Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 453051 razy)

Maragast, Interloper, Darth_Simon i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #225 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 16:54:26 »
O, widzisz, mi się na szybko tylko te aukcje z wysokimi cenami wyświetliły. I jasne, absolutnie nie przeczę. Grupy komiksowe, olx, itd., znam to. Ale jeśli chodzi o kolekcje prasowe, to empik.com z e-kartą i darmową dostawą najlepszy. Empik.com to dobro. 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #226 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 19:45:51 »
I mieć jeden tom z innego wydania niż pozostałe?
Over my dead body! :)
Come on, niektórzy dramatyzują, bo tom jest o 3 mm wyższy/niższy, albo logo na grzbiecie zostało zmienione, a Ty chcesz zupełnie inny album postawić obok? :P To tak w ogóle można??

Ja tak robię. Odsprzedałem wszystkie Marvel Now, które wyszły w Kolekcji. Ostatnio nawet Ms Marvel 2. I jak pokazał egmontowy DD - Hachette drukuje i tłumaczy lepiej. No i jest różnica jak każdy kolejny tom tego samego wydawcy i tej samej drukarni ma napisy grzbietowe na innej wysokości a tym kiedy świadomie kupujesz komiks w innym wydaniu. Wiesz na co się godzisz.

@Lavender
Polecam ci tego 21 kwietnia zajrzeć na poniższy profil Allegro. KioskuGosi powinien mieć tego Supermana w okładkowej cenie. Dopłacisz tylko za wysyłkę. Tylko wiadomo - trzeba się śpieszyć, bo Jestem Gotham mieli 22 sztuki i szybko zeszły. Ewentualnie możesz pisać PW do użytkownika @Motyla i jego prosić o zakup. :) @ramireza82 już nie ma na forum, to ci nie kupi. :)

https://allegro.pl/uzytkownik/KIOSKuGOSI?bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-uni-1-3-0319

Nesumi

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #227 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 19:53:42 »
Ogólnie taki test, to nie test. Na aledrogo Kiosk u Gosi sprzedaje kolejne fale tej kolekcji na całą Polskę, zafałszowująć wyniki. Nie powiem, sam kupiłem, bo nie wierzę w start kolekcji i mam nadzieję za kilka lat sprzedać ten, słaby skąd inąd komiks, jako białego kruka z niebotyczną przebitką rzędu 300u procent...

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #228 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 20:01:31 »
A dziękuję za informacje, Bazyliszku, jak miło. :) Tylko...

Ogólnie taki test, to nie test. Na aledrogo Kiosk u Gosi sprzedaje kolejne fale tej kolekcji na całą Polskę, zafałszowująć wyniki.

...to też prawda. Aż tak mi chyba nie zależy (jak mówili inni, po zakończeniu testu też będzie z drugiej ręki).

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #229 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 20:21:36 »
Ogólnie taki test, to nie test. Na aledrogo Kiosk u Gosi sprzedaje kolejne fale tej kolekcji na całą Polskę, zafałszowująć wyniki. Nie powiem, sam kupiłem, bo nie wierzę w start kolekcji i mam nadzieję za kilka lat sprzedać ten, słaby skąd inąd komiks, jako białego kruka z niebotyczną przebitką rzędu 300u procent...

Pytanie czy w obecnych lockdownowych warunkach dla Hachette nie będzie wszystko jedno jak i gdzie się sprzedało - ważne by przekroczyło potrzebną granicę.

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #230 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 20:50:01 »
I dalej gadanie że taki test to nie test bo pandemia.

Wy, jasne umysły zauważyliście że jest pandemia, a Hachette tego nie bierze pod uwagę, bo żaden specjalista nie dostarczył im informacji o covidzie. Napiszcie im może maila że od roku mamy lockdown.

Podziwiam poziom komentarzy.

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #231 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 21:21:43 »
I dalej gadanie że taki test to nie test bo pandemia.

Wy, jasne umysły zauważyliście że jest pandemia, a Hachette tego nie bierze pod uwagę, bo żaden specjalista nie dostarczył im informacji o covidzie. Napiszcie im może maila że od roku mamy lockdown.

Podziwiam poziom komentarzy.

Od czasu wybuchu pandemii Hachette zrobiło 9 testów i wypuściło 6 kolekcji. Chyba jednak dobrze im się wiedzie skoro ciągle coś wydają. Plus statystycznie na lockdownie ludzie czytają więcej i chyba dlatego mają tak dobrą sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 21:25:39 wysłana przez Geekboy »

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #232 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 21:39:06 »
Ludzie siedza w domach i chca sie czyms zajac (czytaniem kolekcji)?

LEGO dzieki pandemi zwiekszylo sprzedaz o 30%.

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 21:59:25 »
Ogólnie sprzedaż książek, komiksów, gier, klocków, domowego sprzętu do ćwiczeń i innych podobnych rzeczy poszła w górę. Dlatego nie można wykluczyć, że test zejdzie bo ludzie będą kupować komiksów z nudów.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #234 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 22:07:57 »
No mnie z tym fatalnym terminem chodziło przecież o ostatnie zaostrzenia wytycznych i dużą zwyżkę chorujących, a nie że ogólnie mamy pandemię.  ;) Ludzie jednak raczej mniej będą teraz latać po kioskach itd. niż np. miesiąc temu, a przynajmniej tak mi się zdaje. Ale ostatecznie kto wie.

Offline misiokles

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 22:11:42 »
No tak, ale podpisanie umów z drukarniami, punktami sprzedaży i całą logistyką było kilka miesięcy wcześniej. Nikt nie miał kryształowej kuli co się wydarzy pod koniec marca.

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 23:38:47 »
No mnie z tym fatalnym terminem chodziło przecież o ostatnie zaostrzenia wytycznych i dużą zwyżkę chorujących, a nie że ogólnie mamy pandemię.  ;) Ludzie jednak raczej mniej będą teraz latać po kioskach itd. niż np. miesiąc temu, a przynajmniej tak mi się zdaje. Ale ostatecznie kto wie.

no ale testując tą kolekcję chyba Hachette sobie zdaje sprawy jaka jest sytuacja i przy analizie sprzedaży bierze pod uwagę to jak działały kioski. To raczej nie jest ślepy rzut typu "jak się nie sprzeda 95% to nie startujemy" tylko biorą pod uwagę gdzie, kiedy i ile sie tego sprzedało i w jakich warunkach

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #237 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 05:40:14 »
Dlatego nie można wykluczyć, że test zejdzie bo ludzie będą kupować komiksów z nudów.

No to jest genialny argument na rzecz Kolekcji. Batmana Kinga można czytać tylko z nudów. :) ;)

Ja bym latał po kioskach jak zwykle. :) Ale zmieniłem województwo, więc mam już za daleko.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #238 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 09:42:56 »
No tak, ale podpisanie umów z drukarniami, punktami sprzedaży i całą logistyką było kilka miesięcy wcześniej. Nikt nie miał kryształowej kuli co się wydarzy pod koniec marca.

Jasne, że nie miał. Nie uważam, że to ich wina. Napisałam, że termin jest zły, a nie, że zły termin *sobie wybrali*. To nie był post obwiniający/roszczeniowy. ;)

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 11:04:49 »
Tylko jeśli by czekali to możliwe, że powtórzyła by się sytuacja jak z X-men i kolekcja nawet nie wyszła by w postaci testu.