Autor Wątek: Birds of Prey  (Przeczytany 10687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 08:38:08 »
Ja się mocno zraziłem po Batman vs Superman, straszny film. Porażająca nieudolność w stworzeniu filmowego uniwersum na łapu capu - zrobić jednym filmem coś, co Marvel budował przez kilka lat. Wonder Woman była spoko, ale ciężko mi się zmobilizować by iść na kolejne filmy, Aquamana, Shazama. Ale na Jokera oczywiście idę!

Offline Odyn

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:08:49 »
Ja się mocno zraziłem po Batman vs Superman, straszny film. Porażająca nieudolność w stworzeniu filmowego uniwersum na łapu capu - zrobić jednym filmem coś, co Marvel budował przez kilka lat. Wonder Woman była spoko, ale ciężko mi się zmobilizować by iść na kolejne filmy, Aquamana, Shazama. Ale na Jokera oczywiście idę!
Aquaman dla mnie super, Wonder Woman też fajny film. Shazama olałem, bo nie jestem fanem tej postaci. Na Jokera również idę :)
Co do Birds of Prey od Simone to fajnie, że dostaniemy powiększony tom. Przeczytałbym cały run, ale pewnie nie dostaniemy więcej.. Choć kto wie. To Egmont
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:18:44 »
Przeczytałbym cały run, ale pewnie nie dostaniemy więcej.. Choć kto wie. To Egmont

Nie no, w przypadku tych DC sprzed N52, była mowa o seriach. Hitman i Birds of Prey to nie są pojedyncze strzały.

JanT

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:19:49 »
Nie wiadomo też jak to Birds of Prey będzie wychodzić w oryginale bo może być nawet jeden tom na rok.

Offline asx76

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:22:37 »
Przeczytałbym cały run, ale pewnie nie dostaniemy więcej.. Choć kto wie. To Egmont

A inny wydawca, to oczywiście wydałby wszystko, nawet gdyby miał do tego interesu dokładać, hę? ;)
Zwracam się do Szanownego Pana z prośbą o niedemonizowanie Egmontu, naturalnie jeśli łaska :P

Offline laf

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:34:23 »
Przeczytałbym cały run, ale pewnie nie dostaniemy więcej.. Choć kto wie. To Egmont
Problemem jest brak oryginalnych wydań (mówię o zbiorczych, a nie o TPB), a Egmontu o stworzenie własnego składaka raczej bym nie podejrzewał. Jeśli pojawią się wydania w Ameryce, to i Egmont zapewne to pociągnie.

Co do filmowego DCEU to jednak szkoda, że włodarze Warner Bros. tak szybko zrazili się wynikami sprzedażowymi i powszechną krytyką. Jak dla mnie powinni konsekwentnie tworzyć własne uniwersum, a nie zapożyczać marvelowskie śmieszki-checheszki i skierować swoje filmy do dojrzalszego odbiorcy, a nie yuotuberskiej dzieciarni. świetnie się to sprawdziło przy Supermanie i jak dla mnie również przy BvS. Później to wszystko się rozmyło i Legion Samobójców oraz Liga Sprawiedliwości były po prostu kiepskimi filmami. Wonder Woman (pomimo dobrego przyjęcia i zjawiskowej Gal Gadot) osobiście mnie wynudziła, ale już na Aquamanie i Shazamie bawiłem się naprawdę przednio. Teraz już i tak całe uniwersum zostało rozdrobnione czego przykładem jest odrębność Jokera (który akurat zapowiada się ciekawie) i przyszłego Batmana (którego będę bojkotował i na pewno do kina nie pójdę) oraz rezygnacja z roli Afflecka i Cavilla.
Na BoP zapewne pójdę, ale już bez żadnych oczekiwań czy emocji, a jeśli nie znajdę czasu, to też żałować nie będę.

sum41

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 09:58:47 »
Nie no, w przypadku tych DC sprzed N52, była mowa o seriach. Hitman i Birds of Prey to nie są pojedyncze strzały.

No to jeśli to nie jednostrzałowy tom to tym bardziej mnie boli że zaczynają gdzieś tam w połowie ;/

Offline Odyn

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:00:07 »
A inny wydawca, to oczywiście wydałby wszystko, nawet gdyby miał do tego interesu dokładać, hę? ;)
Zwracam się do Szanownego Pana z prośbą o niedemonizowanie Egmontu, naturalnie jeśli łaska :P
Ja po prostu na nic się już nie nastawiam :) w przypadku Catwoman oraz WW w Deluxie było jasno powiedziane, że więcej niż po 3 tomy nie dostaniemy. Szanuję, choć Kotkę bym czytał dalej.
Jeśli BoP będzie nawet co rok (jak rzeczona wyżej Catwoman), też przeczytam. Do starszych mam inne podejście - wiadomo, że przeszłość komiksowa jest ogromna i nie da się wsztystkiego wydać. Dlatego cieszę się z tego co jest. Ponadto jest to przed rebootem i nie łączy się z dzisiejszymi wątkami.
Inne podejście mam do serii z ostatnich lat, bo wydarzenia są świeże i często występują odwołania do bieżących tematów/wątków (co jest normalne - uniwersum jest żywe i to mi się podoba). Niestety nie operuję tak angielskim by swobodnie czytać serie niewydawane/przerwane u nas.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:04:20 »
No to jeśli to nie jednostrzałowy tom to tym bardziej mnie boli że zaczynają gdzieś tam w połowie ;/

Ale tak samo "w połowie" wydali Sagę o Potworze z bagien, fragmenty Batmana takie jak Hush, Rozbite miasto, Człowiek który się śmieje, czy teraz wydadzą Green Arrow Lemire.

Nie wiadomo też jak to Birds of Prey będzie wychodzić w oryginale bo może być nawet jeden tom na rok.

I trochę się obawiam, że będziemy czekać jak na 3 Deluxa Wonder Woman Rucki  :-\

Offline Odyn

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:12:32 »

I trochę się obawiam, że będziemy czekać jak na 3 Deluxa Wonder Woman Rucki  :-\
A mogliby wydawać częściej daną klasyczną serię w deluxie/<innej linii wydawniczej przeznaczonej dla klasyki> (co pół roku kolejny tom chociaż) i więcej serii :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:19:38 »
A mogliby wydawać częściej daną klasyczną serię w deluxie/<innej linii wydawniczej przeznaczonej dla klasyki> (co pół roku kolejny tom chociaż) i więcej serii :)

No wiesz, jeśli rzeczywiście będziemy musieli długo czekać na kolejne tomy, to dla Egmontu ważne, że ten pierwszy wypuści w okolicach filmu, a przecież w między czasie i tak będą musieli uruchomić inne serie.

Offline laf

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:25:28 »
Człowiek który się śmieje
To akurat one-shot, ale ogólnie rzecz biorąc masz rację, a przykładów jest więcej (vide: Hellblazer wydawany autorami).

ramirez82

  • Gość
Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:29:54 »
To akurat one-shot...

Racja. Pomyliło mi się, że cały tom był pierwotnie wydany w Detective Comics, a to tylko ta druga historia 8)

Offline laf

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:15:46 »
Tak między Bogiem a prawdą to zrobili tak również z Daredevilem, zarówno tym nowszym od Bendisa, jak i tym starszym od Millera. Żeby było jasne, taki sposób wydawania w ogóle mi nie przeszkadza pod warunkiem, że wydawane są pełne runy, a cała seria (choć w tym przypadku chodzi o wycinek serii) w miarę zwarty i zamknięty. Dlatego też Birds of Prey zapewne sobie kupię, choć nie będzie na szczycie mojej listy zakupowej.

Offline Gascon200

Odp: Birds of Prey
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:32:28 »
Aquaman dla mnie super, Wonder Woman też fajny film. Shazama olałem, bo nie jestem fanem tej postaci.

Żałuj, jak ci się te produkcje spodobały, to Shazam też ci się spodoba :>

i przyszłego Batmana (którego będę bojkotował i na pewno do kina nie pójdę) oraz rezygnacja z roli Afflecka i Cavilla.
/quote]

Zaraz, czemu miałbyś go bojkotować?  :o  Bo uznałeś, że Pattinson to słaby aktor po Zmierzchach? Reeves ci się nie podoba po tych Planetach Małp? Bo patrząc na kolejne newsy z tym film zapowiada się interesująco - wreszcie zobaczymy Batmana detektywa na ekranie.

A Mateuszowi radzę dać te ostatnie posty do wątku z filmem :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Październik 2019, 11:37:08 wysłana przez Gascon200 »