Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564006 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #105 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:49:09 »
Nie będzie tak jak piszesz.
Dokładna zawartość wydań:

Tom 1 - Dark Days: The Forge #1, Dark days: The Casting #1, Dark Knights Metal #1-2, Teen Titans #12, Nightwing #29, Suicide Squad #26, Green Arrow #32

Tom 2 - Batman: Red Death, Batman: Murder Machine, Batman: Dawnbreaker, Batman: The Drowned, Dark Nights: Metal #3, Batman: The Merciless, Batman: The Devastator, Dark Nights: The Batman Who Laughs, Batman Lost

Tom 3 -  Dark Nights Metal #4-6, The Flash #33, Justice League #32-33, Hal Jordan and the Green Lantern Corps #32, Hawkman Found #1, Dark Knights Rising: The Wild Hunt #1

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #106 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:55:30 »
Bardziej chodziło mi o to, że główny event, który jest dość krótki (6 zeszytów) jest rozbity na aż 3 tomy. Żeby poznać zakończenie tej krótkiej serii trzeba będzie trochę poczekać. Wymieszane z tie-inami. 

majkelus81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #107 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:05:40 »
Bardziej chodziło mi o to, że główny event, który jest dość krótki (6 zeszytów) jest rozbity na aż 3 tomy. Żeby poznać zakończenie tej krótkiej serii trzeba będzie trochę poczekać. Wymieszane z tie-inami. 
Musiałbym wejść tu teraz w duże spoilery.
Spoiler: PokażUkryj
Drugi zeszyt Dark Nights: Metal kończy się pojawieniem tych wszystkich alternatywnych Batmanów. Tylko, że w serii głównej nic więcej o nich nie ma (oni od razu przechodzą do akcji), stąd między 2 a 3 zeszytem są upchnięte wszystkie one-shoty im poświęcone. Podobna sytuacja jest z 3 zeszytem, który kieruje bezpośrednio do Batman Lost i wyjaśnia co się działo z Batmanem do tej pory, kiedy szukali go przyjaciele, a był zaginiony. Pozostałe tie-iny są ułożone chronologicznie. Jedne maja większe znaczeni inne mniej. Ale nie trzeba przez to będzie skakać pomiędzy kilkoma wydaniami.

Do tej pory Egmont nie wydał tak pełnego eventu/kryzysu/crossovera i to jeszcze chronologicznie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 10:14:54 wysłana przez majkelus81 »

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #108 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:13:30 »
Musiałbym wejść tu teraz w duże spoilery.
Spoiler: PokażUkryj
Drugi zeszyt Dark Nights: Metal kończy się pojawieniem tych wszystkich alternatywnych Batmanów. Tylko, że w serii głównej nic więcej o nich nie ma (oni od razu przechodzą do akcji), stąd między 2 a 3 zeszytem będzie są upchnięte wszystkie one-shoty im poświęcone.


Wiem bo czytałem główny event ale bez tie-inów.

Moje jedyne zastrzeżenie to tempo akcji, czy nie zostanie rozbite przez takie poszatkowanie historii?

A z tego co słyszałem te one shoty o każdym z Batmanów to takie fajne dodatki ale nie są na tyle ważne, że nie zrozumiesz bez nich eventu. Rozumiem, że lecą z jakimś tam gotowym wydaniem ale w USA wydali to inaczej i nie było problemu. Cały event w 1 tomie, one-shoty i Road to (dla mnie czytelniejsze jest takie poukładanie tej historii).

majkelus81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #109 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:21:39 »
Tam były 4 tomy u nas będą 3 (w HC jak lubisz). Powiem tak wydanie, samego eventu, bez np. Batman Lost, trochę zaburza chronologię wydarzeń i samego czytania, bo się odnoszą bezpośrednio do wydarzeń w historii. Jakby to było wydane jak Nieskończoność (z Marvel Now) to trzeba by było skakać po kilku komiksach. Nie ma lepszego miejsca na przedstawienie Batmanów, wtedy kiedy się pojawiają, nadal uważam, że Egmont dobrze zrobił wydając francuskie wydanie a nie amerykańskie. I nie zwalania to tempa akcji. Jeśli ktoś czytał w zeszytach to i tak nie dostał od razu tego tak jak piszesz, czyli event a potem tie-iny, to się przeplatało tak jak w tych wydaniach. Zawsze możesz sobie kupić wydania wydania USA jeśli to ci nie odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 10:23:47 wysłana przez majkelus81 »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #110 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:30:57 »
Od tego są tie-iny, żeby się mieszać z głównym eventem ;)

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:57:10 »
Jeśli ktoś czytał w zeszytach to i tak nie dostał od razu tego tak jak piszesz, czyli event a potem tie-iny, to się przeplatało tak jak w tych wydaniach.

W zeszytach tak, ale to nie są zeszyty tylko zbiorcze. Zresztą nie wiadomo jaki będzie odstęp miedzy tomem 2 a 3 u nas. Może nawet pare miesięcy.

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #112 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:48:47 »
W zeszytach tak, ale to nie są zeszyty tylko zbiorcze. Zresztą nie wiadomo jaki będzie odstęp miedzy tomem 2 a 3 u nas. Może nawet pare miesięcy.

Było na jakimś spotkaniu z Egmontem powiedziane, że 3 Tom gdzieś w 4 kwartale, obstawiam listopad.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #113 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:12:43 »
Było na jakimś spotkaniu z Egmontem powiedziane, że 3 Tom gdzieś w 4 kwartale, obstawiam listopad.

No to sobie poczekamy pół roku na końcówkę tego eventu. 8)

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:15:51 »
Ale w czym problem? Kup wszystkie 3 tomy i przeczytaj w któryś weekend. Na pewno nic Ci się nie pomiesza i będziesz na bieżąco.
Offtop, ja czytam obecnie Akta Dresdena Jima Butchera. Każda książka oscyluje wokół 400-500 stron. Jeden tom pęka w 2 dni i jadę dalej. Obecnie czytam 7. Przeplatają się postaci, wydarzenia. I nie mam z tym problemu :) Dasz radę z komiksem!
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:48:34 »
O siebie się nie martwię bo mam główny event. Biorę tylko tom 2 dla tych one-shotów.

Offline Damian

Odp: Batman
« Odpowiedź #116 dnia: So, 23 Marzec 2019, 18:34:23 »
czy ktoś wie, gdzie można kupić wieczny batman tom 1 lub czy z kimś mogę się wymienić?

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #117 dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 20:34:56 »
Już jest 1000czny numer Detective Comics. Świętujemy również 80 lecie istnienia obrońcy Gotham City, Batmana. Jubileuszowy nr spełnił Wasze oczekiwania? Jakie warianty wybraliście? Historia spełnia oczekiwania? Jakość papieru pasuje?(Bo mi niezbyt, AC# miał lepszy). Oto moje właśnie dotarły, a MvM spisało się wzorowo. Oby następne 80 lat było równie owocne 8)

Online Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #118 dnia: So, 30 Marzec 2019, 10:32:23 »
A ja tak z zupełnie innej beczki:
natrafiłem na serię "Batman - Gotham after Midnight" - czy to wpisuje się do głównej chronologii czy może to jakiś ellesword/pozycja z poza głównego kanonu?

John_

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #119 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 14:32:17 »
Tak, miniseria Nilesa z 2008, bo zakładam że o nią Ci chodzi, jest kanoniczna.