Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440977 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2010 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 22:25:37 »
Cena nadal przystępna biorąc pod uwagę zawartość (ilość), jakość wydania i materiały dodatkowe. Nawet do kwoty 50zł będzie to dobra oferta.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2011 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 08:59:33 »
Ten Tim Sale wszędzie się wepchnie. Był w poprzedniej Kolekcji, jest i teraz. ;)
Też się cieszę  ;D

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2012 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 16:00:22 »
Dziś do sprzedaży trafił 34 tom "Ptaki Nocy. Polowanie". Komiks kupiłem z samego rana i zrobiłem unboxing, który zaczyna się od 5:35 w zbiorczym materiale.

W tym samym materiale uwzględniłem uboxing kolejnego numeru, którym będzie "Legion Samobójców". Zaczyna się od 8:45. Może komuś oba unboxingu pomogą przy zakupie.

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2013 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 09:52:19 »
Może komuś oba unboxingu pomogą przy zakupie.

Bez złośliwości - czysta ciekawość - jak unboxing może pomóc komuś w zakupie? Rysunki są w necie, opis fabuły jest w necie - w unboxingu nie ma nic, oprócz odrywania folii i przekartkowania komiksu...

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2014 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:08:48 »
Bez złośliwości - czysta ciekawość - jak unboxing może pomóc komuś w zakupie? Rysunki są w necie, opis fabuły jest w necie - w unboxingu nie ma nic, oprócz odrywania folii i przekartkowania komiksu...
Na własne oczy możesz zweryfikować jak wydany został komiks w polskiej edycji. Jak wygląda jakość rysunków na papierze, tłumaczenie, sposób wydania, zawartość materiałów dodatkowych. Wydaje mi się, że takie przekartkowanie na wideo więcej mówi niż kilka skanów w internecie (nawet nie przypominam sobie, aby polskie sklepy wrzucały skanów stron z polskiego przekładu, mogę się mylic).

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2015 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:36:04 »
Ok - przekartkowanie komiksu może faktycznie komuś pomoże, jeżeli chce kupić konkretne wydanie. To jeszcze  jakbyś się odniósł do rozrywania koperty, cięcia kartonu, odwijania folii bąbelkowej i rozrywania folii ochronnej - w jaki sposób to pomaga w zakupach?

W dalszym ciągu nie ma tu grama złośliwości ani czepiactwa - po prostu próbuję zrozumieć to zjawisko....

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2016 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:39:53 »
Coraz więcej grama czepialstwa dostrzegam ilekroć o tym mówisz  ;)

Prezentowanie sposobu pakowania jest przedstawieniem w jaki sposób do Ciebie może dotrzeć paczka kupowana internetowo. Jest to bardzo ważne, jeżeli zależy Ci na komiksie w stanie idealnym, faktycznie nowym, który nie będzie miał obić.

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2017 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:48:34 »
Coraz więcej grama czepialstwa dostrzegam ilekroć o tym mówisz  ;)

Po prostu totalnie nie ogarniam tych filmików, a widzę, że to jakaś mania unboxingów - stąd pytam, zwłaszcza, że uzasadniłeś ten film, jako pomocny w zakupie :) Dużo bardziej przemawia do mnie typowa "prezentacja komiksu" bez tej całej celebracji folii i kartonu.
Masz argumenty, które to uzasadniają - czy się zgadzam, czy nie to inna kwestia, ale dziękuję Ci za odpowiedzi.

Na koniec od siebie dodam, że argument "pokazania, jak jest komiks pakowany" jest mimo wszystko trochę nietrafiony. Zamów sobie kiedyś coś ze sklepu Egmontu prywatnie - zobaczysz jak wygląda pakowanie dla szarych kupujących w porównaniu do zapakowanych dla Ciebie materiałów recenzenckich :) Ja np. nie wiedziałem, że Egmont ma taśmę klejącą z własnym logiem, a zamawiam tam co najmniej raz w miesiącu od 2 lat :)

Życzę miłego dnia :)

PS. No może tam jakiś gramik się w pewnym momencie pojawił :)

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2018 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:58:45 »
Bez złośliwości - czysta ciekawość - jak unboxing może pomóc komuś w zakupie? Rysunki są w necie, opis fabuły jest w necie - w unboxingu nie ma nic, oprócz odrywania folii i przekartkowania komiksu...

No z tymi rysunakmi to roznie bywa dla mnie to podstawa a np takie Ptaki Nocy maja kilku rysowanikow a w sieci mozesz miec skany kilku pierwszych stron i koniec. Nawet jak znasz nazwiska to styl sie zmienia na przestrzeni lat.

Kolejne tomy to znow starocie wiec biere.

W Deathstroke u pojawila sie postac Vigilante w kolekcji jest kolo 50 tomu oby u nas to wydali bo rysunki z tego co widzialem w sieci zacne:)

ogolnie DC z lat 90 tych jakies coraz bardziej lepsze dla mnie od Marvela. Wczoraj dostalem paczke z 52 zeszytami Supermana z TM Semic i wyglada to w 80% epicko i klimatycznie pod wzgledem rysunkow - najlepszy rysownik eSa to Tom Grummett !

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2019 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 10:58:55 »
Po prostu totalnie nie ogarniam tych filmików, a widzę, że to jakaś mania unboxingów - stąd pytam, zwłaszcza, że uzasadniłeś ten film, jako pomocny w zakupie :) Dużo bardziej przemawia do mnie typowa "prezentacja komiksu" bez tej całej celebracji folii i kartonu.
Masz argumenty, które to uzasadniają - czy się zgadzam, czy nie to inna kwestia, ale dziękuję Ci za odpowiedzi.

Na koniec od siebie dodam, że argument "pokazania, jak jest komiks pakowany" jest mimo wszystko trochę nietrafiony. Zamów sobie kiedyś coś ze sklepu Egmontu prywatnie - zobaczysz jak wygląda pakowanie dla szarych kupujących w porównaniu do zapakowanych dla Ciebie materiałów recenzenckich :) Ja np. nie wiedziałem, że Egmont ma taśmę klejącą z własnym logiem, a zamawiam tam co najmniej raz w miesiącu od 2 lat :)

Życzę miłego dnia :)

PS. No może tam jakiś gramik się w pewnym momencie pojawił :)

Skąd założenie, że nie zamawiałem nigdy nic z Egmonta prywatnie? Nie przypominam sobie, abyś ze mną wcześniej rozmawiał na ten temat. Z przyjemnością zawalę Twój pogląd. Niejednokrotnie zamawiałem z Egmonta m.in. dziesięć komiksów Asterika, które swego czasu były na niezłej promocji i chciałem zbliżyć się już do zebrania calej serii, czy regularnie epicki Spidera (no, pewnie lada moment poleci zamówienie na epica Punishera)  :)

Offline dreamer36

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2020 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 11:12:41 »
Skąd założenie, że nie zamawiałem nigdy nic z Egmonta prywatnie? Nie przypominam sobie, abyś ze mną wcześniej rozmawiał na ten temat.

Bo wtedy byś wiedział, jak Egmont pakuje komiksy - jest to całkowicie co innego, niż na Twoim filmie. Zamów 3-4 komiksy na twardo, dołóż ze 2 TP i zobaczymy jak będzie wyglądało pakowanie - komiksy ułożone w kartonie na sucho i tylko wolne przestrzenie wypełnione bąbelkami (tymi dużymi - nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale dzieciaki u mnie lubią po tym skakać, bo fajnie strzela :) ) Dobry rzut kuriera i rogi obite. A na wierzch jedna warstwa zwykłej taśmy, żeby skleić karton. Fajnie jest jak komiksy nie sięgają wierzchu, bo wtedy na górę dorzucą folię (w innym przypadku komiksy są po prostu ułożone "pod korek"). Jak dostanę grudniowe premiery, to Ci mogę zrobić "unboxing" - zobaczysz jak to naprawdę u nich wygląda. Z resztą na pakowanie E narzekają wszyscy, więc ich nie obronisz :)

Ta dyskusja zmierza w złą stronę, a daleko mi do forumowego pieniacza, dlatego dziękuję Ci za spokojną i konstruktywną wymianę zdań :) Otrzymałem od Ciebie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i z mojej strony tyle w temacie.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2021 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 11:30:32 »
Bo wtedy byś wiedział, jak Egmont pakuje komiksy - jest to całkowicie co innego, niż na Twoim filmie. Zamów 3-4 komiksy na twardo, dołóż ze 2 TP i zobaczymy jak będzie wyglądało pakowanie - komiksy ułożone w kartonie na sucho i tylko wolne przestrzenie wypełnione bąbelkami (tymi dużymi - nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale dzieciaki u mnie lubią po tym skakać, bo fajnie strzela :) ) Dobry rzut kuriera i rogi obite. A na wierzch jedna warstwa zwykłej taśmy, żeby skleić karton. Fajnie jest jak komiksy nie sięgają wierzchu, bo wtedy na górę dorzucą folię (w innym przypadku komiksy są po prostu ułożone "pod korek"). Jak dostanę grudniowe premiery, to Ci mogę zrobić "unboxing" - zobaczysz jak to naprawdę u nich wygląda. Z resztą na pakowanie E narzekają wszyscy, więc ich nie obronisz :)

Ta dyskusja zmierza w złą stronę, a daleko mi do forumowego pieniacza, dlatego dziękuję Ci za spokojną i konstruktywną wymianę zdań :) Otrzymałem od Ciebie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i z mojej strony tyle w temacie.
A gdzieś powiedziałem lub napisałem, że Egmont pakuje komiksy tylko w taki sposób? Doskonale wiem jak komiksy pakuje Egmont, napisałem wcześniej, że regularnie zamawiam od nich prywatnie. Na materiale pokazuję jak konkretnie jest zapakowana dana paczka, więc nie będę przekręcał faktów. Nie da się inaczej odbierać Twoich wypowiedzi jak celowe nadinterpretowanie, żeby dowalić w ściśle nieokreślonym celu. Nie ekscytują mnie takie rozmowy, więc podziękuję za dalszą wymianę zdań bez wchodzenia ponownie w polemikę. Dodatkowo przypominam, że jest to wątek o kolekcji Hachette, nie wymianie poglądów o unboxingach, więc jak chcesz offtopować to proponuję znaleźć bardziej odpowiednie do tego miejsce.

Edit: Rozumiem, że dyskusja rozwinęła się, ale ciut słabo wygląda, że pod wcześniejszymi moimi wypowiedziami dałeś łapki, a po zostawieniu ostatniej wiadomości cofnąłeś je wszystkie  ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Listopad 2022, 12:06:56 wysłana przez Kyms »

Offline OokamiG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2022 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:16:43 »
Apropos filmiku to czytanie DCeased jak disijysyt i prowadzenie vloga o DC to jakiś kolejny poziom abstrakcji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2023 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:18:06 »
Oj tam, nawet tak znany youtuber jak Kołodziejczak nie wie jak wymawiać angielskie słowa. Mnie to tylko zawsze dziwi, że ludzie przed nagraniem nie wrzucą sobie w google translate i nie sprawdzą wymowy.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #2024 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:46:06 »
Oj tam, nawet tak znany youtuber jak Kołodziejczak nie wie jak wymawiać angielskie słowa. Mnie to tylko zawsze dziwi, że ludzie przed nagraniem nie wrzucą sobie w google translate i nie sprawdzą wymowy.
To jest spoko rozwiązanie o ile ktoś wcześniej opracowuje to o czym będzie mówił i nawiązywał do tego.