Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564605 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

Odp: Batman
« Odpowiedź #1485 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 15:12:31 »
pewnie o Green Lanternie, Flashu i JSA tegoż Johnsa nie słyszałeś ? poza tym Doomsday Clock był bardzo fajny :)

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1486 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 15:13:21 »
https://naekranie.pl/aktualnosci/batman-three-jokers-trzech-jokerow-komiks-pierwsze-grafiki-1583852887

Ten Johns jest niesamowity. Najpierw zgwałcił "Strażników", teraz w oczywisty sposób brandzluje się nad "Killing Joke" (oczywiście dokładnie to samo kadrowanie co w oryginale i dokładnie ta sama technika narracyjna). Obrał sobie za cel cały dorobek Moore'a, facet ma jakieś własne pomysły?
Na pewno miał, Flashpoint jest całkiem niezły (chociaż tutaj głównie tie-iny "robią robotę"). Ostatnio jednak tylko niszczy. Pomysł na więcej niż jednego Jokera też nie jest jego, tylko Scotta Snydera.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1487 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 15:58:27 »
Pomysł na więcej niż jednego Jokera też nie jest jego, tylko Scotta Snydera.
Skąd takie info ?

Koncept 3 Jokerów to raczej z Ligi Sprawiedliwości z New 52.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #1488 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 16:45:28 »
pewnie o Green Lanternie, Flashu i JSA tegoż Johnsa nie słyszałeś ? poza tym Doomsday Clock był bardzo fajny :)

Przyznam tutaj, że Doomsday Clock dopiero przede mną, czekam na wydanie Egmontu, ale opinie w necie nienajlepsze i sam fakt tego co tam nawyprawiał mocno mnie irytuje. A wymieniony przez ciebie "Green Lantern" to też zdaje się na pomysłach Moore'a został zbudowany... jedynie tyle, że te parę historyjek Moore'a chyba nie jest jakoś bardzo znanych aktualnemu pokoleniu, więc uszło mu na sucho.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Lipiec 2020, 16:54:37 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1489 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:44:06 »
Skąd takie info ?

Koncept 3 Jokerów to raczej z Ligi Sprawiedliwości z New 52.
No mi się wydaje, że całą genezę Jokera(ów) mocno teasował Scott Snyder w swoim Batmanie (N52), ale może masz rację, że jasno powiedziane o wielu Jokerach jest w JL czy tam Rebirth.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1490 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:57:41 »
Ja po pamiętam, że jak
Spoiler: PokażUkryj
Batman siedział na krześle/fotelu Mobiuss to tam było powiedziane, że jest trzech Jokerów
Batman z New 52, przeczytałem z polowe i nie przypominam sobie takich rzeczy chyba, że później coś tam było. Atnari jest specem od Snydera więc on może coś wie na ten temat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online zerodwatrzy

Odp: Batman
« Odpowiedź #1491 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 19:29:47 »


A wymieniony przez ciebie "Green Lantern" to też zdaje się na pomysłach Moore'a został zbudowany... .

Przytoczysz jakiś przykład? Bo pierwszy raz spotykam się z takim stwierdzeniem, a wydaje mi się, że coś pomyliłeś.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1492 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 21:53:53 »
Ja po pamiętam, że jak
Spoiler: PokażUkryj
Batman siedział na krześle/fotelu Mobiuss to tam było powiedziane, że jest trzech Jokerów
Batman z New 52, przeczytałem z polowe i nie przypominam sobie takich rzeczy chyba, że później coś tam było. Atnari jest specem od Snydera więc on może coś wie na ten temat.

R~Q musiał pomylił wątek trzech Jokerów (który jest Johnsa i jak powiedziano poprawnie, pojawił się pod koniec jego runu w Justice League z New 52) z motywem Jokera mającego być długowiecznym bytem kręcącym się po Gotham od wieków zasugerowanego przez Snydera przy story arcu "Endgame".

Offline wujekmaciej

Odp: Batman
« Odpowiedź #1493 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 00:01:37 »
Przyznam tutaj, że Doomsday Clock dopiero przede mną, czekam na wydanie Egmontu, ale opinie w necie nienajlepsze i sam fakt tego co tam nawyprawiał mocno mnie irytuje. A wymieniony przez ciebie "Green Lantern" to też zdaje się na pomysłach Moore'a został zbudowany... jedynie tyle, że te parę historyjek Moore'a chyba nie jest jakoś bardzo znanych aktualnemu pokoleniu, więc uszło mu na sucho.

z jednej krótkiej historii Moore'a zaczerpnął i zbudował wokół niej run ponad 100 konsekwentnie prowadzonych zeszytów, dodając po drodze z 1000 ciekawych elementów i tworząc jedną z najlepszych serii gatunku ever.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1494 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 09:12:13 »
R~Q musiał pomylił wątek trzech Jokerów (który jest Johnsa i jak powiedziano poprawnie, pojawił się pod koniec jego runu w Justice League z New 52) z motywem Jokera mającego być długowiecznym bytem kręcącym się po Gotham od wieków zasugerowanego przez Snydera przy story arcu "Endgame".
Mogło tak być

Offline Dzidek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1495 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 23:03:05 »
Czytam właśnie "Mroczne odbicie" i mam dwa pytania:
1. Czy komisarz Gordon wie, że Dick jest Batmanem?
2. Co spowodowało, że Barbara wylądowała na wózku?

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1496 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 23:11:24 »
2. Co spowodowało, że Barbara wylądowała na wózku?
Serio? A Zabójczy Żart czytałeś?

Offline Deg

Odp: Batman
« Odpowiedź #1497 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 23:48:22 »
Skoro pyta, to pewnie nie... :)
This is my truth, tell me yours.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1498 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 23:49:42 »
Czytam właśnie "Mroczne odbicie" i mam dwa pytania:
1. Czy komisarz Gordon wie, że Dick jest Batmanem?

Wie, że to nie ten Batman, co "zawsze", ale nie wie, że to konkretnie Dick Grayson.

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1499 dnia: Pn, 27 Lipiec 2020, 01:25:30 »
Czytam właśnie "Mroczne odbicie" i mam dwa pytania:

2. Co spowodowało, że Barbara wylądowała na wózku?

Przez niestosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, otworzyła drzwi bez upewnienia się, kto za nimi stoi...


,, - Eeeeech.''