Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 456668 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1320 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 20:26:37 »
Po prostu nie lubię  Green Arrowa i unikam komiksów z nim. A skanów tego nawet nie czytałem.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1321 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 20:30:44 »
Pech w tym, że translacja równa się okradanie autorów przy równoczesnym dokładaniu się do upadku i tak już mocno podupadłej branży. Wybór czy chcemy w tym procederze uczestniczyć popierajac sieciowe piractwo oczywiście należy do nas.

Ale mi nie chodziło o ocenę translacji tylko stwierdzenie faktu, że w translacji wszystko jest po kolei jak być powinno i stwierdzenie faktu, że tak powinno to być wydane na papierze.


[/quote]
Ej, chociaż New dałn nie ma na liście, to Szmaragdowy Zmierzch jest i raczej będzie w naszej edycji. Może będziesz zadowolony z tych dwóch tomów?

Nie mówię, że nie będę mówię tylko jak to powinno być wydane by miało ręce i nogi, a nie że najpierw kolekcja puści Godzinę Zero, a dopiero potem Szmaragdowy Zmierzch zamiast na odwrót.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1322 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 08:21:35 »
Może będzie odwrotnie. Niestety nie znamy pewnej kolejności tytułów w polskiej edycji. Na razie zostajemy z pulą bardzo prawdopodobnych tytułów i czekamy który kiedy u nas wyjdzie.

Offline emedzi 12

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1323 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 12:43:08 »
Co do New Dawn to skoro w brytyjskiej wersji WKKDC od Eagelmoss ta historia wyszła w jednym tomie ze Szmaragdowym Zmierzchem to jeśli dostaniemy ten tom w polskiej edycji WKKDC BiZ (w której to zazwyczaj tomy są bardziej opasłe niż w kolekcji Eagelmoss) to moim zdaniem szanse na to że obie historię będą w jednym tomie są bardzo duże.

A co do tego, że Godzina Zero będzie przed Szmaragdowym Zmierzchem to też nie jest to w 100% pewne i plotka ta opiera się chyba na tym, że jakiś czas temu ktoś wrzucił listę brytyjskich tomów w okolicach bodajże 25, którym to miała być właśnie Godzina Zero. Tyle że już dziś jasne jest że tamta lista nie była poprawna. Zatem chyba można sobie na  razie darować narzekanie na to że Godzina Zero będzie przed Szmaragdowym Zmierzchem, które raz na jakiś czas pada w poszczególnych postach, bo na razie nie ma żadnej informacji, która na 100% potwierdza czy tak będzie co więcej na razie Godzina Zero nawet nie pojawiła się jeszcze na żadnej oficjalnej liście tej kolekcji w którymkolwiek kraju.

Zatem trzeba czekać na zapowiedzi wersji UK, ale one też jak widać nie są wyznacznikiem tego co w którym tomie ukaże się u nas i jak pokazuje przykład Nieskończonego Kryzysu, który na razie został przesunięty przez polski oddział Hachette (i może zostanie wydany u nas po seriach do niego prowadzących) to tak samo jeśli nawet Godzina Zero wyjdzie w UK przed Szmaragdowym Zmierzchem to polski oddział nadal będzie miał możliwość poprzesuwać kolejność tomów.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1324 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:37:29 »
Dotarły tomy 12 i 13 oraz metalowa płytka z Jokerem- wygląda świetnie, lepiej niż się spodziewałem.

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1325 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:45:56 »
Też dopiero dzisiaj dostałem. A poprzednia paczka 12 grudnia. Wracają z obsuwami dla prenumeratorow na stare, dobre tory. Parafrazując jednego znanego forumowicza: HTZ ;) ;D

Offline adamarluk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1326 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 13:55:21 »
Też dopiero dzisiaj dostałem....
Z ciekawości, co w dalszych zapowiedziach?

Offline Arne

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1327 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 14:17:12 »
Już było podawane - niektórzy dostali prenumeratę prawie miesiąc temu :(
Superman: Człowiek ze Stali Byrne'a
Green Arrow: Łucznicy Mike'a Grella

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1328 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 14:34:05 »
Tom 12 i 13 - miodzio ❤️ więcej takich tomów w kolekcji. Ogólnie widzę spory postęp od WKKM w kwestii dodatków.

Offline Nawimar III

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1329 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 22:26:06 »
Tu już szykuje się całkiem odległa perspektywa, a ja dopiero przeczytałem tom 10 czyli "Joker-Ostatni śmiech". Nie jest to co prawda fabuła z nóg ścinająca aczkolwiek jak na przysłowiową komedię jednego dowcipu sprawdza się względnie nieźle. Przy okazji otrzymujemy wgląd w produkcje DC Comics z początku obecnego wieku, jak dla mnie okresu w dziejach tegoż wydawcy całkiem udanego. Plus znowuż warta uwagi publicystyka w wykonaniu Nicka Jonesa, tym razem traktująca o twórczości Briana Bollanda w kontekście powstałych za jego sprawą okładek z udziałem, jakżeby inaczej, Jokera. A jutro w końcu "Shazam", której to okoliczności wypatruję z niecierpliwością.

Offline adiwax

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1330 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 17:08:28 »
Dotarły kolejne komiksy, cena bez zmian 73,98 zł

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1331 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 19:03:02 »
Dwa dubelki, czyli mniej zakupków.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1332 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 02:09:32 »
Dwa dubelki, czyli mniej zakupków.

Czemu. Bubelki? Nie warto kupować?

Offline Cringer

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1333 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 02:48:46 »
Czemu. Bubelki? Nie warto kupować?
Nie bubelki a "dubelki" czyli ponowne wydanie tego co wydał Egmont.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1334 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:21:25 »
DC HEROES & VILLAINS COLL VOL 29 AQUAMAN DROWNING