztowało prawnikowo i wizerunkowo?

Offline Kadet

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #272 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 23:49:54 »
Myślę, że po prostu mogliby czysto i gładko zgłaszać oferty z zawyżoną ceną administratorom Allegro do usunięcia, opisując sytuację. A ludziom, którzy sprzedają za okładkową, wystarczyłoby wysłać uprzejmy liścik z przypomnieniem, że są zobowiązani do wykazania tego przychodu w deklaracji podatkowej - pewna część by się zapewne zestrachała i wycofała z pomysłu :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #273 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 00:10:22 »
A ludziom, którzy sprzedają za okładkową, wystarczyłoby wysłać uprzejmy liścik z przypomnieniem, że są zobowiązani do wykazania tego przychodu w deklaracji podatkowej - pewna część by się zapewne zestrachała i wycofała z pomysłu :)
Z tym zestrachaniem to nie wiem. Jestem pewien że kilka portali by opisało taka akcję firmy i na pewno by to im dobrego PRu nie zrobiło. No i co by to miało dać samemu Hachette? No bo przecież nie będą ludzi po allegrowych nickach szukać aby wysłać do urzędu skarbowego donos, że ktoś sprzedał komiks o 5 miesięcy za szybko. I jak wcześniej napisałeś, na tym im chyba nie zależy. Taniej i szybciej będzie odhaczyć w exelu ile sztuk poszło na allegro i po sprawie.

Offline Koalar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #274 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 02:10:27 »
"sprzedaż aktualnych lub archiwalnych albumów kolekcji po cenie innej niż wydrukowana na okładce jest działaniem na szkodę wydawcy i może skutkować odpowiedzialnością prawną"

W cenie innej niż okładkowa sprzedają oficjalnie sklepy takie jak Gildia czy Ruch online (taniej w wyprzedażach), nie wspominając o taniej książce. Nie sądzę, żeby ten tekst miał jakiekolwiek umocowanie w konkretnym przepisie prawa, nie ma nawet obowiązku sprzedawać towaru w cenie wydrukowanej na produkcie (na książce czy na batoniku). Ten tekst wygląda na zwykły straszak umieszczany nie wiadomo po co.

Myślę, że po prostu mogliby czysto i gładko zgłaszać oferty z zawyżoną ceną administratorom Allegro do usunięcia, opisując sytuację.

Allegro nic by z tym nie zrobiło, bo takie przedmioty nie łamią regulaminu Allegro.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline kknd2

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #275 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 08:16:26 »
"sprzedaż aktualnych lub archiwalnych albumów kolekcji po cenie innej niż wydrukowana na okładce jest działaniem na szkodę wydawcy i może skutkować odpowiedzialnością prawną".

W tym konkretnym przypadku, kupujesz komiks w kiosku za 14,99 (lub 29.99) cena ustalona przez wydawcę, może mieć minimalną marżę dla niego i dla sprzedawcy lub jest poniżej kosztów (tzw promocja) - decyzja wydawcy - godzi się aby zarobić mniej lub nic ale zachęcić odbiorcę i sprzedać kolejne sztuki na których zarobi. Sprzedawca1 - kiosk i tak zarabia. Gdzie widzisz szkodę poniesioną przez wydawcę w przypadku gdy wystawię na sprzedaż ten sam komiks za wyższą cenę i ja zarobię np 10zł?
Wydawca sprzedał za tyle za ile chciał, Sprzedawca1 sprzedał za oficjalną cenę. Sprzedawca2 (powiedzmy 'ja') sprzedał za ile chciał - może policzył poniesione koszty (dojazd do kiosków, poszukiwania, magazynowanie)?, może to zwykły spekulant?

Uważam że w takim przypadku nie działam na szkodzę wydawcy - bo wtedy każdy z nas kto odsprzedaje coś, za jakąkolwiek cenę by tworzył szkodę każdego wydawcy/producenta/sprzedającego

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #276 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 14:43:30 »
@UP
Masz rację. Wydawnictwo puściło tyle i tyle sztuk na dwa województwa i jeśli się sprzedadzą, to co z nimi kupujący dalej zrobią, to nie ich broszka. Przecież ten kto kupi pierwsze 4 numery nie jest zobowiązany by kupić pozostałe 96 tomów.

Takie narzekania słyszę za każdym razem, przy każdym teście kolekcji. Bo ludzie żyjący w gorszych województwach mają pretensje, że u nich nie ma. Ale nie piszą do Hachette, tylko atakują uczciwych biznesmenów z Allegro, bo nie maja co robić. :D :) Tak ja to widzę. I nie rozumiem tego, bo gdy był test filmowych figurek Marvela tylko w Zachodniopomorskim, albo test Star Warsów w Podkarpackim, to ja nie miałem żalu do całego świata naokoło.


sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #277 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 14:55:48 »
No ale to tez daje im jakies wynki jak ktos sprzedaje na Allegro i jest na to zbyt to znaczy ze ludzie tego chca. czyli nawet w czasie tzw. pandemii gdy pozamykane punkty to tacy ludzie robia im darmowa robote rozprzedawajac te kolekcje, a co to za roznica w ktorym miejscu.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #278 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 14:59:12 »
Bo ludzie żyjący w gorszych województwach mają pretensje, że u nich nie ma.
Teraz to już popłynąłeś.

Ale nie piszą do Hachette, tylko atakują uczciwych biznesmenów z Allegro, bo nie maja co robić. :D :)
Nazwijmy to po imieniu Januszów Biznesu. Poniżej przykład - 100% przebitki ;)

Ja wczoraj wystawiałem tom 1 za 28 zł - trzeba było brać, jeśli zależy ci na tym komiksie.
Co jest zabawne w kontekście twojego marudzenia odnośnie cen jednego komiksu Supermana. W sensie, że ktoś inny nie może dać wyższej ceny na towar deficytowy, ale ty już tak. oj bazyl, bazyl

Offline Teli

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #279 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 15:19:43 »

... tylko atakują uczciwych biznesmenów z Allegro ...


"Panie toż ten Batman od Hachette to unikat w skali światowej. Tylko w najlepszych województwach w Polsce był sprzedawany. Towar dla elity! Jeszcze w folii, kioskarz płakał jak sprzedawał. Dla Pana tylko 99,99 plus wysyłka i gardło sobie podrzynam..."

Sorka nie mogłem się powstrzymać przy piątku :) :) :)

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:04:27 »
O dokładnie - gardło sobie podrzynam, tak niską ceną. :)
No ale jako że mnie tym razem do mazowieckiego rzuciło, to już nie musze się szarpać, zarzynać passata i szukać dla potrzebujących. Jest KioskuGosi i każdy sobie może kupić Harley, bez żadnej przebitki. Polecam i pozdrawiam.

Spoiler: PokażUkryj
Nie moja wina, że Allegro dolicza teraz 10% prowizji od transakcji. Za Conana było mniej. W każdym razie ja zawsze sprzedaję 10 zł drożej - niezależnie od ceny komiksu. Ale tylko jak mogę. Obecnie jestem "poszkodowany" jak wszyscy inni mieszkańcy 14 województw.

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:14:17 »
No ale to tez daje im jakies wynki jak ktos sprzedaje na Allegro i jest na to zbyt to znaczy ze ludzie tego chca. czyli nawet w czasie tzw. pandemii gdy pozamykane punkty to tacy ludzie robia im darmowa robote rozprzedawajac te kolekcje, a co to za roznica w ktorym miejscu.
Po to jest robiony test w określonym miejscu aby w nim sprawdzić sprzedaż. I jak pisałem wcześniej, jeśli janusze biznesu z allegro wykupią cały towar z kiosków i rozprowadzają go po całej Polsce to dla Hachette ta ilość tomów staje się niemiarodajna (jeśli oczywiście na to zwracają uwagę i tego pilnują, bo to tu tak sobie gdybam). Do tego osoby z regionu nie mogą sobie spokojnie kupić komiksu bo jest wykupiony przez spekulantów.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:24:39 »
@UP
No bezedura. W Zamościu kupiłem te 4 sztuki dopiero we WTOREK 6.04. Czyli leży sobie taki Batman na półce kioskowej 2 tygodnie i żaden inny Zamościanin nie poszedł do Świata Prasy w centrum miasta lub do Kauflanda i go nie kupił. I to niby ma być moja wina? To ile ona ma tam leżeć i czekać na te "osoby z regionu"? Przypomina mi się @Antari jak kiedyś pisał, że on nie kupił tomu Kolekcji który go interesował. Bo 2 tygodnie to za mało.

W Lublinie to samo - dworzec PKP, Batman w Kolporterze leży 2 tygodnie i nikt go nie kupił. To wziąłem, bo co by się miał zmarnować i wracać jako zwrot do Hachette generując niepotrzebne koszty.

Offline kubisz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:34:25 »
Przepraszam, chciałbym się upewnić - zrobiłeś tour de saloniki prasowe i kupiłeś kilka(naście?) sztuk tego komiksu, żeby Hachette nie miało strat że zwrotów?

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #284 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:42:54 »
Byłem w mieście i zaszedłem do Świata Prasy przy okazji, sprawdzić czy po 2 tygodniach jeszcze są Batmany. Były. To wziąłem. Jak czekałem na pociąg na dworcu to to samo - był, to wziąłem.