Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571969 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1725 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:49:12 »
Ale poza tymi dwoma tytułami to więcej zbiorczych w DC Black Label nie ma.
Te 2 jeszcze mają być w tym roku:

https://www.amazon.com/Wonder-Woman-Earth-Daniel-Johnson/dp/1779502613
https://www.amazon.com/Question-Deaths-Vic-Sage/dp/1779505582

Więc ma co Egmont wydawać w przyszłym roku :) Akurat z tym idą szybciutko.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1726 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:14:46 »
Batman: Three Jokers cześć 2 - jakie to jest dobre.

Jutro, badz pojutrze uderzam do miasta aby kupic swoj egzemplarz. Za mna jak na razie tylko czesc pierwsza, ale juz teraz moge powiedziec ze dawno tak dobrego (wydawanego obecnie) Batmana nie czytalem. Tu jest nietoperz - detektyw pelna geba, a nie spompowany debil, ktory wali w pysk a pozniej mysli. Naprawde, bardzo mi podeszlo. Krecha Faboka tez w pyte. Czekam na wiecej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1727 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:18:25 »
Te 2 jeszcze mają być w tym roku:

https://www.amazon.com/Wonder-Woman-Earth-Daniel-Johnson/dp/1779502613
https://www.amazon.com/Question-Deaths-Vic-Sage/dp/1779505582

Więc ma co Egmont wydawać w przyszłym roku :) Akurat z tym idą szybciutko.
My tu o Batmanie a ty wyjeżdżasz z tytułami z nim nie związanymi. Weź ty się ogarnij. Już raz tą dyskusje odbyliśmy. Jakbym chciał pisać o wszystkich DC Black Label to bym wybrał do tego inny temat, bo serii jest więcej niż tylko to co napisałeś, bo do tego czasu wyjdzie pewnie nawet Hellblazer: Rise and Fall. A tą WW to ty zobaczysz jak Black Vortex z Marvel Now :P
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:30:48 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1728 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:22:55 »
Niech dokończą tą WW co zaczęli.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline GoNzO

Odp: Batman
« Odpowiedź #1729 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:31:17 »
Dawno temu robiłem rozpiskę Batmana z Nowego DC

Kolejność chronologiczna zbiorczych wydań serii Batmana (wg mnie):
Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1
Batman #01: Trybunał sów
Batman #02: Miasto sów
Batman. Detective Comics #02: Techniki zastraszania
Batman: Mroczny Rycerz #01: Nocna trwoga
Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy
Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony
Batman #03: Śmierć rodziny
Batman #04: Rok zerowy. Tajemnicze miasto
Batman #05: Rok zerowy. Mroczne miasto
Batman. Detective Comics #03: Imperium Pingwina
Batman. Detective Comics #04: Gniew
Szpon #01: Utrapienie sów
Szpon #02: Upadek sów
Batman. Detective Comics #05: Gothtopia
Wieczne zło. Wojna w Arkham
Batman #06: Cmentarna szychta
Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina
Wieczny Batman #01
Batman. Detective Comics #06: Ikar
Batman. Detective Comics #07: Anarky
Wieczny Batman #02
Wieczny Batman #03
Batman #07: Ostateczna rozgrywka
Batman #08: Waga superciężka
Wieczni Batman i Robin Vol. 1
Wieczni Batman i Robin  Vol. 2
Wojna Robinów
Batman #09: Bloom
Batman #10: Epilog

Szpona najlepiej czytać na pewno przed Wiecznym Złem Wojna w Arkham (ze względu na wątek Bane'a) oraz Gothtopia (ze względu na pojawienie się w niej Szpona).


Kiedyś też ukazał się taki wykres:


Offline HaVoK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1730 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 20:16:52 »
Kilka słów nie o komiksie, a o samym wydaniu

Obiecałem sobie, że jeżeli uda mi się sprzedać stare Egmontowe wydanie "Batmana w czerni i bieli" to zastąpię je "NOIR - Wieczna żałoba". Tak też zrobiłem i... od razu wyleczyłem się z serii "NOIR". Rozmieszczenie nazwisk (nie wiem kto dobierał te nazwiska) i tytułu na grzebiecie prezentuje się fatalnie. Projekt albumu wewnątrz wcale nie lepiej. Tyle zajebistych grafik, takie pole do popisu, a wszystko wygląda, jak słaba prezentacja w powerpaincie. Przyczepie się też do papieru, który w ogóle nie podkreśla kunsztu autorów. Nie tego się spodziewałem. Wydanie pozbawione duszy. Sznytu i artyzmu. A przecież wielkich artystów w tej antologii nie brakuje. Szkoda, że wygląda to tak tandetnie/plastikowo. Odłożyłem na półkę z żalem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1731 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 20:31:24 »
Projekt albumu wewnątrz wcale nie lepiej. Tyle zajebistych grafik, takie pole do popisu, a wszystko wygląda, jak słaba prezentacja w powerpaincie.

Możesz mi wytłumaczyć co w tej kwestii spieprzyli i jak wg. Ciebie powinno być to zrobione?

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1732 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 20:33:22 »
Największym problemem tych wydań Egmontowych jest brak napisu z każdej o jego ekskluzywności, no i cena powinna być w okolicach 500, wtedy nie byłoby takich komentarzy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1733 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 01:00:42 »
Jestem po #2 Three Jokers i bardzo mi się podoba. Szkoda, że takie krótkie to będzie!!! Juz teraz wiem, że będę czuł niedosyt.

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #1734 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 08:11:30 »
BATMAN NOIR: Wieczna Żałoba - wprawdzie wciąż jestem w trakcie lektury (dawkuję sobie jak porządnego burbona ;) ) ale dla równowagi chciałem napisać kilka słów od siebie. Dla mnie (choć to nie premiera serii) to absolutny majstersztyk wydawniczy Egmontu! Nie dość, że w obu opasłych tomiszczach otrzymujemy kompletny omnibus B&W, to nasz lokalny wydawca DC przedstawił go nam w jeszcze bardziej powiększonej i tym samym - spektakularnej edycji! W połączeniu z znakomitą szatą graficzną większości opowiadań efekt wydania jest kapitalny. Co najbardziej cieszy (w odróżnieniu od pewnej linii wydawniczej samozwańczo określającej się jako ekskluzywna ;) ) - estetyczna, minimalistyczna i elegancka szata graficzna opracowania. Bez zbędnych fajerwerków, na świetnej jakości papierze i doskonale komponująca się z wcześniejszymi odsłonami serii. Przyczepić się mogę tylko do dość przypadkowego doboru twórców wymienionych na grzbietach albumu, ale to naprawdę (dla mnie) sprawa marginalna.
Nie jestem blogerem otrzymującym egzemplarze recenzenckie, ale zaprawdę wdzięczny jestem Egmontowi za tak brawurową linię jaką jest BATMAN NOIR właśnie.
Polecam gorąco!

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #1735 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 13:35:35 »
Też muszę przyznać, że bardzo podoba mi się to wydanie. Format robi wrażenie. Dobrze, że podzielono to na dwa tomy, bo inaczej nie dałoby się tego trzymać w rękach.
Teraz życzyłbym sobie, aby w tym formacie wydano więcej rzeczy z DC i w kolorze  ;D Np. Injustice albo Batmana z brązowej ery.

Nesumi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1736 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 17:24:59 »
Przychylam się do powyższych. No i ogromny plus za wykorzystanie powiększonego formatu w sposób absolutny. Żadnych cholernych marginesów- plansze po całości!

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1737 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 22:03:11 »
przeczytałem pierwszy tom caped crusadera - historia z kgbeast jest ciekawa. gość biega w stroju sadomaso a na koniec batman zamyka go w metalowym pokoju i ucieka. bardzo to symboliczne. syndrom wyparcia?

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1738 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 10:55:19 »
Z tym finałem "Ten nights of KGBeast" było bardziej kontrowersyjnie ;). Do kolejnego pojawienia się KGBeasta (a nawet po latach) chodziła wersja, że Bats nie zabił ruska bezpośrednio, ale zostawił go zamkniętego, aby zagłodzić go na śmierć. Jim Starlin chyba nigdy nie odniósł się do wymyślonego przez siebie finału.

W "No Mans Land" Bats wyznacza Beasta i Lock-Up'a (postać stworzona przez Dixona) na nadzorcę Blackgate.
BTW Zawsze bawiła mnie ta hipokryzja Mrocznego Rycerza [a w zasadzie brak konsekwencji w pisaniu/redagowaniu postaci]. Dawne grzechy, nabity licznik trupów idą w zapomnienie, bo nagle Batman ma pomysł na resocjalizację tego czy innego maderfakera.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1739 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 12:39:21 »
w tym tomie jeszcze robin z premedytacją zabija syna dyplomaty (damskiego boksera) a batman rozwala 4 ninja przy pomocy patelni. ogólnie to polecam ten zbiorek.