Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1845 dnia: So, 24 Październik 2020, 14:43:37 »
Batman Noir na gildia.pl ma 35% rabatu, całkiem nieźle. Zostały im "powrót", "halloween" i "hush".

Tu miejsce na klasyczny dowcip o tym, że Noir może zabraknąć do poniedziałku:

Cytuj












Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1846 dnia: So, 24 Październik 2020, 17:03:04 »
Moja recenzja obu tomów Batman Noir. Batman: Black & White już na Filmożercach.

https://filmozercy.com/wpis/batman-noir-batman-black-and-white-recenzja-komiksow-wieczna-zaloba-i-nigdy-po-trupie

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1847 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 12:22:45 »
W tej chwili albumów z Batmanem jest tak dużo, że już zupełnie się nie orientuję które są najciekawsze i których nie wolno przegapić. Czy mogę prosić o jedną czy dwie sugestie, które albumy (poza wyżej wymienionymi) są dla was must-have?


Mnie przypadły do gustu także "Robin: Rok pierwszy" i "Batgirl: Rok pierwszy"  z WKKDC. Podobał mi się tże "Człowiek, który się śmieje", ale to raczej taki lekki sensacyjniak niż dzieło na miarę "Roku pierwszego", którego w pewnym sensie jest kontynuacją.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #1848 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 20:26:25 »
Moja recenzja obu tomów Batman Noir. Batman: Black & White już na Filmożercach.

https://filmozercy.com/wpis/batman-noir-batman-black-and-white-recenzja-komiksow-wieczna-zaloba-i-nigdy-po-trupie
Matematycznie ujmując - wychodzi 6- 😉

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1849 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 20:51:57 »
Ja podałem pełne 6 (nie wiedziałem, że są jakieś plusy / minusy). :) Mateusz przy wrzucaniu na stronę musiał zmienić.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1850 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 20:28:21 »
Jest usatysfakcjonowany finałem Three Jokers i tyle.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1851 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 07:11:44 »
No właśnie jak tam wrażenia po Three Jokers? :) Na comicbookroundup wśród użytkowników oczywiście mieszane recenzje i niejednokrotnie ból dupy. Choć myślę, że nie ma co sugerować się tymi opiniami, bo wśród krytyków raczej pozytywne opinie dominują.
Ja w każdym razie czekam na polskie wydanie :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1852 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 07:23:02 »
Sporo się wyjaśnia. Pisałem wcześniej o każdym zeszycie, nawet część moich przypuszczeń w pewnym stopniu się sprawdziło. Finał mocny, a sam epilog historii świetny. Relacja Joker-Batman jest świetnie rozegrana. Niektórzy mogą marudzić na relację pomiędzy Jasonem a Barbarą (i marudzą), zgoda do tego można się ostatecznie przyczepić, ale ona finalnie nie rzutuje na całość. Jestem usatysfakcjonowany, Johns mnie nie zawiódł. Nie chce wchodzić głębiej w fabułę, bo za bardzo musiałby spoilerować.

Warto czekać na polskie wydanie.

Jedyne co mogę dodać, to należy przed przeczytaniem obowiązkowo zapoznać się z Zabójczym Żartem. Śmierć w Rodzinie nie jest już tak wymagana, bo to co najważniejsze jest w retrospekcjach. To jest samodzielna historia, ale nie znając Zabójczego Żartu umknie sporo odniesień jakie są w komiksie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Październik 2020, 07:35:06 wysłana przez michał81 »

Online nekro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1853 dnia: So, 31 Październik 2020, 00:09:37 »
egmont.pl 35% na wszystko tylko 31.10 w tym Batman Noir

Offline stachel

Odp: Batman
« Odpowiedź #1854 dnia: So, 31 Październik 2020, 02:22:55 »
egmont.pl 35% na wszystko tylko 31.10 w tym Batman Noir
Napisz to jeszcze w 15 innych wątkach. Żeby to chociaż była lepsza promocja niż rabat 5 pierwszych księgarni z Ceneo...

Online nekro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1855 dnia: So, 31 Październik 2020, 08:24:40 »
Napisz to jeszcze w 15 innych wątkach. Żeby to chociaż była lepsza promocja niż rabat 5 pierwszych księgarni z Ceneo...

Batman Noir chyba taniej nie kupisz. No i sklep Egmontu ma wysoki zwrot goodie. Promocja trwa tylko dzisiaj, więc reakcja zainteresowanych powinna być szybka.

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #1856 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 18:57:43 »
No właśnie jak tam wrażenia po Three Jokers? :)
Przyzwoita lektura i do tego tak pisana żeby mogła być oderwana od continuity i jak w DC dojdą do wnioskuj, że jednak chcą ją włączyć to można to zrobić. Jedyny problem z ta historia mam taki, że Batman po każdym starciu z trzema Jokerami nie poznał, że każdy ma inne rysy twarzy i różnią się wiekiem co nawet zostało w ostatnim zeszycie zaznaczone (przynajmniej Criminal względem reszty). Największy detektyw (ktory w 3 zeszycie daje temu świadectwo) nie poznał, że taka podstawowa rzecz się różni. ::)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1857 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 19:06:52 »
Największy detektyw (ktory w 3 zeszycie daje temu świadectwo) nie poznał, że taka podstawowa rzecz się różni. ::)

Ja sobie to tłumaczę tym, że Joker w całym tym czasie przeżył bardzo dużo ciężkich obrażeń, który w jakiś sposób mogły wpłynąć na jego wygląd, a już szczególnie wtedy, gdy wymagało to jakiejś interwencji w postaci operacji plastycznej. Zauważ, że, z punktu widzenia czytelnika, każdy z tych Jokerów kończył w pewnym momencie dłuższą przerwą od kolejnego pojawienia się (np. po DotF) i było to powiązane z jakąś większą akcją, która mogła skończyć się większymi obrażeniami. Nie mówiąc już o tym, co się działo u Snydera i teorii "zrzucania skóry" Morrisona, którą można też potraktować dosłowniej pod kątem wyglądu.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1858 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 17:44:48 »
No to wiem co się znajdzie w jednym z DC Deluxe w 2022 roku (no chyba że Egmont jeszcze nam zaserwuje na koniec 2021)

premiera w USA czerwiec 2021

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1859 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 17:51:21 »
Super im szybciej tym lepiej. SC wydaje u nas miesiąc po premierze Predator Lowcy3 to może Egmont pocisnie i wyda w 21r tego Gacka.