Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 452971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2055 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 10:24:10 »
A najlepszy jest Bazyl, który spamuje w każdym temacie, ze Egmont zły a kolekcje najlepsze na świecie a teraz poucza innych, że tak nie można robić ;D

Zasadniczo nie wiem o co ta gównoburza, koleś wrzucił film, napisał gdzie te wydania kolekcyjne będą w tym filmie, ma edytować i dać jeszcze raz tylko z tym czego tyczy się temat ? Wtedy będzie dobrze ? Czy nie.

Dyskusja nie zaczęła się o wrzuconych unboxingu uwzględniającego nowe pozycje z kolekcji Hachette, a prawidłowej wymowie (błędnej w moim wykonaniu) zagranicznego słowa, które nie wystąpiło konkretnie na tym materiale.  Bazyl tylko zwęszył okazję, aby przypomnieć o starej dyskusji, która nie miała tutaj odniesienia.

Przypomnę tylko, że w poprzedniej takiej dyskusji padło rozwiązanie, na które padła zgoda - jak już ktoś wrzuca takie materiały to niech to będą wyłącznie powiązane tematycznie treści i napisane w sposób angażujący czyt. danie coś od siebie (np. opinia) i postawienia pola do dyskusji (np. konkretne pytanie). Tego się trzymam więc nie szukajmy znowu dziury w całym, no chyba że to taka tradycja tutaj.

Cytuj
34. Birds of Pray: Polowanie --- 1
Chętnie poznam opinię na temat komiksu. Bardzo mi się podobał więc zderzę wrażenia :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Listopad 2022, 11:36:32 wysłana przez Kyms »

Offline Takesh

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2056 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 10:54:04 »
Dziwi mnie słaba opinia ogólna na tym forum o LL Czarny pierścień. Ja akurat czytałem to na bieżąco z USA, wersja polska czeka w kolejce.
Cała historia LL była przeze mnie odebrana jako coś dobrego, świeżego, ciekawego. Wogóle w tamtym czasie przed N52 linia eSa (i inne linie) była wyjątkowo dobra (także m.in. Batman Czarne lustro). Scenarzyści mieli więcej swobody, pozwalano im na więcej. Dziwi brak w Polsce historii o powrocie Kryptona i wojnie.
W tej atmosferze historia Lexa świetnie pokazuje świat z jego punktu widzenia. Była czymś, na co czekałem co miesiąc, bardziej niż m.in na Gacka.

Dlatego może, że historia wyrwana jest z całości tak źle ją odbieracie? Zastanawiam się nad tym i ciekaw jestem jakiejś szerszej opinii dlaczego to jest takie słabe. Jeśli oczywiście ma ktoś ochotę pochylić się nad tym. Jak nie, to ja dalej będę się dziwić  ::)

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2057 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 11:12:33 »
Dziwi mnie słaba opinia ogólna na tym forum o LL Czarny pierścień. Ja akurat czytałem to na bieżąco z USA, wersja polska czeka w kolejce.
Cała historia LL była przeze mnie odebrana jako coś dobrego, świeżego, ciekawego. Wogóle w tamtym czasie przed N52 linia eSa (i inne linie) była wyjątkowo dobra (także m.in. Batman Czarne lustro). Scenarzyści mieli więcej swobody, pozwalano im na więcej. Dziwi brak w Polsce historii o powrocie Kryptona i wojnie.
W tej atmosferze historia Lexa świetnie pokazuje świat z jego punktu widzenia. Była czymś, na co czekałem co miesiąc, bardziej niż m.in na Gacka.

Dlatego może, że historia wyrwana jest z całości tak źle ją odbieracie? Zastanawiam się nad tym i ciekaw jestem jakiejś szerszej opinii dlaczego to jest takie słabe. Jeśli oczywiście ma ktoś ochotę pochylić się nad tym. Jak nie, to ja dalej będę się dziwić  ::)

Jestem świeżo po przeczytaniu Latarni Johnsa. Ledwo co mam za soba Najczarniejszą Nos i teraz sięgnąłem akurat po tego Luthora. Komiks bardzo rozczarował mnie na kilku płaszczyznach:

- Motywacja głównego bohatera nie mająca uzasadnienia w tym kierunku. Więcej sensu miałoby pójscie w motywie pierscieni z NC.
- Lois jako roboty? Potrzebuję wyjaśnienia, bo mam wrażenie, że coś mnie ominęło. Oceniajać wyłącznie po tym komiksie jest to przestrzelony, dziwny pomysł.
- Bardzo schematyczna historia wyładowana postaciami. Od pierwszego tomu motyw: nowy łotr, akcja, nowy łotr, akcja.
- Motyw smoczych kul (sorry, pierwsze co kojarzyło mi się z Dragon Ball) był w początkowych historiach traktowany prawie wcale. Cieżko tu mówić nawet o pozostawieniu motywu w tle, ponieważ nawet tam ledwo co się przewijał. Poprawa nastąpiła dopiero w drugiej części i to był mocny sztur z miejsca.
- Finał do przewidzenia przez motyw smoczych kul. Motyw orający aspirację Luthor ukazując ją w tamtym miejscu jako nic niezwykłego - dosłownie nie wyróżniający się na tle miliona innych postaci.
- Niemniej finałowe starcie nie rozczarowało pojawieniem się innej postaci przez co walka, choć mocno szła w kierunku typowej jadki, opierała się na grze myślowej, co oceniam na plus.

To nie tak, że komiks jest fatalny. Traktuję je jako przyjemne rozczarowanie, które czytało mi się lekko i szybko. Dużo w nim akcji, dialogi nie przytłaczały, maks godzinka i do domu. Scenarzysta garściami czerpał z bezprawnego zakątka świata DC i mimo schematyczności było to dobrze wykorzystane. Postacie miały swoje uzasadnienie fabularne, a że czasami zapominali o motywacjach, ich wątki nie pokrywały się z misją Luthora, to inna bramka.

Najmocniejszym punktem komiksu były dla mnie następstwa Najczarniejszej Nocy pokazujące, że nawet okresowe noszenie pomarańczowego pierścienia przez Luthora odcisnęło na nim swoje piętno wpływając na charakter. Było to konsekwentne pokierowanie starszym wątkiem, co ma rzadko miejsce w przypadku spektrum emocjonalnego.

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2058 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 11:34:29 »
no chyba że to taka tradycja tutaj.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2059 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 19:40:46 »
Dziwi mnie słaba opinia ogólna na tym forum o LL Czarny pierścień. Ja akurat czytałem to na bieżąco z USA, wersja polska czeka w kolejce.
Cała historia LL była przeze mnie odebrana jako coś dobrego, świeżego, ciekawego. Wogóle w tamtym czasie przed N52 linia eSa (i inne linie) była wyjątkowo dobra (także m.in. Batman Czarne lustro). Scenarzyści mieli więcej swobody, pozwalano im na więcej. Dziwi brak w Polsce historii o powrocie Kryptona i wojnie.
W tej atmosferze historia Lexa świetnie pokazuje świat z jego punktu widzenia. Była czymś, na co czekałem co miesiąc, bardziej niż m.in na Gacka.

Dlatego może, że historia wyrwana jest z całości tak źle ją odbieracie? Zastanawiam się nad tym i ciekaw jestem jakiejś szerszej opinii dlaczego to jest takie słabe. Jeśli oczywiście ma ktoś ochotę pochylić się nad tym. Jak nie, to ja dalej będę się dziwić  ::)

Ja się do szczegółów nie odniosę, bo czytałem bliżej premiery pierwszą część i nie wszystko pamiętam. Drugi jeszcze przede mną. Ale wrażenia miałem takie, że strasznie głupie to wszystko, infantylne, źle napisane i źle narysowane. Zarówno generalne pomysły na fabułę do mnie nie trafiły, jak i motywacje postaci, jak również sposób narracji, totalnie nie byłem zaangażowany w tę historię. Szczególnie, że w miarę na serio pisany komiks ma jako jednego z bohaterów jakiegoś kosmicznego robaka. Takie rzeczy trafiają do mnie, jeśli są jakąś parodią albo grą z konwencją czy celową pulpą, tu miałem wrażenie, że to jest na poważnie i zdecydowanie mi to nie grało.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2060 dnia: So, 26 Listopad 2022, 10:57:30 »
Deathstroke jakiś błyskawicznie wyprzedany. Jeden tom. Na krzyż na Allegro za 100 złotych. Szkoda, że się spóźniłem z zakupem, bo chciałem przeczytać. Chyba mały nakład ma ta kolekcja, bo w ogóle nie da się tego kupić w internecie.

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2061 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:12:57 »
U mnie empiku Deathstroke a nie bylo i przez neta bralem.
WW byl tylko jeden tom ktory zalega do dzis.
Birds of Prey tez byl tylko jeden gdy bralem.
Wczesniej byly 3 czasem 4 sztuki.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2062 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:24:48 »
Potwierdza się, co pisałem niedawno. W Empikach mało sztuk kladą w porównaniu z wcześniej. Z Deathstroke spóźniłęm się i cudem 2 tygodnie temu dorwałem za 5 dyszek na Allegro...

Offline Jaxx

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2063 dnia: So, 26 Listopad 2022, 12:05:35 »
Potwierdza się, co pisałem niedawno. W Empikach mało sztuk kladą w porównaniu z wcześniej. Z Deathstroke spóźniłęm się i cudem 2 tygodnie temu dorwałem za 5 dyszek na Allegro...

Ja brałem "Ptaki" w czwartek, w Empiku w Galerii Bałtyckiej i było chyba z 6 egzemplarzy, więc to może zależy od rejonu. Mam nadzieję, że Deathstroke to był chwilowy spadek dostępności.

Ale kolekcja jest też dostępna w innych punktach - Świat Prasy, Inmedio, Relay. Ja po problemach w Empiku z Deathstroke kupiłem go w Świecie Prasy dwa, trzy dni później. Taki niestety urok tych wydań - trzeba się spieszyć i szukać zanim wskoczy następny tom, potem zostaje tylko sklep wydawnictwa i przeceny na Allegro. 

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2064 dnia: So, 26 Listopad 2022, 14:02:14 »
Ja brałem "Ptaki" w czwartek, w Empiku w Galerii Bałtyckiej i było chyba z 6 egzemplarzy, więc to może zależy od rejonu. Mam nadzieję, że Deathstroke to był chwilowy spadek dostępności.

Ale kolekcja jest też dostępna w innych punktach - Świat Prasy, Inmedio, Relay. Ja po problemach w Empiku z Deathstroke kupiłem go w Świecie Prasy dwa, trzy dni później. Taki niestety urok tych wydań - trzeba się spieszyć i szukać zanim wskoczy następny tom, potem zostaje tylko sklep wydawnictwa i przeceny na Allegro. 

W moim pbliskim miescie 80tys mieszkancow)  dostepna kolekcja w Empiku i z 2 moze 3 innych punktach bo kiosków ruch z 30 to moze zostalo z 2...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2065 dnia: So, 26 Listopad 2022, 14:32:10 »
Co niektórym mogą się dawne czasy przypomnieć, jak Żbiki albo Semiki (w zależności od rocznika) się w kioskach prosiło o odłożenie jak przyjadą.

Online eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2066 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:43:57 »
Tak tylko przypomnę, że:

1. W prenumeracie jest taniej
2. Dostajecie tomy przed premierą
3. DLA KAŻDEGO STARCZY!

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2067 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:46:45 »
Tak tylko przypomnę, że:

1. W prenumeracie jest taniej
2. Dostajecie tomy przed premierą
3. DLA KAŻDEGO STARCZY!
Prenumerata zmusza do kupowania wszystkiego, nawet "dubli" których jest od groma i średnich historii, których nie da się czytać. Przy zalaniu rynku "rajtuzami" takie rozwiązanie też jest średnie, dla kogoś, kogo interesują tylko konkretne tomy/historie.
Po za tym i tak już widzę przechodzimy w tryb, kiedy prenumeratorzy będą chyba dostawali zwroty niesprzedane detalicznie.

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2068 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:54:02 »
Tak tylko przypomnę, że:

1. W prenumeracie jest taniej
2. Dostajecie tomy przed premierą
3. DLA KAŻDEGO STARCZY!



Biore tylko statocie wiec bym ciagle musial wznawiac i przerywac prenumeratę. Gdyby dali np liste do 50 to moze by sie trafil szereg staroci i bym wziął. Tak jak teraz 5 pod rzad biore.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2069 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:54:47 »
Tak tylko przypomnę, że:

1. W prenumeracie jest taniej
2. Dostajecie tomy przed premierą
3. DLA KAŻDEGO STARCZY!

Ja nawet myślałem nad prenumeratą, bo póki co mam komplet i chcę dociągnąć do końca. Ale, po pierwsze, nie jest taniej biorąc pod uwagę kod rabatowy do Empików. Po drugie żenująca archaiczność formy tej prenumeraty mnie mocno zniechęca. Za dużo się naczytałem o opóźnieniach w wysyłce i słabym pakowaniu. Nie wspominając o braku możliwości zarządzania prenumeratą z poziomu jakiegoś konta na stronie internetowej, płatnościach tylko za pobraniem i wysyłce tylko PP. Natomiast jeśli się okaże, że przy którymś tomie będę miał problem żeby kupić w najbliższym Empiku / najbliższych salonach prasowych to pewnie ją wezmę.