Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564384 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dzidek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1515 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 17:11:50 »
W takim razie czy orientujecie się czy w którymś z amerykańskich zeszytów w ramach New 52 było to łamanie karczku? Jeśli dobrze pamiętam, to w jednym z egmontowskich tomów Bane się tym chwalił, więc ciekawi mnie czy DC pokazało to na nowo czy to były tylko takie wspominki.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1516 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 17:40:29 »
Mikro-główka Bane'a
Mi tez sie to rzucilo w oczy. Pytanie tylko czy to mikro-glowka wielkosci piesci czy mega-buly wielkosci glowy?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1517 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 17:42:56 »
Bane jest bardzo inteligentny, więc ma duży mózg. Po prostu mięśnie ma jeszcze większe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1518 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 17:54:30 »
Zabawne, że widziałem tę okładkę milion razy przez ostatnie ćwierć wieku i nigdy tego nie dostrzegałem, teraz jak zwróciliście na to moją uwagę, patrzę i widzę małą głowę :(

Offline Palyszkiewicz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1519 dnia: Śr, 29 Lipiec 2020, 19:34:03 »
Nie liczy się wielkość mózgu tylko jego pomarszczenie

Offline Jigsaw

Odp: Batman
« Odpowiedź #1520 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 02:06:04 »
Pytanie brzmiało czy w czymś innym, poza TM-Semic ;)
Racja, to przez to, że nie włożyłem okularów, których nie noszę ;)
No on to ma w swojej jaskini, podobnie jak tę wielką monetę.
Każdy przechowuje dziwne rzeczy w piwnicy ;D

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1521 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 14:06:40 »
Harper Collins na wrzesień zapowiada książeczkę z Batmanem

http://alejakomiksu.com/komiks/22866/Batman-Opowiesc-obrazkowa/

Radzę zwrócić szczególną uwagę na nazwisko autora :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1522 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:27:14 »
Możliwe, że temat był już poruszany ale średnio mam czas przekopywać się przez 100 stron postów :(

Moje pytanie brzmi: jakie Batmany z tych wydanych w Polsce warto przeczytać i mieć na półce? Nie pytam o kanony bo kanony bywają często ciężkostrawne, np Powrót Mrocznego od Millera, uważany za kanon strasznie mnie wymęczył. Pytam o prywatne opinie.

Mam zeszytowe TM Semiki, mam troszkę wczesnych wydań z Egmontu, tak do Hush włącznie (który też mnie zmęczył). Potem przestałem kupować. Wczoraj szarpnąłem się na Powrót Mrocznego. Ostatnia Krucjata bo uwielbiam Romitę Jr. Jest jeszcze coś wydane po 2006 roku co ma ciekawą krechę i dobry, wyważony scenariusz? Dodam, że moimi ulubionymi Batmanami jest Sanctum Mignoli, Machiny McKeevera, Ludzka Pchła oraz Zabójczy Żart. Nie czytałem Batmanów od Loeba i Sale (poza tym okrojonym, wydanym przez TMSemic) bo ceny są masakryczne :( Wiem, że Nawiedzonego oraz Długie Halloween trzeba mieć , a coś poza tym?

Gdyby komuś chciało się skrobnąć coś i o podzielić się batmanową pasją byłbym wdzięczny ;)

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1523 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:40:18 »
A "Rok pierwszy" czytałeś? To chyba mój ulubiony Batman (choć ja nie siedzę tak mocno w temacie Batka, jak niektórzy tu na forum :) ).

Jeśli chodzi o Loeba i Sale'a, to do "Długiego Halloween" najlepiej dodać jeszcze kontynuację - "Mroczne Zwycięstwo" i ewentualnie spin-off tej historii z Seliną Kyle: "Catwoman: Rzymskie wakacje"/

Z początków kariery Gacka lubię też "Człowieka, który się śmieje" (pierwsze spotkanie z Jokerem). Świetne są "Robin: Rok pierwszy" i "Batgirl: Rok pierwszy", które wyszły w WKKDC.

Podobał mi się początek runu Snydera w N52: "Trybunał Sów" i "Miasto Sów", ale wielu ma zastrzeżenia do drugiej części. Dalsza część runu w mojej opinii obniżyła poziom.

No i jeszcze "Mroczne odbicie" z DC Deluxe było mocne i rysunkowo brawurowe (tam akurat rolę Batmana pełni Dick Grayson, ale scenarzysta dobrze i bardzo po "batmańsku" go poprowadził).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #1524 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:52:43 »
Oprócz kilku wspomnianych kanonów polecam Batman: Ziemia jeden duetu Johns/Frank - bardzo sympatyczne opowiastki, świetnie wchodzące i kapitalnie (ahh ten Frank) narysowane. Moim zdaniem niedoceniane pozycje. Może proste, ale czy wszystko musi być górnolotne by dobrze się bawić?

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1525 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:01:43 »
A "Rok pierwszy" czytałeś? To chyba mój ulubiony Batman (choć ja nie siedzę tak mocno w temacie Batka, jak niektórzy tu na forum :) ).

Jeśli chodzi o Loeba i Sale'a, to do "Długiego Halloween" najlepiej dodać jeszcze kontynuację - "Mroczne Zwycięstwo" i ewentualnie spin-off tej historii z Seliną Kyle: "Catwoman: Rzymskie wakacje"/

Z początków kariery Gacka lubię też "Człowieka, który się śmieje" (pierwsze spotkanie z Jokerem). Świetne są "Robin: Rok pierwszy" i "Batgirl: Rok pierwszy", które wyszły w WKKDC.

Podobał mi się początek runu Snydera w N52: "Trybunał Sów" i "Miasto Sów", ale wielu ma zastrzeżenia do drugiej części. Dalsza część runu w mojej opinii obniżyła poziom.

No i jeszcze "Mroczne odbicie" z DC Deluxe było mocne i rysunkowo brawurowe (tam akurat rolę Batmana pełni Dick Grayson, ale scenarzysta dobrze i bardzo po "batmańsku" go poprowadził).
O! Wielkie dzięki :) Nie czytałem Roku Pierwszego, zapisuję na listę. Trybunał Sów mam ale jeszcze nie czytałem a Miasto zapisane ale cieżko dostać. Robina i Batgirl Roków Pierwszych też nie czytałem. Chyba nawet bym po to nie sięgnął. Mrocznym Odbiciem mnie zaintrygowałeś, zerknę jak jest narysowane bo z racji mojej profesji często stawiam krechę nad scenariusz - nie lubię stylu Jima Lee i tabletowo dopieszczonych graifk. Wolę niechlujnego Breyfogle'a ;) Dzięki!

Oprócz kilku wspomnianych kanonów polecam Batman: Ziemia jeden duetu Johns/Frank - bardzo sympatyczne opowiastki, świetnie wchodzące i kapitalnie (ahh ten Frank) narysowane. Moim zdaniem niedoceniane pozycje. Może proste, ale czy wszystko musi być górnolotne by dobrze się bawić?
Też nie znam. Oczywiście, wolę się dobrze bawić niż męczyć jak na DKach Millerowych.Również sprawdzę :)

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1526 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:08:00 »
Trzeba koniecznie  jeszcze sprawdzić koniecznie Azyl Arkham, choć tu rysunki mogą nie podejść, ale warto dać szansę dla historii, a szczególnie ostatnich kadrów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:09:35 wysłana przez OokamiG »

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1527 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:10:44 »
Trzeba koniecznie  jeszcze sprawdzić koniecznie Azyl Arkham, choć tu rysunki mogą nie podejść, ale warto dać szansę dla historii, a szczególnie ostatnich kadrów.
Kupiłem jeszcze kiedy wydawano serię Mistrzowie Komiksu. Dobra rzecz! :)

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1528 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 22:37:56 »
Sprawdź dział sprzedam/kupie/zamienię forumowicz sprzedaje Loeba i Salea w bardzo spoko cenach na alledrogo (po ang). Włącznie z "Rzymskim Wakacjami", ktore u nas są białym krukiem nawet po ang.
Ja polecam Zagładę Gotham z WKKDC, to elseword ale mi najbardziej podszedł z całej tej kolekcji. Do dostania za ok. 20pln na wyżej wspomnianym alletanio.

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1529 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 09:03:26 »
Sprawdź dział sprzedam/kupie/zamienię forumowicz sprzedaje Loeba i Salea w bardzo spoko cenach na alledrogo (po ang). Włącznie z "Rzymskim Wakacjami", ktore u nas są białym krukiem nawet po ang.
Ja polecam Zagładę Gotham z WKKDC, to elseword ale mi najbardziej podszedł z całej tej kolekcji. Do dostania za ok. 20pln na wyżej wspomnianym alletanio.
Zagłada czytana, stoi na półce :) Dzięki, już sprawdzam!