Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 453401 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1560 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 08:08:24 »

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku wraz z porównaniem z DC Deluxe.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online Rodrigues

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1561 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 08:21:35 »
Ze internet mi podpowiedział sam z siebie stronę Bazyliszka, a nie tę dyskusję XD
Chciałem się was zapytać czy zdarza wam się kupować tomy po dwóch tygodniach występowania w kioskach/empikach ? Wiem aledrogo, ale może jeszcze gdzieś ? btw u was też tomy znikają praktycznie w pierwsze 3 dni ?

Jeżeli chodzi o premierowe tomy (nie wiem czy to również będzie miało zastosowanie do tomów sprzed 2 tygodni) to sprawdź dostępność tytułu na stronie empiku w wybranym salonie. Często miałem sytuację, że towaru nie było na półce za to był skitrany w magazynie.

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1562 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 09:43:28 »
Jak nie lubię kolekcji, tak na pewno sięgnę po wszystkie tomy związane z Nieskończonym Kryzysem. Na początku byłem sceptycznie nastawiony (mam Deluxe'a), ale jak zobaczyłem prezentacje tomów od Hachette to od raz zaopatrzyłem się w Projekt Omac (NK tom 1 już zamówiony poprzez aplikację Empik) :) pozostaje czekać na kolejne tomy, które mogą się pojawić (widziałem listę Bazyliszka).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1563 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 15:26:50 »
@UP
Z ostatniej strony pierwszej części wiadomo, że druga będzie już za miesiąc.

W warszawskich Empikach nie ma problemu z dostępnością. Ja później kupiłem Łuczników i leżało i czekało na mnie.

Wszystkie kolekcje prenumerowałem. Nie wyobrażam sobie przez kilka lat co 2 tygodnie biegać po kioskach, szczególnie, że dostępność bywa bardzo kapryśna.

Młody jesteś, życia nie znasz. :) Ja od lat 90-tych kupowałem komiksy w kioskach, uwielbiałem oglądać witrynę mojego Ruchu przed szkołą i tak mi już zostało do dziś. Zresztą testy Kolekcji trzeba było kupować w kioskach. :)

Offline wojtpil

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1564 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 12:41:29 »
Czy posiadając Nieskończony Kryzys wersję Egmont DC Deluxe warto brać wersję z kolekcji?
Dużo tracę nie kupując wersji rozszerzonej?

Online Necr09

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1565 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 12:47:25 »
Czy posiadając Nieskończony Kryzys wersję Egmont DC Deluxe warto brać wersję z kolekcji?
Dużo tracę nie kupując wersji rozszerzonej?

Nieskończony Kryzys t. 1 i 2 - Egmont w ramach DC Deluxe wydał tylko zeszyty z głównego eventu. w ramach kolekcji dostajemy sporo dodatkowych zeszytów (pogrubiłem je), a także sporo tomów (będą bodajże cztery) z historiami prowadzącymi do tego eventu. Wydanie nieskończonego Kryzysu w tej kolekcji jest naprawdę zacne!
Tom 1 COLLECTS: INFINITE CRISIS #1–4; INFINITE CRISIS SPECIAL: DAY OF VENGEANCE #1; INFINITE CRISIS SECRET FILES #1; INFINITE CRISIS SPECIAL: RANN-THANAGAR WAR #1
Tom 2 COLLECTS: INFINITE CRISIS #5–7; SUPERMAN #226; ACTION COMICS #836; ADVENTURES OF SUPERMAN #649; INFINITE CRISIS SPECIAL: THE OMAC PROJECT #1; INFINITE CRISIS SPECIAL: VILLAINS UNITED #1
FGO: 758,469,198

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1566 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 12:54:07 »
Czy posiadając Nieskończony Kryzys wersję Egmont DC Deluxe warto brać wersję z kolekcji?
Dużo tracę nie kupując wersji rozszerzonej?
Ja osobiście idę w wersję kolekcyjną, sprzedając jednocześnie DC Deluxe.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy dużo tracisz. w Deluxe mamy zawarty cały event, a więc to co najważniejsze już jest. @Maragast swego czasu opisywał co jest w tych dodatkowych zeszytach:
A co do tie-inów zawartych w dwóch tomach Kryzysu:
- "Infinite Crisis Special: Day Of Vengeance #1" zamyka wątki serii „Day of Vengeance”
- "Infinite Crisis Special: Villians United #1" zamyka wątki serii „Villians United”
- "Infinite Crisis Special: Rann-Thanagar War #1" zamyka wątki serii „The Rann Thanagar War”
- "Infinite Crisis Special: The Omac Project #1" zamyka wątki serii „The OMAC Project”
- "Infinite Crisis Secret Files #1" natomiast ma miejsce kiedy wychodzi na jaw cały plan Aleksandra Luthora i lepiej wyjaśnia motywację Aleksandra oraz Superboya Prima.

Nie wiem o czym są te trzy zeszyty Supermana ale powyższe zeszyty są bardzo istotne, zwłaszcza jeśli dostajemy większość podbudowy pod Kryzys.
Widać z tego, że bardziej są to zakończenia tomów stanowiących podbudowę po Kryzys (które wyszły lub wyjdą w kolekcji) i jeśli masz zamiar je kupować to na Twoim miejscu brałbym Kryzys z kolekcji. Natomiast jeśli masz w pompce kolejne "ważne wydarzenie zmieniające całe uniwersum" ( ::)) to najzwyczajniej w świecie sobie to odpuść.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1567 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 13:13:01 »
Ooo  widzę, że ktoś mnie zacytował.
Chociaż tam trochę źle napisałem bo te tie-iny nie tyle zamykają co kontynuują wątki z serii prowadzących do Kryzysu - jak mi na to ktoś zwrócił uwagę.

Zdecydowanie warto brać z kolekcji cały Kryzys jak i podbudowę - jeśli masz już tom Omac to śmiało kupuj Kryzys i resztę podbudowy - choć nie wiadomo kiedy te 4 tomy podbudowy się ukażą.

Szkoda tylko, że nie dostajemy w kolekcji Kryzysu Sumienia, o którym wspominają we wstępie do tej kolekcji, a który kończy się w momencie, w którym zaczyna się sam Kryzys. Dziwne posunięcie, że wydają niemal całą podbudowę, a ten tomik pominęli.

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1568 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 13:45:00 »
Tylko, że nie istnieje przecież oficjalna lista co ma zostać wydane. Może Kryzys Sumienia zostanie wydany później? To kontynuacja wątków z Kryzysu Tożsamości oraz jeden ze wstępów do Nieskończonego Kryzysu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline adiwax

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1569 dnia: So, 14 Maj 2022, 14:44:55 »
Wiadomo może kiedy prenumeratorzy otrzymają metalowe podkładki na książki? ;D podawali na początku ale ucichło o tych dodatkach

Offline adiwax

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1570 dnia: So, 21 Maj 2022, 18:21:48 »
Wiadomo może kiedy prenumeratorzy otrzymają metalowe podkładki na książki? ;D podawali na początku ale ucichło o tych dodatkach

przeczesałem  trochę temat i znalazłem.
No wiec nikt nie odpowiadał to odpowiem sobie sam, może ktoś też jest ciekawy ;)
Podpórki na książki powinniśmy dostać miedzy 12 a 14 przesyłką, niema za co :)

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1571 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 17:34:28 »
Na liście brytyjskiej pojawiły się nowe tomy. Czarny pierścień część 2, liga sprawiedliwości tornado path oraz legion superbohaterow Gathering darkness.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline andy13

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1572 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 20:33:42 »
1. Warto kupić ten Kryzys?
2. Ta edycja wnosi dużo do wydania Egmontu?

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1573 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 20:52:39 »
Nieskończony Kryzys w wersji z kolekcji moim zdaniem warto brać. Sporo dodatkowego materiału.

Zapraszam do omówienia na kanale Sylwek:
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Mosby89

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1574 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 12:29:18 »
Orientuje się ktoś, czy w kolekcji pojawi się Ostatni Kryzys? Zastanawiam się nad kupnem, ale jeżeli byłoby w kolekcji to sobie odpuszczę i poczekam.