Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564310 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1425 dnia: So, 23 Maj 2020, 12:26:18 »
Czy ktoś czytał i mógłby zaopiniować, niewydane u nas "Harvest Breed" George Pratt i "Death and The Maidens" Rucka/Janson?
Zainteresowały mnie ilustracje wiec pytanie bardziej o to czy historie są interesujące i do czego można by porównać klimat.
https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/death-and-the-maidens/
http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=komiks/batman_deathandthemaidens
http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=komiks/batman_harvestbreed
http://b180.gniazdoswiatow.net/category/podcast/ punkty 02 i 84
Batman returns
his books to the library

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #1426 dnia: So, 23 Maj 2020, 16:33:13 »
Czytałem death of the maidens i polecam, szczegóły fabuły mi już niestety umknęły, ale kojarzę że historia była bardzo na poziomie i stosunkowo oryginalna (rucka to gwarancja jakości) a postacie interesujące i niejednoznaczne. Klimatem bliżej temu komiksowi do klasyków batmana (zabójczy żart, rok pierwszy) niż tego co aktualnie wychodzi. Btw obie podlinkowane wyżej recenzje tego komiksu mają ostre spoilery, autorzy chyba nie rozróżniają recenzji i streszczenia.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Maj 2020, 16:36:50 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1427 dnia: So, 23 Maj 2020, 19:52:07 »
Dzieki za link ale fakt ze spojlery straszne. Skusze sie na DotM pomimo ze wiem, kto zginie na końcu  :-\
Minusy w recenzji czyli brak akcji wobec analizy charakterów/motywacji dla mnie to props a nie negatyw (wobec wszechobecnego łubudubu).

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #1428 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:04:40 »
Do łyknięcia Batman, który się śmieje (cenię bardzo grafiki Jocka, chętnie sięgnę po ten tytuł), przydaje się znajomość wcześniejszego eventu Metal? Albo w ogóle tego, co aktualnie się dzieje w uniwersum, innych tytułach itd.?

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1429 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:20:49 »
Warto wiedzieć kim jest i skąd się wziął tytułowy Batman, ale to chyba oczywiste. Warto wiedzieć co się stało w Metalu i jak to się stało. Wydaję mi się, ze doczytanie w necie wystarczy.

Co do rysunków Jocka, to są one dużo bardziej hmm... mainstreamowe, niż typowe dla niego. Ja po 2 zeszytach sprawdzałem, czy to on rysował, czy np: tylko okładki robił, bo kreska wygląda bardziej jak kogoś, kto chce rysować jak Jock, niż jego samego. Dużo słabsze, niż w Batman #44 z New52.

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #1430 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:26:45 »
Ach!

To teraz się zastanawiam, bo to właśnie grafiki Jocka były dla mnie głównym czynnikiem zachęcającym.

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1431 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:38:25 »
Miałem podobnie :) polecam sprawdzić plansze w necie, może Ci wystarczą. Ja jestem zawiedziony raczej.

Offline Jigsaw

Odp: Batman
« Odpowiedź #1432 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 20:42:54 »
"(…) nie postępuje w emocjach, ani z zemsty..."
Podczas tej całej dywagacji zastanawiałem się czym różni się ta postać od np. Punishera i wtedy gościu rzuca m.in. to zacytowane stwierdzenie. Z tego co się orientuję Batman powstał do walki z przestępczością, pchnięty zabójstwem rodziców a nie z nudów bogatego spadkobiercy?

36degrees

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1433 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 14:53:37 »
mam takie pytanko. Komiksy z serii Batman Metal są tylko klejone? Pytam, bo przyszły mi dziś i nie ma szyć. będę wdzięczny za odpowiedź

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1434 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 16:02:56 »
Są szyte tylko nie posiadają kapitałki.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1435 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 21:23:07 »
Batman: Classics, cz.3
Batman#432: Dead Letter Office i Batman Annual#13 z Caped Crusader vol.2
Dziś wracam do Was z  kolejnym przeglądem klasycznych historii z Człowiekiem-Nietoperzem. Dziś zajmę się dwoma zeszytami pisanymi przez niejakiego Jamesa Owsleya. Nic wam nie mówi to nazwisko? Dla ułatwienia powiem wam, że autor ten w 1993 roku zmienił nazwisko i od tego momentu publikuje jako Christopher Priest. Jeśli ono jest dla Was znajome, to słusznie, bo tego autora możecie znać z wydanego u nas w tym roku Batman vs. Deathstroke. Tyle tytułem wstępu.
Pierwsza historia Jamesa Owsleya aka Christophera Priesta Dead Letter Office powstała przy pomocy rysunków Jima Aparo. Fabuła zaczyna się od wizyty Batmana w pewnym biurze, gdzie spotyka kobietę, Maxine Kelly, która jest prywatnym detektywem. Rozwiązuje ona sprawę zaginięcia pewnego dziecka. Batman postanawia jej pomóc, a jego motywacja wydaje się oczywista tym, którzy znają skutki Śmierci w Rodzinie. Kobieta-detektyw szuka informacji o pewnym człowieku, który prawdopodobnie zamieszany jest w porwanie młodego chłopca, jednak chroniony przez FBI, jest trudny do namierzenia. Batman w celu zdobycia jego adresu posuwa się nawet do pozorowanego pożaru w budynku federalnym, by zdobyć potrzebne informacje. Nie obędzie się bez przetrzepania paru agentów. Bohater jednak osiąga swój cel i dociera do podejrzanego, który jednak nie ma nic wspólnego z zaginięciem chłopca. Jednak Detektyw w toku swojego śledztwa natrafia na pewien ślad, który pomaga w rozwiązaniu nieoczywistej zagadki.
Drugim zeszytem, za którego scenariusz  odpowiedzialny był James Owsley był Batman Annual#13 o tytule Faces. Za oprawę graficzną w tym wypadku odpowiadał Michael Bair. Jest to historia bardziej rozbudowana niż zeszyt 432. Ma nawet własny prolog, w którym dowaidujemy się, że mieszkanie pewnego policjanta pracującego pod przykrywką w organizacji Two Face'a, zostało wysadzone w powietrze. Po kilkustronicowym prologu przechodzimy do właściwej historii, dziejącej się parę lat później. Batman zyskuje nowe dowody, które sprawiają, że przestępca, którego oskarżono o wysadzenie mieszkania policjanta, i którego czeka kara śmierci wydaje się być niewinny. Prawdziwy winowajca jednak,
Spoiler: PokażUkryj
którym okazuje się być własnie ten policjant
jest nieuchwytny. W celu jego złapania Batman uwalnia z Arkham Asylum Two Face'a i razem z nim udaje się na Santa Prisce, by doprowadzić sprawę do końca. Annual dopełnia krotka historia z perspektywy Alfreda.
Oba zeszyty Jamesa Owsleya to sprawnie poprowadzone kryminały, które pod płaszczykiem sensacyjnych fabuł próbują przekazać coś więcej . Oba wg. mnie kończą się dość nieoczywiście, a pytania zadane przez Jamesa Gordona na końcu Annuala wydają się byc zasadne. Oprawa graficzna w obu przypadkach trzyma poziom. Rysunki Jima Aparo to już klasyka koncówki lat 80. Michael Bair nie wprowadza tu żadnej rewolucji, choć jego styl wydaje się być bardziej chropowaty od smukłej kreski Aparo. Jedyne co tak naprawdę mnie raziło w jego pracach, to widoczne oczy Batmana, kiedy był w stroju. Jednak białe plamki już zbyt wbiły mi się w umysł.
Ode mnie to już tyle, a kolejnym razem przybliżę Wam The Many Deaths od Batman Johna Byrne'a.
Tradycyjnie parę fotek:\










Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1436 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 21:34:17 »
Ale bym poczytał takiego Batmana. Szkoda, że Egmont woli nas katować współczesnymi historiami.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1437 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 18:58:34 »
Oglądam sobie dokument o Batman TAS i się dowiaduję, że Mr Freeze'a zaprojektował Mike Mignola. Bo producent tego serialu, Bruce Timm, też lubił tego rysownika m.in z komiksu "Gotham w świetle lamp gazowych". Nie wiedziałem tego wcześniej. Może skuszę się na ten tom Mignoli z DC?


ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1438 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 19:20:54 »
Skuś się na Hellboya!

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1439 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 19:28:01 »
Pożycz kasę na te komiksy spoza DC/Marvela. Albo pożycz komiksy, to przeczytam. Nie każdy ma portfel z gumy.