Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572599 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1440 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 19:56:08 »
Albo pożycz komiksy, to przeczytam.

Jasne. Musimy się zgadać jak będziesz w Inowrocławiu.

Offline Voitas

Odp: Batman
« Odpowiedź #1441 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 20:41:42 »
Pożycz kasę na te komiksy spoza DC/Marvela. Albo pożycz komiksy, to przeczytam. Nie każdy ma portfel z gumy.
Zrezygnuj ze współczesnego Marvela na rzecz klasyków z innych wydawnictw. Wyjdzie Ci tylko na lepsze.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1442 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 20:45:11 »
Ale bym poczytał takiego Batmana. Szkoda, że Egmont woli nas katować współczesnymi historiami.
Polecam w takim razie cykl Caped Crusader. W przyszłym tygodniu powinienem dostać vol. 4. Lektura przygód Batmana zaraz  po Roku Pierwszym to naprawdę przyzwoita, a momentami bardzo dobra lektura. W historiach przeważa wątek detektywistyczny, kryminalny co bardzo mi się podoba. Historie niby mają ponad 30 lat, a były odświeżającym doświadczeniem w stosunku do tego, co obecnie wydaje Egmont. Kameralne, proste ale angażujące fabuły i co najlepsze Batman działa głownie w Gotham, a nie w jakiś kosmosach.
Zrezygnuj ze współczesnego Marvela na rzecz klasyków z innych wydawnictw. Wyjdzie Ci tylko na lepsze.
Dokładnie.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Lipiec 2020, 20:46:48 wysłana przez OokamiG »

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1443 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 21:41:08 »
Pożycz kasę na te komiksy spoza DC/Marvela. Albo pożycz komiksy, to przeczytam. Nie każdy ma portfel z gumy.

Biblioteki też są... - zaznaczył nieśmiało.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1444 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 23:29:17 »
Hue Hue. Przed epidemią pożyczyłem sobie nawet Batman Bloom. Tylko że jak biblioteki teraz otwarli to mogłem zrobić tylko zwrot, ale nie pożyczyć coś nowego. Przynajmniej tak było ze 3 tygodnie temu. No i w mojej okolicy żadna biblioteka nie będzie miała Hellboya.

PS. Możesz mi podesłać ramirez a ja ci odeślę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1445 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 00:49:03 »
A będę musiał pokryć koszt wysyłki i wysyłki powrotnej, czy dostaniesz od rodziców?

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1446 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 04:57:26 »
Tak przy okazji ostatniego głosowania na lubiane tytuły TM Semic- znalazłem dwie ciekawostki. A pamiętam, że nie poznałem się od razu na tym komiksie i na Mignoli- do tej pory mi to taki jeden profesor z ASP wypomina  ;D





Klikać, kolorować, na bickach tatuować ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1447 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 08:51:37 »
Wczoraj miałem chwilę i po dłuższym czasie sięgnąłem po zaległości. Na pierwszy ogień poszedł Mroczny Książę z bajki Mariniego. Konkluzja? Bawiłem się przednio. Plansze miłe dla oka, ponury obraz Gotham, gangsterskie porachunki, pięknie nakreślona Harley i Catwoman, troszkę humoru i ciekawie poprowadzona fabuła. Ostatnia strona też zrobiła niezły twist fabularny, bo już niemal uwierzyłem w ojcostwo Bruce'a :)
Kolejny komiks z Jokerem, który przypadł mi do gustu. Polecam
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1448 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 18:42:58 »
Taka sugestia: może to o tej ostatniej stronie w spojler wrzucić?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Voitas

Odp: Batman
« Odpowiedź #1449 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 11:49:37 »
Skończyłem 9-tomową wersję wydania Knightfall. Za czasów TM-Semic czytałem głównie Spider-Mana i X-Men. Teraz widzę, że sporo ciekawego mnie minęło. Bardzo fajna lektura, nie ma nudy, świetnie się to czyta. Polecam.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1450 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 12:24:03 »
w czasach tm-semic niedawidzilem jima aparo, teraz go uwielbiam. pamietam ze nie mogłoem wtedy przeżyć że zeszyt kulminacyjnej walki bane vs batmat rysował właśnie on. z perspektywy czasu rozumiem i popieram tę decyzję.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1451 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 14:19:57 »
W sierpniu powinienem mieć komplet tego 9 tomowego wydania. Nie mogę się doczekać.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1452 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 14:32:44 »
w czasach tm-semic niedawidzilem jima aparo, teraz go uwielbiam. pamietam ze nie mogłoem wtedy przeżyć że zeszyt kulminacyjnej walki bane vs batmat rysował właśnie on. z perspektywy czasu rozumiem i popieram tę decyzję.
Miałem z Aparo dokładnie tak samo i po ponownej lekturze po 20 latach... mam tak nadal.
Co takiego stało się dla Ciebie obecnie zrozumiałe i warte poparcia?
Batman returns
his books to the library

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1453 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 19:31:21 »
po latach doceniłem jego kreskę - to co kiedyś wydawało mi się sztywne teraz uważam za przemyślane. mimika kiedyś wyglądała dla mnie jak wyrzeźbiona z drewna a teraz widzę jej kunszt. kompozycje plansz jim aparo też ma bardzo dobre.

myślę że nie lubiłem aparo przez porównanie z dynamiczną kreską norma breyfogle. w zeszystach tm-semic dawali ich na zmianę mniej więcej.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1454 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 08:46:20 »
Aparo wypadał w miarę w latach siedemdziesiątych/osiemdziesiątych, chociaż odstawał bardzo in minus np. od Alana Davisa czy Neala Adamsa. W latach dziewięćdziesiątych to już totalna masakra. Te żenujące kompozycje plansz (ramki kadrów wchodzące w inny kadr), brak drugich planów, gestykulacja i mimika postaci, brak proporcji i "wybuchy" zakrywające całe fragmenty sylwetek podczas wymiany ciosów w czasie bójki. Ja osobiście do dziś nie rozumiem zaangażowania Aparo w rysowanie "Knightfall" - mogę jedynie podejrzewać, że chodziło o szybkość rysowania i osobiste podejście Denny O'Neila do twórców, których szanował i do których miał sentyment. W każdym razie zawsze uważałem, że ten najważniejszy epizod "Knightfall" został kompletnie skopany graficznie.

Breyfogle wypadał na korzyść, ale już zbiorczych hardcover'ach widać, że jego styl poza dynamiką i nietypowymi pomysłami w kompozycji kadrów/rysowaniu postaci jest po prostu średni. Powiększony format plansz i papier kredowy zdecydowanie nie służą jego dorobkowi - paradoksalnie dużo lepiej wyglądało to na rozpadającym się dziś papierze z lat '80.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain