Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 440710 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1050 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 08:40:54 »
Lecimy listą angielską, tu są tomy do tej pory wydane w Anglii : https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1051 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 09:20:25 »
Jeśli nic nie ulegnie zmianom to będzie to szło tak:

1. Batman. Gotham to ja
2. Harley Quinn. Gorączka w mieście
3. Dla człowieka, który ma wszystko
4. Wonder Woman. Orędowniczka

5. Batman. Co się stało z krzyżowcem w pelerynie? 13.10
6. Flash: Odrodzenie 27.10
7. Nieskończony Kryzys: Projekt OMAC 10.11
8. Aquaman: Z głębin 24.11
9. Superman i Batman. World's Finest: Strażnicy Sprawiedliwości 08.12
10. Joker. Ostatni śmiech 22.12
11. Suicide Squad. Czarne Więzienie 05.01
12. Shazam. Moc Shazama 19.01
13. Legenda Hawkmana 02.02
14. Nieskończony Kryzys tom 1 16.02
15. Batman. Rozbite miasto 02.03
16. Green Lantern. Wojna Korpusu Sinestro tom 1 16.03
17. Superman. Człowiek ze stali 30.03
18. Green Arrow. The Longbow Hunters 13.04
19. Wonder Woman. Rok pierwszy 27.04
20. JLA. Nowy Światowy Ład 04.05
21. Starman. Grzechy ojca 18.05
22. Lex Luthor. Czarny pierścień 01.06
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Październik 2021, 09:22:30 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1052 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 09:46:48 »
18. Green Arrow. The Longbow Hunters 13.04
Na Wikipedii przetłumaczyli to w ten sposób: Zielona strzała: Łowcy z długimi łukami  ;D.  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersum_DC:_Bohaterowie_i_Z%C5%82oczy%C5%84cy. Mam nadzieję, że Hachette pozostawi oryginalny tytuł.  :)

Offline AntekSocjalny

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1053 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 09:59:45 »
Superman Człowiek ze Stali to jest to samo co wyszło w Tm-semic i WKKDC?

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1054 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:01:34 »
Na Wikipedii przetłumaczyli to w ten sposób: Zielona strzała: Łowcy z długimi łukami  ;D.  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersum_DC:_Bohaterowie_i_Z%C5%82oczy%C5%84cy. Mam nadzieję, że Hachette pozostawi oryginalny tytuł.  :)
Nie sprawdziłem, że na polskiej wikipedii lista jest cały czas aktualizowana i przekleiłem ze swojego notatnika.

BiZ idzie we własne tłumaczenia, więc pewnie znane tytuły zostaną zmodyfikowane (New World Order wyszedł w WKKDC jako Nowy Porządek Świata). Longbow Hunters wiki tłumaczy dosłownie, co nie brzmi zgrabnie, ale na polski zgrabnie się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie po prostu zmienić ten tytuł (np. Łucznicy na łowach).

Superman Człowiek ze Stali to jest to samo co wyszło w Tm-semic i WKKDC?
Tak.
Batman returns
his books to the library

Offline Parsifal

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1055 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:14:36 »
A czy coś wiadomo, od kiedy będzie można zamówić prenumeratę począwszy od tomu 5? Pierwsze cztery nabyłem w edycji testowej i z przyjemnością zamówiłbym od kolejnego tomu, ale na stronie wydawcy cały czas początek prenumeraty można wybierać tylko pomiędzy tomami od 1 do 4. To moja pierwsza kolekcja, więc nie mam doświadczeń jak to działa ;)

Offline Jaxx

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1056 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:18:46 »
Nie sprawdziłem, że na polskiej wikipedii lista jest cały czas aktualizowana i przekleiłem ze swojego notatnika.

BiZ idzie we własne tłumaczenia, więc pewnie znane tytuły zostaną zmodyfikowane (New World Order wyszedł w WKKDC jako Nowy Porządek Świata). Longbow Hunters wiki tłumaczy dosłownie, co nie brzmi zgrabnie, ale na polski zgrabnie się nie da. Prawdopodobnie trzeba będzie po prostu zmienić ten tytuł (np. Łucznicy na łowach).
Tak.

Pamiętam, jak przy pierwszych zapowiedziach WKKDC "Hard Travellin' Heroes" podawano jako "Ciężko podróżujący bohaterowie". Potem to zmienili, więc może powyższe tez jest jakąś translatorską kalką na szybko, a w rzeczywistości tytuł będzie zgrabniejszy.

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1057 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:34:38 »
A czy coś wiadomo, od kiedy będzie można zamówić prenumeratę począwszy od tomu 5? Pierwsze cztery nabyłem w edycji testowej i z przyjemnością zamówiłbym od kolejnego tomu, ale na stronie wydawcy cały czas początek prenumeraty można wybierać tylko pomiędzy tomami od 1 do 4. To moja pierwsza kolekcja, więc nie mam doświadczeń jak to działa ;)

Info ze strony kolekcji:
"Istnieją także alternatywne możliwości zakupu kolekcji przez:

- wysyłkę podpisanego kuponu dołączonego do pierwszych numerów kolekcji.

- kontakt z infolinią– pod numerem 22 48 75 333. "

Zadzwoń do nich pod ten numer, powiedz, że chcesz zamówić prenumeratę od 5. tomu i już  :). Tylko nie wiem jak w takiej sytuacji z prezentami, ale też możesz o to dopytać.

P.S. Witamy na forum. Promka za awatar  ;D

Offline Shinue

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1058 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:40:13 »
A czy coś wiadomo, od kiedy będzie można zamówić prenumeratę począwszy od tomu 5? Pierwsze cztery nabyłem w edycji testowej i z przyjemnością zamówiłbym od kolejnego tomu, ale na stronie wydawcy cały czas początek prenumeraty można wybierać tylko pomiędzy tomami od 1 do 4. To moja pierwsza kolekcja, więc nie mam doświadczeń jak to działa ;)
Byłem w tej samej sytuacji. Musiałem zamówić od czwartego tomu. Czwarty i piaty wysyłany jest w jednej przesyłce wraz z gratisem.

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1059 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:41:48 »
Pamiętam, jak przy pierwszych zapowiedziach WKKDC "Hard Travellin' Heroes" podawano jako "Ciężko podróżujący bohaterowie". Potem to zmienili, więc może powyższe tez jest jakąś translatorską kalką na szybko, a w rzeczywistości tytuł będzie zgrabniejszy.
HTH to chyba najbardziej skopany komiks w całym WKKDC. To po prostu trzeba wydać ponownie w całości.

Z tymi Longbow Hunters jest pewien paradoks już w samym tytule. Longbow to długi łuk angielski, czyli średniowieczna broń bitewna. Tymczasem hunters to łowcy a na łowach długi łuk był raczej niepraktyczny.
Batman returns
his books to the library

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1060 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:45:36 »
Byłem w tej samej sytuacji. Musiałem zamówić od czwartego tomu. Czwarty i piaty wysyłany jest w jednej przesyłce wraz z gratisem.
Nie można zamówić od 5. tomu??? Dziwne to  ??? To może lepiej zamówić prenumeratę od tomu 6., a 5. dokupić sobie w Empiku. Chociaż w tej sytuacji traci się chyba pierwszy prezent. @Parsifal, jeśli będziesz dzwonił na infolinię to daj znać jakie info od nich dostałeś.

Offline Parsifal

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1061 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 11:03:23 »
Dziękuję za podpowiedzi :) Rzeczywiście zadzwonienie do nich jest chyba dobrym pomysłem i tak zrobię i dam znać co powiedzieli. Gadżety dodatkowe mnie nie interesują więc nie będzie problemu jeśli ich nie otrzymam ;)

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1062 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 12:35:30 »
Lecimy listą angielską, tu są tomy do tej pory wydane w Anglii : https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/

Czyli jedna z największych wad WKKM też tutaj będzie - ogromne odległości czasowe między komiksami w dwóch tomach - jest zapowiedź pierwszego tomu Nieskończonego Kryzysu i Wojny Korpusu Sinestro, a tom drugi trzeba będzie czekać nie wiadomo ile.
Fatalne rozwiązanie i to nie wiadomo z jakiego powodu bo nie istnieją żadne argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem.

Offline sneider

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1063 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 15:22:34 »
Czyli jedna z największych wad WKKM też tutaj będzie - ogromne odległości czasowe między komiksami w dwóch tomach - jest zapowiedź pierwszego tomu Nieskończonego Kryzysu i Wojny Korpusu Sinestro, a tom drugi trzeba będzie czekać nie wiadomo ile.
Fatalne rozwiązanie i to nie wiadomo z jakiego powodu bo nie istnieją żadne argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem.

nie nie istnieją żadne argumenty, tylko ty nie potrafisz żadnego dostrzec.

A argument jest banalny - jeśli mamy w kolekcji 80 tomowej event który ma 10 tomów, i wydajesz go po kolei, to przez prawie pół roku jest to kolekcja jednego eventu. Więc jeśli po zakupie 5 tomów następuje 10 tomów kryzysu, fani Kryzysu się cieszą, ale "normalsi" czekają na kolejnego supka, batmana czy suicide squad, to mogą sobie odpuścić kryzys i po pół roku już nie wrócić. Przez przeplatanie kolekcji komiksami z różnych stylistyk, okresów, bohaterów, większa grupa zainteresowanych ma co dwa tygodnie jakąś dawkę zainteresowania. Mogę zrozumieć że dla siebie to sytuacja suboptymalna, ale dla przeciętnego czytelnika który nawet być może nie czyta wszystkich komiksów, ale kupuje dla panoramy, i na pewno dla biznesu jest to decyzja bardzo dobra.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1064 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 15:33:32 »
To prawda w dużej mierze, choć dwuczęściowe historie według mnie powinny iść po sobie. Mam całą kolekcję książek Kinga, gdzie podzielili niektóre tomy na dwa, nie bardzo sobie wyobrażam żeby miało to być rozbite jakoś.