Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 454528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brzon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2670 dnia: So, 04 Marzec 2023, 16:37:00 »
Na stronie Hachette dodano numery serii do wydania:

55 - Super Sons: When I Grow Up: COLLECTS SUPER SONS#1–5; SUPER SONS ANNUAL #1

56 - Justice Society of America: Thy Kingdom Come Vol. 1: COLLECTS JUSTICE SOCIETY OF AMERICA #9–17; JUSTICE SOCIETY OF AMERICA ANNUAL #1

57 - Underworld Unleashed: COLLECTS UNDERWORLD UNLEASHED #1–3; UNDERWORLD UNLEASHED: APOKOLIPS – DARK UPRISING #1; UNDERWORLD UNLEASHED: ABYSS – HELL'S SENTINEL #1; UNDERWORLD UNLEASHED: BATMAN – DEVIL'S ASYLUM #1; UNDERWORLD UNLEASHED: PATTERNS OF FEAR #1

Offline Motyl

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2671 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 14:53:12 »
A ja wyskoczę z innym pytaniem - czy kolejny numer da się czytać mając tylko wydanie Nieskończonego Kryzysu z egmontowego Deluxa, czy też spina się on z wcześniejszymi wydaniami Kryzysu z kolekcji, które były powiększone w stosunku do Egmontu?

Jaxx, zależy, jak bardzo chcesz poznać każdy aspekt prowadzący do kryzysu. Mam swój zestaw skauta, czyli podstawowy siedmiozeszytowy event, cztery zeszyty Sacrifice oraz czytałem Projekt Omac. Do zrozumienia historii wystarczy, a kompleciści pewnie chcą mieć wszystkie tie-iny. Zresztą Sacrifice ma na okładkach zapis, że jest tie-inem Projektu Omac, a jest to historia prowadząca do bezpardonowego zachowania Diany, wtedy postrzeganego jako coś łał. W Projekcie Omac na ostatniej stronie mamy odniesienie do Sacrifice. Więc warto byłoby, abyś miał Projekt Omac. A co do Sacrifice, to Hachette pewnie wyda więcej niż te 4 zeszyty, widziałem gdzieś w sieci, że w zbiorze są dwa kolejne zeszyty WW, czyli 220 i 221 oraz jeden AoS 643. Natomiast w tych czterech, które czytałem - czyli trzy z serii o Supku i jeden Wonder Woman, masz przekrój fajnych autorów. Za scenariusz odpowiadają takie nazwiska jak Rucka czy Simone, a graficznie jest bardzo sprawnie. Ed Benes w Supku czy JLA zawsze zbierał super recenzje, jego Lois wygląda bosko. John Byrne to klasa sama w sobie, wprawdzie w tym numerze AC tusz nakłada na jego rysunki kto inny niż Terry Austin (wtedy rysunki Byrne'a prezentują się najlepiej, postaci mają pełniejsze twarze, co pokazuje np. Dark Phoenix Saga), ale nadal jest lepiej, niż jak Byrne sam nakłada tusz lub trafi nieco mniej sprawnych wyrobników jak np. Keith Williams. W dwóch ostatnich zeszytach mamy kilku rysowników, ale ich style do siebie pasują. Na tyle jest nieźle, że w zeszycie Wonder Woman 219 rysunki są dość mroczne, oddają powagę sytuacji i niełatwy pojedynek herosów. Reasumując, moim zdaniem warto.



Ciekawostka na marginesie, cztery zeszyty Sacrifice mają w oryginalnym wydaniu inny papier. Zeszyty z Supkiem mają kredę, a WW offset :)

Offline Jaxx

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2672 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 16:52:02 »
Dzięki za odpowiedzi. Generalnie nie muszę poznawać wszystkiego w 100%, ale lubię jednak czytać to, co w jakiś tam istotny sposób się wiąże (większy niż np. nawiązanie w jednym czy dwóch kadrach) i wpływa na lekturę głównego eventu. Szukam oszczędności finansowo-półkowych jak tylko się da, ale widzę, że jednak trzeba będzie się w to Poświęcenie też zaopatrzyć, tym bardziej, że Project Omac również wziąłem. Ominąłem tylko tomy z Nieskończonym Kryzysem, które dublowały wydanie Egmontu i myślałem, że może Poświęcenie będzie się splatało z tym, co było w Hachette, a nie było w Deluxe, przez co lektura mogłaby być nie do końca satysfakcjonująca. Ale jeżeli ten tom to etap Omaca i jest raczej "road to" niż "tie-in", to w sumie nie ma co się dłużej zastanawiać :) Dzięki!     

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2673 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 17:20:13 »
Up jest też Action Comics 829, WW 219-221, AoS 642-643, Superman 219

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2674 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 20:38:58 »
Akurat w przypadku Nieskończonego Kryzysu to warto kupić całość z kolekcji - nawet jak masz wydanie Egmontu to kupuj dwuczęściowe wydanie kolekcji i całą podbudowę bo wszystko to układa się w fajną całość.

Offline ainam102

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2675 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:57:14 »
Dostaliście już paczkę z numerami 44-45? Od ostatniej mija już prawie miesiąc a awiza nie ma i nie wiem czy listonosz leci w kulki.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2676 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 07:21:37 »
 Ja dostałem paczkę w piątek po miesiącu z tomami 42 i 43 a wczoraj znów dostałem po reklamacji 42 i 43, miałem dostać za pobraniem ale listonosz po prostu zostawił pod drzwiami. Muszę teraz odesłać. Coś w moim rejonie nawala listonosz 🤣 a tomy 44 i 45 pewnie wyślą w tym tygodniu.

Offline Archie

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2677 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 15:03:02 »
Na stronie Hachette dodano:

58 - Birds of Prey: Of Like Minds

59 - Birds of Prey: On Wings

60 - All-Star Batman: My Own Worst Enemy od Snydera

Jak dla mnie kicha, choć dla fanów Birds of Prey dobra wiadomość. Przydałoby się żeby rzucili drugi tom Boostera oraz Invasion!, bo to dawno wyprzedany staroć.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Katharinka

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2678 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 16:32:07 »
3 kolejne tomy na stronie UK:

58 - Ptaki Nocy Wielkie Umysły Myślą Podobnie
59 - Birds of Prey: On Wings
60 - All-Star Batman: My Own Worst Enemy
na 177 stronie już było info

Offline Necr09

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2679 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 07:58:00 »
Jakby ktoś chciał zamówić prze empik najnowszy tom to ma niższą cenę 40,5 zł zamiast 45zł

https://www.empik.com/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy-tom-42,p1278320553,prasa-p
FGO: 758,469,198

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2680 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 08:32:17 »
Z rabatem 20 procent itak wychodzi taniej bo 36 zl.

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2681 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 09:43:24 »
Tylko, żeby uzyskać rabat trzeba kupić na miejscu. Ja z empiku zamawiam online z odbiorem osobistym, a tego już rabat nie respektuje.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2682 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 15:15:13 »

Odfoliowanie i krótka prezentacja najnowszego tomu Kolekcji kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2683 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 06:29:59 »
Ktoś dostał Boostera Golda?

Offline Geekoholic

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2684 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 09:43:25 »
Tak!

Zapowiedzi na 48 i 49:

Instagram: @Geek.a_t.work