Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 452930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1020 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 14:44:52 »
Kolekcyjny Flash opowiada o wskrzeszeniu Barry'ego Allena, który zginął w trakcie Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Premiera na polskim rynku.

Błąd - wskrzeszenie Barrego Allena nastąpiło w Final Crisis.
Flash Odrodzenie dzieje się już po tym i opowiada jak Barry odnajduje się w nowej rzeczywistości.

Czy mimo tego, że jest początkiem runu sprawdza się jako niezależna opowieść?

Można ten komiks czytać samodzielnie (choć początkowo może być trudno się odnaleźć ze względu na dużą liczbę postaci, biegaczy i wszystkie sprawy związane ze Speed Force, ale gdzieś po połowie Johns wszystko ładnie wyjaśnia i wszystko staje się jasne).

Jednocześnie tomik ten stanowi wstęp do drugiego runu (tym razem krótkiego) Johnsa, na który składają się:
- Flash Odrodzenie,
- seria Flash v3 (12 zeszytów - jest translacja)
- event Flashpoint (wydany, jest też translacja najlepszych tie-inów).

Warto przeczytać całość bo to całkiem fajny mini-run.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Wrzesień 2021, 15:25:42 wysłana przez Maragast »

Offline rekin

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1021 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 21:19:59 »
Czy mimo tego, że jest początkiem runu sprawdza się jako niezależna opowieść?
Zależy o co pytasz. Jeśli o to, czy ten tom ma jakieś zakończenie, to odpowiedź brzmi: tak. Jeśli zaś nie miałeś wcześniej styczności z Flashem, to odradzam, bo pewnie będziesz mocno zagubiony. Lepiej przeczytać Flash: Powrót Barry'ego Allena. Po Flash: Urodzony sprinter też warto sięgnąć, jeśli lubi się to uniwersum (oba WKKDC). Lektura obu komiksów powinna wystarczyć, aby przeczytać The Flash: Rebirth bez większych zgrzytów.

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1022 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 10:02:58 »
Cytuj
Hej,
czy w paczce z numerami 6 i 7 dostaliście batmanowy brelok-otwieracz?
Miał być w pierwszej przesyłce, dali notes i info, że będzie w drugiej - a w drugiej paczce ani widu ani słychu...

  Ja dostałem go w paczce drugiej z numerami 4-5, tyle że z tym brelokiem to trochę przesada on jest wielkości niemalże "oryginalnego" batarangu, jakby go podostrzyć nieco to można by na ulicach zbrodnię gromić, albo nawiercić kilka otworów i używać jako kastetu, jak ktoś ma nieco mniejsze dłonie.

Offline Czarorkuk

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1023 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 15:36:33 »
UP. Dokładnie aż zdziwiłem się że dali oryginalny batarang 😉

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1024 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 07:49:26 »
Błąd - wskrzeszenie Barrego Allena nastąpiło w Final Crisis.
Faktycznie, dzięki za sprostowanie.

Offline Buc

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1025 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 15:33:55 »
  Ja dostałem go w paczce drugiej z numerami 4-5, tyle że z tym brelokiem to trochę przesada on jest wielkości niemalże "oryginalnego" batarangu, jakby go podostrzyć nieco to można by na ulicach zbrodnię gromić, albo nawiercić kilka otworów i używać jako kastetu, jak ktoś ma nieco mniejsze dłonie.

Ja dostałem z numerami 3, 4 i 5 - wielki i ciężki ten brylok ( nie wiem kto będzie chciał takie coś nosić w kieszeni ) ale butelki otwiera pierwsza klasa więc nie narzekam.

Btw Nie dostałem natomiast notesu, nie to, że traktuje to jako wielką stratę, czysto informacyjnie wspominam.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1026 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:21:01 »
Btw Nie dostałem natomiast notesu, nie to, że traktuje to jako wielką stratę, czysto informacyjnie wspominam.

Notes był widać prezentem "pocieszenia" dla tych, którzy nie dostali na czas obiecanego gifta. Tylko miał być dostarczony z numerami 6-7, a nie został. Powiedzieli że doślą w osobnej przesyłce, ciekawe kiedy.

Offline Avarest

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1027 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:36:35 »
Batarangowy brylok-otwieracz jest fajny właśnie dlatego, że jest spory. Spodziewałem się taniego chińskiego gadżetu, a tutaj taka miła niespodzianka. Do mnie też trafił z drugą przesyłką. W pierwszej był notatnik. Trzeciej jeszcze nie dostałem.

Długo zastanawiałem się nad tą kolekcją, ale w końcu się zdecydowałem, traktując ją trochę jako przedłużenie Superbohaterów Marvela. Trzeba zauważyć, że Hachette poszło do przodu z jakością wydawania kolekcji. Ładne okładki, spis treści na początku numeru (choć szkoda, że później strony nie są ponumerowane, jest miejsce na małe liczby), oraz bardzo fajny (miły w dotyku) papier, są bardzo na plus! W porównaniach druku na YT właściwie każdy recenzent uważa kolory za lepsze niż we wcześniejszych wydaniach tych komiksów.

Offline Castiglione

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1028 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 22:51:47 »
Fajnie, gdyby wypracowali jeszcze jakiś kompromis między obecnością panoramy na grzbiecie dla kolekcjonerów, a tym, żeby pojedynczy tom jakoś w miarę prezentował się solo. Coś jak zrobili przy "Superzłoczyńcach". Wtedy chętniej sięgnąłbym po coś z kolekcji, gdyby nie było wydane w normalnej edycji. A tak mam np. "Ghost Ridera" Ennisa z WKKM i wkurza mnie, że po grzbiecie nawet nie wiadomo, co to jest.

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1030 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 15:47:07 »
Ciekawostka: w moim egzemplarzu kupionym w kiosku jest także zapowiedź tomu 6 czyli Flasha
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1031 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 15:49:34 »
@UP
Dodruk zrobili, bo wcześniejsze wersje pewnie poszły do prenumeratorów.

Pamiętacie jak w SBM #2 z Wolverine była masa błędów stylistycznych (gościnka) i literówek w wydaniu kioskowym? Ale do prenumeratorów trafiła już wersja ze skorygowanym tłumaczeniem.

Offline daviddaniel

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1032 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 18:18:35 »
Czy w egzemplarzu WKKDC. Bohaterowie i Złoczyńcy #4: „Wonder Woman: Orędowniczka” zakupionym bezpośrednio (nie z prenumeraty) jest ulotka zachęcająca do prenumeraty na warunkach promocyjnych, tj. z bonusami?
Jeśli tak to od którego numeru?

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1033 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 19:06:48 »
W moim egzemplarzu już nie było. W pierwszych trzech tomach były.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline daviddaniel

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1034 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 19:07:40 »
W moim egzemplarzu już nie było. W pierwszych trzech tomach były.

Dzięki za odpowiedź!