Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 455224 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1680 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 22:03:50 »
W moim odczuciu jest to typowa ramota, tj.: ramotowa fabuła, ramotowe dialogi, ramotowe rysunki i ramotowe kolorowanie.

To samo mógłbym powiedzieć o evencie "Invasion". Za to pokrewna Kosmiczna Odyseja, mimo prostej i płytkiej fabuły i dialogów, jest całkiem przyjemna - ją polecam.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1681 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 22:05:08 »
Nie musisz reklamować i tak mam prenumeratę.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1682 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 23:26:31 »
W moim odczuciu jest to typowa ramota, tj.: ramotowa fabuła, ramotowe dialogi, ramotowe rysunki i ramotowe kolorowanie.

To samo mógłbym powiedzieć o evencie "Invasion". Za to pokrewna Kosmiczna Odyseja, mimo prostej i płytkiej fabuły i dialogów, jest całkiem przyjemna - ją polecam.
Bez żartów, przecież to Byrne rysował, to jak tam są ramotowe, to w tej Odysei to jakieś uber-ramotowe muszą być.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1683 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 23:31:45 »
@xanar Odyseję mignola rysował, w porównaniu do Byrne to jest to bardzo współczesny rysownik ;). Do rysunków Byrne nic nie mam ale faktycznie zgodziłbym się że są rysowane w klasycznym, lekko ramotkowym stylu.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1684 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 23:41:57 »
ja wiem kto to rysował i wiem jak to wygląda.
To taki Leonardo da Vinci to dopiero ramoty rysował, nie to co teraz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1685 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 00:15:48 »
No z argumentum ad absurdom nie podyskutuje niestety. Dla mnie byrne to jest rysownik którego spokojnie zalicze do ramotkowych twórców, nie znaczy to że jego rysunki są brzydkie ale inne od współczesnego stylu rysowania. Tak samo kirby to też ramotkowy rysownik, a nie odmówiłbym mu zdolności. Mignola w kosmicznej odyseii rysuje już moim zdaniem w swoim stylu który znacznie rózni się od przyjętego kanonu w tamtym okresie.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Lipiec 2022, 00:17:55 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Warpath

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1686 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 07:06:12 »
No, jak dla mnie są dwa oblicza Byrne'a: jest Byrne ramotkowy i Byrne standardowy. Akurat twórczość w Legends w mojej opinii zalicza się do tego standardowego. Dla porównania wystarczy spojrzeć na jego pierwsze prace w Fantastic Four koniec lat 70-tych / wczesne lata 80-te. Jest zdecydowana różnica. Tam bliżej mu stylem do Kirby'ego i Cockruma. Osobiście bardzo lubię Byrne'a w DC, szczególnie gdy ma okazję porysować innych bohaterów niż Supermana i Batmana i absolutnie nie jest to argument, który by mnie przekonywał, że nie warto komiksu kupić.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1687 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 10:00:30 »
@xanar Odyseję mignola rysował, w porównaniu do Byrne to jest to bardzo współczesny rysownik ;). Do rysunków Byrne nic nie mam ale faktycznie zgodziłbym się że są rysowane w klasycznym, lekko ramotkowym stylu.

No nie wiem. Mi w FF, Supermanie czy She Hulk jego rysunki się podobały. Sa rysownicy którzy mają o wiele gorszy styl, jak np. Romita Junior.

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1688 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 11:17:18 »
To ja już wolę te ramoty jak X-men z końcówki lat 70-tych i 80-tych, czy np. ramoty typu Daredevil z tego samego okresu, niż 90% tego co aktualnie wychodzi.
Sensational She-Hulk też ramota ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1689 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 15:38:23 »
Ja tam rysunki Byrne'a uwielbiam. Idealny środek między stylem realistycznym a cartoonowym. I pięknie wychodzą mu kobiety.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1690 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 21:23:45 »
Wlasnie przejrzalem sobie po raz enty ,,Legendy" i jesli ten tytul sie zestarzal to w bardzo dobrym stylu. Przynajmniej jak dla mnie to jedna z najlepiej narysowanych prac Byrne'a, precyzyjna i klarowna, w czym zasluga takze nakladacza tuszu w osobie Karla Kesela. Fabularnie rowniez bez odczucia rozpoznawania utworu ,,starozytnego". Przeciwnie sporo sie dzieje, a co najwazniejsze sensownie i spojnie. Intryga wiodaca wciaz calkiem oryginalna, a w kontekscie losow takich druzyn jak Liga Sprawiedliwosci i Oddzial Samobojcow wrecz przelomowa. Jesli ktos zaczytuje sie niemal wylacznie w wybranej czesci wspolczesnej oferty m.in. Image to byc moze faktycznie rzecz nie jest dla niej/niego. Nie oznacza to jednak, ze cos z tym utworem jest nie tak, a co najwyzej, ze ta osoba jest przesadnie zafiksowana na punkcie wlasnie tego typu produkcji i nie bardzo jest wladna ocenic fachowa robote sprzed blisko czterch dekad. Zdarza sie.

Offline gashu

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1691 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 07:19:46 »
Również jestem fanem Byrne'a i uważam, że jego kreska po latach cały czas się broni.
A na pewno trafia do mnie bardziej, niż cała armia współczesnych najemników Marvela z manierą a'la cartoon network, albo nie mających pojęcia o anatomii lub perspektywie.

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1692 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 17:21:43 »
Z Byrne M jest wszystko zależne czy ktoś mu nakłada tusz czy robi to sam.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1693 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 20:00:02 »
Wlasnie przejrzalem sobie po raz enty ,,Legendy" i jesli ten tytul sie zestarzal to w bardzo dobrym stylu. Przynajmniej jak dla mnie to jedna z najlepiej narysowanych prac Byrne'a, precyzyjna i klarowna, w czym zasluga takze nakladacza tuszu w osobie Karla Kesela. Fabularnie rowniez bez odczucia rozpoznawania utworu ,,starozytnego". Przeciwnie sporo sie dzieje, a co najwazniejsze sensownie i spojnie. Intryga wiodaca wciaz calkiem oryginalna, a w kontekscie losow takich druzyn jak Liga Sprawiedliwosci i Oddzial Samobojcow wrecz przelomowa.

Ja miałem akurat nieco inne odczucia co do fabuły i dialogów - całość wydawała mi się taka nieco naiwna - w sumie pasuje tu określenie nieco ramotkowa - ale nieco bo nie jest to jak ramotka z lat wcześniejszych gdzie całość się kiepsko czyta. Legendy w moim odczuciu czyta się całkiem przyjemnie choć przebieg fabuły i dialogi wydają się nieco naiwne.
Podsumowując komiks fajny, ważny dla całości Uniwersum DC ale nie wybitny.

PS Rysunki są OK.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1694 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 17:27:39 »
Według końcowotomowych zapowiedzi z wersji UK w kolekcji pojawi się Flash/Green Lantern: The Brave and The Bold oraz Underworld Unleashed