Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 437323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 11:20:44 »
Dajcie spokój. Tytuły nie są zachęcające i wątpię aby miało to szanse powodzenia. A tak na marginesie to co się stało z JanemT?

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 12:45:16 »
No tak czyli wszystko teraz zaczyna nabierać sensu. Egmont musiał już kilka dobrych lat wiedzieć o starcie tej kolekcji, dlatego perfidnie zaczął wydawać Nowe DC i Odrodzenie, żeby znów jak w przypadku WKKDC zalać rynek dublami i osłabić pozycję kolekcji. Już nie mówiąc o Batman: Black i White, którego część pojawi się w 79 tomie według listy hiszpańskiej. Nie wiadomo tylko jeszcze które zeszyty, więc bezczelnie wydali całość na raz, żeby znów wbić nóż w plecy kolekcjom i Bazyliszkowi. ;D

Offline Tymon Nadany

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 18:54:13 »
Moim zdaniem kolekcja nie wyjdzie, najwyżej  skończy się na 4 testowych tomach.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 23:58:24 »
Chyba, ze wymieszaja zawartosc kolekcji i na tzw. dzien dobry otrzymamy niewydane w Polsce tomy. Taki ,,Szmaragdowy Zmierzch" bardzo by sie przydal.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 00:01:56 »
Jeśli to wyjdzie, to po prostu trzeba będzie się przemęczyć i kupić te 4 tomy, bez względu na wszystko. Jak największą liczbą osób z forum :) Czekam na tą setkę, która wzięła udział w głosowaniu na moderatora. :) Zrobić wszystko by test się udał. A potem już można spokojnie pomijać duble i kupować premiery. Bo Hachette mimo wszystko ma ta zasadę, że nawet jak kolekcja sprzedaje się mocno średnio, to jej nie urywa w połowie. Patrz Transformers.

Offline Pan M

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 00:29:23 »
Pomijając wkład WKKM w rozwój rynku wydawniczego i na pewno popularyzacji komiksu w Polsce, to nie lubię kolekcji. Ja wiem, że to ma być przekrój historii z różnych okresów czasowych całej historii marki, ale dla mnie to jest zawsze burdel.

Wycinki z JLA Morrisona, wycinki z Gotham Central, sequel Kingdome Come bez samego KC na liście- wiem, że to wydawał i wznowi Egmont, ale załóżmy, że jakiś biedak kupuje tylko kolekcje, bo te są adresowane zwykle do początkujących. Do tego dublowanie Rebirth, New 52 i jeszcze Old DC sprzed Flashpointu. Sorry, to już wydano i to w ładniejszym formacie, bo mnie osobiście te panoramy nie przekonują, ba powiedziałbym, że to brzydkie po prostu jest. Podwójnie brzydkie bo w ogóle mi się nie podoba kompletna grafika tej kolekcji. WKKM miało zdecydowanie lepszą.


Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 08:08:48 »
@UP
Gdyby Egmont normalnie dokończył z Eaglemoss WKKDC PL do 150 numeru, tak jak było to planowane, to mielibyśmy i Kingdom Come już dawno, bez błędów drukarskich i New Gods i Batman i Outsiders, Time Masters i wiele innych tytułów. Zresztą kwestia jest podstawowa - narzekać mogą tylko ci co kupowali Kolekcje. Jak ktoś nie kupował, to właśnie dlatego nie ma u nas np. Batmana, gdzie były bardziej znane historie z tą postacią.

No i zdecyduj się - albo ktoś kupuje tylko Kolekcje, albo dubluje Rebirth i N52. Jeśli kupuje i Kolekcje i Egmont, to może omijać duble.

Hachette teraz startuje z tą najnowszą Kolekcją DC w kilku krajach i prawdopodobnie będzie polska edycja. I zakładam, że sytuacja może być tak jak w przypadku WKKM i SBM. Będzie dobra sprzedaż - będą przedłużenia. Wszystko zależy od nas. Kupować, Kupować.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 08:10:36 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 08:09:00 »
JSA Kingdom Come to nie jest sequel Kingdom Come w pełnym tego słowa znaczeniu. To jest historia, która nawiązuje to wydarzeń z Kingdom Come. Pojawiają się postacie z Kingdom Come, ale to jest samodzielna historia osadzona w normalnym świecie DC, gdzie głównymi bohaterami są bohaterowie JSA.

Jeśli już mówimy o sequelu Kingdom Come to jest nim The Kingdom, które też napisał Mark Waid i które kontynuuje wydarzenia z KC.

to mielibyśmy i Kingdom Come już dawno, bez błędów drukarskich
Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwsze wydanie KC było od bardzo dawna dostępne i było bez błędów drukarskich. Nowe wydanie też jak widać będzie ich pozbawione, więc przestań wprowadzać ludzi w błąd.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 08:12:52 wysłana przez michał81 »

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 08:24:29 »
Apropo ewentualnego testu to warto by było wybrać takie tomy, które były w Polsce niewydane.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Teli

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 08:29:18 »
Kolejna nic nie wnosząca w realia dzisiejszego rynku komiksowego w Polsce kolekcja.
Poza kilkoma perełkami same dube i wycinki, więcej frustracji niż co warte. Gdyby jeszcze wycofali się z tych paskudnych panoram, można by kupować jakiś one-shot raz na 15 numerów. Niestety wybór jest między Picassem na półce albo samodzielnym drukowaniem obwolut.
Jedyną nadzieją dla takich kolekcji jest początkowy hype, jednak w obecnej sytuacji społeczno-ekonomiczno-komiksiarskiej nie widzę tu pola dla tradycyjnego kupujmy "szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu".

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 08:39:54 »
Apropo ewentualnego testu to warto by było wybrać takie tomy, które były w Polsce niewydane.

Kolejna nic nie wnosząca w realia dzisiejszego rynku komiksowego w Polsce kolekcja.
Poza kilkoma perełkami same dube i wycinki, więcej frustracji niż co warte. Gdyby jeszcze wycofali się z tych paskudnych panoram, można by kupować jakiś one-shot raz na 15 numerów. Niestety wybór jest między Picassem na półce albo samodzielnym drukowaniem obwolut.
Jedyną nadzieją dla takich kolekcji jest początkowy hype, jednak w obecnej sytuacji społeczno-ekonomiczno-komiksiarskiej nie widzę tu pola dla tradycyjnego kupujmy "szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu".

A ja po raz kolejny rzucę tylko faktem, że kolekcje Hachette są dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z komiksem, a nie speców takich jak my ;)

Zatem miłego narzekania na duble, snucia teorii spiskowych o Egmont Wielkim i Złym, itp. itd. Bardziej to brzmi jak komik niż spec ;)

Będę co jakiś przypominał, tym co nie lubią czytać całych wątków, a jedynie najświeższe wpisy ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 10:32:44 »
Będę co jakiś przypominał, tym co nie lubią czytać całych wątków, a jedynie najświeższe wpisy ;)
Czy takie forsowanie i powtarzanie swojego zdania, by ludzie na pewno je widzieli nie zakrawa trochę o propagandę? ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 10:34:19 wysłana przez emedzi 12 »

Offline eridraven

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 10:43:53 »
Czy takie forsowanie i powtarzanie swojego zdania, by ludzie na pewno je widzieli nie zakrawa trochę o propagandę? ;)

Wiesz co, zamiast powtarzać w kółko teorie spiskowe, jak nie za Bazylem to przeciw niemu, najzwyczajniej w świecie zagadałem do Hachette. Odpowiedzieli, wytłumaczyli, powtarzam wam tę rewelację, a wy nadal swoje. Jak to nazwiesz?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 10:59:31 »
Wiesz co, zamiast powtarzać w kółko teorie spiskowe, jak nie za Bazylem to przeciw niemu, najzwyczajniej w świecie zagadałem do Hachette. Odpowiedzieli, wytłumaczyli, powtarzam wam tę rewelację, a wy nadal swoje. Jak to nazwiesz?
Nazwę to no nie wiem po prostu... żartem. Jakoś wybitny w używaniu emoji nie jestem, ale myślę, że użyciem go na końcu mojego wpisu to zasugerowałem. Zatem przepraszam, że ośmieliłem się zażartować w moim mniemaniu w nieofensywny sposób z cudzego stanowiska i jak widać Hachette także. Aczkolwiek jeśli ma Pan tak dobry kontakt z tym wydawnictwem, to proszę w moim imieniu poinformować ich, że są osoby ( w domyśle ja) które mimo, iż kupują komiksy od kilkunastu lat, to planują kupić znaczną część tej kolekcji jeśli faktycznie ruszy, zatem mają szanse zarobić więcej niż tylko od osób zaczynających swoją przygodę z komiksami.

Offline Geekboy

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 11:07:31 »
Wiesz co, zamiast powtarzać w kółko teorie spiskowe, jak nie za Bazylem to przeciw niemu, najzwyczajniej w świecie zagadałem do Hachette. Odpowiedzieli, wytłumaczyli, powtarzam wam tę rewelację, a wy nadal swoje. Jak to nazwiesz?

Twoje wypowiedzi brzmią tak jakby wszyscy, którzy nie są nowymi czytelnikami kupowali komiksy od Egmontu i zawartość kolekcji była dla nich dublami a to duże nadużycie. Hachette otwarcie mówi, że ma inny sposób dystrybucji i innych odbiorców - w tym nowych czytelników jak i ludzi, którzy kupują komiksy od lat ( niekoniecznie od Egmontu).
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 11:13:01 wysłana przez Geekboy »