Autor Wątek: Birds of Prey  (Przeczytany 10689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:51:40 »
@Gascon, Twój post skłonił mnie do pogrzebania w necie i widzę, że The Batman z Pattisonem to będzie integralna część DCEU. Jakoś obiło mi się o uszy, że tak nie jest i myślałem, że ten film to będzie coś na kształt Jokera, a więc taki stand alone. I z tego powodu chciałem odpuścić (bojkotować to chyba faktycznie zbyt ostre słowo  ;)) sobie ten film.
Teraz będę musiał zweryfikować swoje poglądy i  bardzo możliwe, że na ten film jednak się wybiorę, bo nie ukrywam, że bardzo zależy mi na spójności całego uniwersum. Oczywiście do premiery jeszcze szmat czasu i nie wiadomo na jaki nowy pomysł wpadną włodarze zarządzający DCEU  ;).

Offline kelen

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 17:38:16 »
@Gascon, Twój post skłonił mnie do pogrzebania w necie i widzę, że The Batman z Pattisonem to będzie integralna część DCEU. Jakoś obiło mi się o uszy, że tak nie jest i myślałem, że ten film to będzie coś na kształt Jokera, a więc taki stand alone. I z tego powodu chciałem odpuścić (bojkotować to chyba faktycznie zbyt ostre słowo  ;)) sobie ten film.
Teraz będę musiał zweryfikować swoje poglądy i  bardzo możliwe, że na ten film jednak się wybiorę, bo nie ukrywam, że bardzo zależy mi na spójności całego uniwersum. Oczywiście do premiery jeszcze szmat czasu i nie wiadomo na jaki nowy pomysł wpadną włodarze zarządzający DCEU  ;).

Nie, Batman Reevesa (trylogia) jest niezależnym filmem względem wszystkich dotychczasowych: https://deadline.com/2019/05/robert-pattinson-batman-wins-role-warner-bros-1202624926/

Co do BoP: stworzenie wydań 2 w 1 nie jest teoretycznie uzależnione od DC, bo materiały są przecież dostępne bez problemu. Cała seria jest np. na Comixology i raczej już na tym etapie odświeżali materiały. Jedynym powodem, dla którego Egmont musiałby czekać z kolejnymi tomami, to blokada po stronie DC.

Offline Mateusz

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 20:56:33 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Odyn

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:41:58 »
Fajna kreska, recenzje runu też dobre, biorę :) Choć my pewnie więcej w Polszy naszej nie uświadczymy prócz tego tomu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline SawiK

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:54:34 »
Na grzbiecie nie ma "1" więc raczej nie ma co nastawiać się na więcej. Jednak bez filmu szanse na ten komiks były by nikłe i dobrze będzie go mieć.Komiks jak i film będą one  shot'ami, kontynuacji nie uraczymy. Mój egzemplarz w drodze może już jutro będę czytał.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Luty 2020, 09:14:36 wysłana przez SawiK »

Offline amsterdream

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:08:29 »
Zaraz, zaraz, to w tym komiksie nie ma Harley Quinn?

sum41

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:08:39 »
Fajna kreska, recenzje runu też dobre, biorę :) Choć my pewnie więcej w Polszy naszej nie uświadczymy prócz tego tomu.

Ed Benes jeden z nielicznych brazylijczykow ktory wybil sie w USA :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:16:40 »
Na grzbiecie nie ma "1" więc raczej nie ma co nastawiać się na więcej. Jednak bez filmu szanse na ten komiks były by nikłe i dobrze będzie go mieć.Komiks jak i film będą one  shot'ami, kontynuacji nie uraczymy. Mój egzemplarz w drodze może już jutro będę czytał.

Ale w oryginale ta edycja też nie ma numerka, a jest już zapowiedziany kolejny tom z historią Simone, ale z dalszych zeszytów. Dziwne, może takie asekuracyjne podejście DC w związku z ogólną słabą sprzedażą...

Offline Martin Eden

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:59:07 »
Dzięki, Mateusz, za prezentację.

Du**a albo krocze na co drugiej stronie. Rozumiem, że w supehero już inaczej się nie da.
A potem płacz "ojej, Marvel nas chyba wykupi, bo już nie umiemy w komiksy".

Offline Cypher

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 11:30:47 »
Dzięki, Mateusz, za prezentację.

Du**a albo krocze na co drugiej stronie. Rozumiem, że w supehero już inaczej się nie da.
A potem płacz "ojej, Marvel nas chyba wykupi, bo już nie umiemy w komiksy".

To są komiksy z 2003 roku. Obczaj sobie komiksy Marvela z tego okresu. Tylko uważaj, bo poziom twojego zniesmaczenia może nawet wzrosnąć. ;)

Offline Antari

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 12:05:00 »
Ale w oryginale ta edycja też nie ma numerka, a jest już zapowiedziany kolejny tom z historią Simone, ale z dalszych zeszytów. Dziwne, może takie asekuracyjne podejście DC w związku z ogólną słabą sprzedażą...

Lepiej bez numerka i w razie czego wydać kontynuację a nie jak z drugim tomem Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości Johns'a z N52, który nie wyszedł i została tylko jedynka.

A Marvel też święty nie jest, jakoś do dzisiaj nie widzę kontynuacji omnibusa Ultimate Spider-mana Bendisa, który ma na grzbiecie ogromne Vol.1.

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 22:45:51 »
Muszę przyznać, że zawiodłem się na tych Ptakach nocy Simone. Sugerując się latami w których seria powstała, i dobrymi opiniami, spodziewałem się czegoś choć zbliżonego poziomem do innych "babskich" serii, typu Alias Bendisa, czy Catwoman Brubakera. Fabularnie to zdecydowanie nie ta liga. A graficznie...

Du**a albo krocze na co drugiej stronie. Rozumiem, że w supehero już inaczej się nie da.
A potem płacz "ojej, Marvel nas chyba wykupi, bo już nie umiemy w komiksy".

Teraz rozumiem narzekanie kolegi i w pełni się zgadzam. Rysunki bardzo irytujące. I takie podejście kłóci mi się z (powiedzmy) feministyczną wymową komiksu. Do tego pisze to kobieta, aż dziw, że nie przeszkadzało jej jak ostatecznie rysownik przestawił jej pomysły.  :-\

Jak dla mnie, lata 90-te pełną parą. Nie tego oczekiwałem.

Offline Odyn

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #42 dnia: So, 29 Luty 2020, 14:43:13 »
Ale o co chodzi? Tacy X-Meni Jima Lee też nie grzeszą cnotliwością. Dupa, cycki i inne eksponowane części ciała to wizytówka lat '90 i początku '00. Także porównanie w tym przypadku do Marvela nie trafione. Mnie tam odpowiada taki styl w przedstawianiu płci pięknej w komiksie. Obecnie nie ma wielu trykociarskich komiksów w tym klimacie, więc jest to miła odskocznia
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #43 dnia: So, 29 Luty 2020, 14:55:34 »
@Odyn

Sorry, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że zgadzam się, że dupa, albo krocze na co drugiej stronie, że jest to słabe. Z drugą częścią wypowiedzi Martina, odnośnie Marvela, jakoby takich tanich chwytów nie stosował, już nie :)

John

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #44 dnia: So, 29 Luty 2020, 14:57:28 »
Dla zbyt dużej ilości osób dzisiaj widok biustu i pośladków kobiecych to obraza majestatu przez którą muszą się wypłakać w internecie. A potem dziewczyny wskakują w swoje leginsy, odsłaniają piersi, by pokazać swoje wdzięki a szklana bańka tych piwniczaków pęka, gdy postrzeganie rzeczywistości przez nich nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem i ludźmi.
 Kobiety lubią pokazywać swoje mocne strony w wyglądzie, tak jak faceci jeśli mają dobrego bicka i gęste włosy (u mnie niestety już zakola się zaczynają robić ;D) się pokazać. Jeśli dany człowiek niezależnie od płci nie ma wiele do zaoferowania poza wyglądem, to nie wińmy innych o "seksualizacje". Ludzie w 80% sami siebie seksualizują, a 20% aseksualnych krzykaczy piszczy i pęka im zawór, że ludzie wyglądają i robią to co im się podoba. Wystarczy wejść na instagrama, facebooka, i zobaczyć że te pierdolety poprawnych politycznie nie interesują większości ludzi.

Raz rozmawiam ze znajomą o kobiecych postaciach z Marvela i DC, a ta nagle wyskoczyła że powinni zabraniać rysownikom odsłaniania golizny kobiet i eksponowania ich ciał w komiksach. Jakby ktoś kogoś zmuszał do oglądania tego. Faktycznie, bardzo wolnościowe podejście :D Oczywiście nie kontynuowałem z nią tematu bo wiem jakby się skończyło.

Mówię tak ogólnie, nie stricte o komentarzach tutaj :)