Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564594 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1470 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 11:08:33 »
Harper Collins na wrzesień zapowiada książeczkę z Batmanem

http://alejakomiksu.com/komiks/22866/Batman-Opowiesc-obrazkowa/

Offline Nemen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1471 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 16:21:00 »
Zastanawiałem się ostatnimi czasy nad kupieniem omnibusa Knightfall i zauważyłem, że niektóre źródła podają liczbę stron 848, a niektóre 952. Czy to jakaś pomyłka, czy są dwie wersje tego komiksu?

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1472 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 18:18:04 »
Może to różne części. Knightfall w omnibusach ma tylko jedno wydanie (2017-2018), ale jest ono trzyczęściowe (tj. są 3 grubaśne księgi).

Offline Nemen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1473 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 18:49:52 »
Nie wiem jak z innymi tomami, ale rozbieżność w ilości stron napewno jest w tomie 1

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1474 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 11:37:58 »
Czy ktoś mi może pomóc odnośnie Batman, który się śmieje cz. 1?
Dwa pytania:
1.
Spoiler: PokażUkryj
Na końcu komiksu Joker strzela. Do kogo? Bo Batman i jeden, ten dobry i drugi ten zły żyją i mają się nieźle. Kto oberwał?

2.
Spoiler: PokażUkryj
W ogóle to historia tyczy się którego Batmana? Tego z New52 Snydera? Bo zachowuje się on bardzo nietypowo i agresywnie, nawet bez toksyny Jokera w sobie. To na pewno ten sam Batman, czy jakiś inny?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1475 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:04:58 »
Batman, który się śmieje cz. 1?
Dwa pytania:
1.
Spoiler: PokażUkryj
Na końcu komiksu Joker strzela. Do kogo? Bo Batman i jeden, ten dobry i drugi ten zły żyją i mają się nieźle. Kto oberwał?
Na kolejnych kadrach masz odpowiedź,
Spoiler: PokażUkryj
widać Bruce'a stojącego z opatrunkiem na ramieniu



2.
Spoiler: PokażUkryj
W ogóle to historia tyczy się którego Batmana? Tego z New52 Snydera? Bo zachowuje się on bardzo nietypowo i agresywnie, nawet bez toksyny Jokera w sobie. To na pewno ten sam Batman, czy jakiś inny?

Nie rozumiem pytania do końca. To jest w pewien sposób kontynuacja wątków z Batman Metal. To jest cały czas ten sam Batman co z New52, ten sam co w runie Kinga i ten sam co w seriach Detective Comics.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1476 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:06:00 »
U Kinga Batman jest inny  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1477 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:07:24 »
U Kinga Batman jest inny  :)
No tak tam musi bardziej cierpieć.  ;)

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1478 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:11:14 »
No dobra, czyli
Spoiler: PokażUkryj
Joker strzelił do dobrego Batmana. Ale po co? Przecież go nie zabił.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1479 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:13:43 »
No dobra, czyli
Spoiler: PokażUkryj
Joker strzelił do dobrego Batmana. Ale po co? Przecież go nie zabił.

Spoiler: PokażUkryj
Żeby go uratować, aby nie przekroczył granic i nie zabił Batman Który się Śmieje.


Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1480 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:21:25 »
Oooo, dzięki wielkie za wyjaśnienie! Kurde, w ogóle tego nie połączyłem, nawet jak już do mnie dotarło teraz o co kaman, to wydaje mi się to nielogiczne.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1481 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 13:23:31 »
Oooo, dzięki wielkie za wyjaśnienie! Kurde, w ogóle tego nie połączyłem, nawet jak już do mnie dotarło teraz o co kaman, to wydaje mi się to nielogiczne.
Wszystko się zgadza. Joker nigdy nie działa racjonalnie. Zasadniczo chodzi o to, że uważa on, że jako jedyny ma prawo zabić/doprowadzić do szaleństwa Batmana. On od dłuższego czasu wie kto kryje się pod maską, ale jego to nie interesuje. To nie o Bruce mu chodzi. W Śmierci rodziny (z New52) jego relacja do Batmana jest pisana jakby był w nim zakochany. Morrison to ciekawie rozwinął w swoim runie jak to jest z osobowością Jokera.

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1482 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 12:27:26 »
Cytuj
Morrison to ciekawie rozwinął w swoim runie jak to jest z osobowością Jokera.

Pamiętasz może w której historii? Nie kojarzę występu Jokera w runie Morrisona, ale całości jeszcze nie przeczytałem.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1483 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 13:48:15 »
Pierwszy zeszyt z Jokerem to The Clown at Midnight (Batman #663), ale nie jest to komiks w pełnym słowa tego znaczeniu, a opowiadanie ilustrowane. Później pojawia w historii z Black Glove, tylko nie pamiętam czy na początku czy też dopiero w R.I.P a także w Batman and Robin Must Die.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #1484 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 12:44:38 »
https://naekranie.pl/aktualnosci/batman-three-jokers-trzech-jokerow-komiks-pierwsze-grafiki-1583852887

Ten Johns jest niesamowity. Najpierw zgwałcił "Strażników", teraz w oczywisty sposób brandzluje się nad "Killing Joke" (oczywiście dokładnie to samo kadrowanie co w oryginale i dokładnie ta sama technika narracyjna). Obrał sobie za cel cały dorobek Moore'a, facet ma jakieś własne pomysły?