Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 453532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #210 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 16:57:22 »
Bardzo trafna uwaga. Mnie zastanawia tylko czemu kolekcje są i się sprzedają na rynkach, na których stanowią w 99% duble i komiksy wychodzą od dziesięcioleci? Raczej ciężko uwierzyć, że przez panoramę ...
Kolekcje są dla dzieciaków, rodzice kupują swoim pociechom wydania w kolekcjach, ażeby zainteresowały się czymś, czym starzy interesowali się za młodu.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #211 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 17:02:44 »
Kolekcje są dla dzieciaków, rodzice kupują swoim pociechom wydania w kolekcjach, ażeby zainteresowały się czymś, czym starzy interesowali się za młodu.

Ale na taką skalę by start się opłacał do tego stopnia by kolekcja ciągnęła się przez kilka lat? Plus czy nie mogą im kupować innych wydań jak się dziecko zainteresuje albo dawać im swoich komiksów?

Mam wrażenie że kolekcje są fajnym punktem wejścia do czytania komiksów. Kupujesz numer 1 i lecisz dalej.
Ze sprzedażą to jednak bywa dziwnie, no bo z jednej strony było sporo testów kolekcji na rynkach zachodnich które nie wypaliły (i w PL też) a z drugiej strony mamy taką sytuację że na rynku jest w stanie funkcjonować kolekcja Thorgala i wydanie Egmontowe. W sumie to chyba najlepszy dowód na to że czytelnicy kolekcji to jednak odmienna grupa docelowa i duble nikogo nie powinny razić. I czy przypadkiem nie jest podobnie w UK z ich Dreddem i kolekcją 2000AD i mimo rodzimego rynku tych produkcji, jest jeszcze miejsce na kolekcje?

Francuzi też wydają rodzime komiksy w kolekcjach i nieźle to idzie a nie są to wszystko pozycje dla dzieciaków. 

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #212 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 17:28:54 »
Francuzi też wydają rodzime komiksy w kolekcjach i nieźle to idzie a nie są to wszystko pozycje dla dzieciaków.
Francuzi i Belgowie mają całkowicie inaczej postrzegają komiksy niż Polacy. I cieszy się on tam większą renomą.

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #213 dnia: So, 27 Marzec 2021, 20:52:06 »
Jak czytam ten wątek to aż mnie skręca

Test kolekcji to TEST a nie walczenia o klienta, krucafuks. To jest  sprawdzenie czy ktokolwiek to kupi. Jeśli są duble czy mniej atrakcyjne komiksy, to wydawnictwo SPRAWDZA czy to się kupi w złych warunkach czy nie. Czy kolekcja będzie się dobrze sprzedawać nawet bez wsparcia "komyksowej elyty" która gardzi dublem.

To nie jest zachęcenie każdego żeby dostać jak najwyższy wynik tylko BADANIE czy kolekcja się opłaci czy nie, bo tak jak ze Spider-manem, to może nie wypalić.

Test to TEST a nie reklama.

i pisząc to czuję się jakbym tłumaczył, że 2+2=4, ale z połową postów tutaj się chyba nie da inaczej.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #214 dnia: So, 27 Marzec 2021, 22:04:53 »
  Może nie tak ostro, ale zgadzam się. Sprawdzają ile osób będzie chętnych na komplet z dublami czy tam bez. Jak im ten test zejdzie w zadowalającym stopniu to całość na bank będzie opłacalna i wydadzą kolekcje, jakby odwrotnie dali najlepsze tomy na początek to test byłby niemiarodajny. Nikt w wydawnictwie nie celuje w "koneserów" kupujących co dziesiąty numer bo to po prostu nieopłacalne, chcecie kupujcie, nie chcecie nie kupujcie. Ja osobiście jak wydadzą zamierzam wziąć prenumeratę i dobrze się bawić przy lekturze.

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #215 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 10:43:44 »
To jeszcze ja dorzucę parę słów i obrazów ode mnie:
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 21:29:53 »
Tak sobie analizuję ten tom i jest to bardzo dobry tom na start.

Argumenty za:
1) Batman - jeden z najpopularniejszych bohaterów
2) Sama historia jest w miarę samodzielna (jedyny taki tom Nietoperza w ramach Odrodzenia)
3) Bardzo dobry przelicznik ilości stron, twardej oprawy do ceny
4) Ciekawie wygladające dodatki (rzecz, którą bardzo lubiłem w WKKM i SBM)

Argumenty przeciw:

1) w 2017 roku Egmont wydał ten tom i dla tych co to wtedy kupowali będzie to dubel (ale to było 4 lata temu)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 09:25:24 »
Tak sobie analizuję ten tom i jest to bardzo dobry tom na start.

Argumenty przeciw:

1) w 2017 roku Egmont wydał ten tom i dla tych co to wtedy kupowali będzie to dubel (ale to było 4 lata temu)

Argument drugi: tom nadal dostępny jest w bardzo korzystnej cenie (o wiele niższej niż standardowy tom kolekcji) wraz z jedenastoma pozostałymi tworzącymi całość ;)

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 09:33:27 »
Argument drugi: tom nadal dostępny jest w bardzo korzystnej cenie (o wiele niższej niż standardowy tom kolekcji) wraz z jedenastoma pozostałymi tworzącymi całość ;)
Ten tom akurat korzystniej wypada cenowo w kolekcji. A jak komuś się spodoba to może sobie dokupić pozostałe od Egmontu. Problem jest tylko, że Kingowy Batman jest słabą serią.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 14:36:50 »
A jak komuś się spodoba to może sobie dokupić pozostałe od Egmontu.

I mieć jeden tom z innego wydania niż pozostałe?
Over my dead body! :)
Come on, niektórzy dramatyzują, bo tom jest o 3 mm wyższy/niższy, albo logo na grzbiecie zostało zmienione, a Ty chcesz zupełnie inny album postawić obok? :P To tak w ogóle można??

Problem jest tylko, że Kingowy Batman jest słabą serią.
Tu się absolutnie nie zgodzę. Fakt, ma mnóstwo niepotrzebnych zapychaczy, które jakby dać pod nóż, to seria byłaby o połowę krótsza i dużo lepsza, ale czepianie się Kinga to jak czepianie się Slotta. Forumowicze sobie a wyniki sprzedaży i staż pracy autora sobie :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 14:38:49 wysłana przez Pocztar »

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 14:48:18 »
No właśnie w przypadku Kinga skrócili mu staż pracy na serią, bo fani byli niezdowoleni.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 15:06:18 »
I mieć jeden tom z innego wydania niż pozostałe?
Over my dead body! :)
Come on, niektórzy dramatyzują, bo tom jest o 3 mm wyższy/niższy, albo logo na grzbiecie zostało zmienione, a Ty chcesz zupełnie inny album postawić obok? :P To tak w ogóle można??

Hehe, tymczasem u mnie na półce leżą essential Amazing Spider-Man tom 1 od Mandragory, a po nim epic Amazing Spider-Man volume 2. Jeden po polsku, drugi po angielsku. Jeden oversized, drugi standardowej wielkości. Jeden HC, drugi SC. Jeden czarno-biały, drugi kolorowy. Do tego między nimi dublują się trzy numery (18-20).

I absolutnie mi to nie przeszkadza. 8) (może by mi było żal tego braku kolorów w essentialu, ale polskie tłumaczenie tak mi się podoba, że mi nie żal)

Ale do tematu - z tych potwierdzonych testowych numerów to kupiłabym Supermana, jakby test był w moim województwie. Może i Batmana, bo to tylko 15 zeta i plakat, ale w sumie to nie wiem, nie szaleje już za gackiem. Zobaczymy, czy się przyjmie. Obstawiam że nie, bo jednak termin na rzut testowy po prostu fatalny.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 15:08:15 wysłana przez Lavender Blue »

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 15:49:24 »
Ale do tematu - z tych potwierdzonych testowych numerów to kupiłabym Supermana, jakby test był w moim województwie.
Ale jesteś świadoma, że ten tom pod innym tytułem i lekko zmienioną zawartością ukazał się w WKKDC? Zasadniczo to możesz go nabyć bez większego problemu na rynku wtórnym i to z niższą ceną niż to wydanie w kolekcji Hachette.

Offline Lavender Blue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 16:08:16 »
Ale jesteś świadoma, że ten tom pod innym tytułem i lekko zmienioną zawartością ukazał się w WKKDC? Zasadniczo to możesz go nabyć bez większego problemu na rynku wtórnym i to z niższą ceną niż to wydanie w kolekcji Hachette.

Jeśli ten tom z poprzedniej kolekcji to ten z tytułem "Co się stało z Człowiekiem Jutra?", to nie jest on już dostępny na empik.com (sporo innych tomów kolekcji DC jeszcze jest), natomiast jak tak spojrzałam, to po archiwach allegro ceny były aż dziwnie wysokie z drugiej ręki (95-100 zł).

Ale rację i tak masz - bardziej niż kupować tego Supka w teście opłacałoby mi się poczekać, aż wyjdzie po raz drugi w ogólnopolskim starcie kolekcji, bo wtedy mogłabym go kupić za e-kartę na empik.com, czyli bez wydawania realnych pieniążków. :P Tylko pytanie, czy ten ogólnopolski start by doszedł do skutku. Ale że nie ma testu w moim woj., to mam tego typu dylematy z głowy. 8)

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 16:38:31 »
Jeśli ten tom z poprzedniej kolekcji to ten z tytułem "Co się stało z Człowiekiem Jutra?", to nie jest on już dostępny na empik.com (sporo innych tomów kolekcji DC jeszcze jest), natomiast jak tak spojrzałam, to po archiwach allegro ceny były aż dziwnie wysokie z drugiej ręki (95-100 zł).
Jest obecnie jedna za 95zł, ale nie przesadzajmy z tymi cenami, bo były normalne i to całkiem niedawno.


Po za tym allegro to nie jest jedyny rynek wtórny. Sporo tomów kolekcji można znaleźć na grupach sprzedażowych na facebooku, gdzie ceny naprawdę potrafią być konkurencyjne, bo ludzie całe kolekcje wyprzedają.

« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 16:42:10 wysłana przez michał81 »