Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564017 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1365 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 12:04:03 »
Jeśli by to wydali, to nawet mimo tych kilku dziurawych historii, reszta byłaby kompletna i byłby to Batman na jakiego sobie zasłużyliśmy!

Ja jeszcze bym chciał te kilka zbiorków z Legends of the Dark Knight, (pewnie się powtarzam), nie wiem co tam jeszcze zostało: Venom, Faces, Snow, Prey...

Offline PawelC

Odp: Batman
« Odpowiedź #1366 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 19:29:24 »
Dla spragnionych starego, dobrego Batman polecam dwie pozycje które akurat dziś przeczytałem:

Bane Conquest - samego Batmana tu jest mało, ale jakie do jest dobre... Na tym komiksie poczułem jak bardzo brakowało mi klasycznego nietoperza po tych wszystkich dziwactwach z Rebirth i New52. Dixon i Nowlan to klasa sama w sobie, komiks nawiązuję do wszystkiego co najlepsze w Batmanie lat 80-90-tych. Międzynarodowa intryga, bogata galeria postaci, Batman który nie jest sterydowym psychopatą supermanem :). To co też mi się bardzo podoba, to to, że autorzy nie starali się zrobić historii "przełomowej" a postawili na diabelnie solidne rzemiosło i po prostu zrobienie dobrego komiksu. Osobiście stawiam coś takiego w ciemno ponad tym co obecnie wychodzi i jest na siłę przesadzone w każdym możliwym aspekcie. Polecam jako odwyk teraźniejszym nietoperzu.

Batman Year Two - kiedyś dawno temu czytałem zeszyt czy dwa i tak średnio mi podeszło ale uczciwie już dziś nie pamiętam nawet czemu. Nigdy nie polowałem na ten komiks bo w głowie miałem właśnie, że to taki średniak zrobiony tylko na fali Year One, ale była okazja kupić w bardzo dobrej cenie to skorzystałem i nie żałuję. Historia jest dość prosta, ale byłem zaskoczony wręcz jak filmowo poprowadzona, przynajmniej u mnie takie wrażenie wywołała. Narracja, kadry, kolor, wszystko to jakoś tak skojarzyło mi się z dobrym filmem. Jest tu wszystko co najlepsze w klasycznych przygodach nietoperza, mroczne wizja Gotham, Batman który jest przede wszystkim człowiekiem, sporo akcji ale i wątków osobistych przedstawionych postaci.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1367 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 19:44:26 »
Geekkomiks to na okrągło sprzedaje w hc chyba za 3 dychy. Dla mnie year two słabe ale dzięki temu komiksowi poznałem tę dr Thompkins, tę pierwszą miłość Bruce'a i Reapera czy jak mu tam. Więc warto było

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #1368 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 21:14:44 »
Mi też brakowała starszego klimatu Batmana, dlatego też ostatnimi czasy poczyniłem takie inwestycje. Więcej napiszę po weekendzie, bo tomy z kolekcji Batmana dotarły wczoraj i jeszcze ich nawet nie rozfoliowałem.

Gdzie zamawiałeś "Caped crusader"?

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1369 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 21:38:56 »
1 i 2 w Multiversum, 3 w Atomie, trochę drożej, ale załapałem się na darmową wysyłkę, więc wyszło w sumie podobnie.  Tomy te warto uzupełnić sobie nową edycją A Death in Family, która dodatkowo zawiera A Lonely Place of Dying, jak pisał kelen. Ja nie ogarnąłem co owe wydanie zawiera, więc uzupełniałem tomami z kolekcji.

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1370 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 23:42:52 »
Super zobaczyć tyle tytułów sprzed New 52 których jeszcze nie mam.
Niecierpliwie czekam na opinie o tych ze zdjęcia.

Reaper pojawił się też w TM-Semic (z tego co pamietam) i w "chyba (bo nie mam) "Przysiędze z zza grobu" z 89r.
Sadząc po okładce jest głównym przeciwnikiem w Year Two.
Warto zainwestować czy lepiej odkopać TM-S i zakupić "Przysięgę" za grosze?
Chodzi o to czy konfrontacja z brutalniejszym poprzednikiem nie jest w każdym z 3 przypadków taka sama, pod względem nie tyle starcia co pojawiających się dylematów/przemyśleń…

Co do Deluxe to Gotyk jak najbardziej.
"Elders of the internet" napisali, że żeby podejść do późniejszego runu Morrisona należy bezwzględnie mieć za sobą Gotyk.
A "Noc Ludzi Potworów" dałem na hold bo z opisu trochę irracjonalnie ale jednak kojarzy mi się z armią manbatów z "Batman i Syn". Nie jest to miłe skojarzenie. Jeśli się mylę to chętnie kupie.

Z elsewordami jeszcze się wstrzymuje, chociaż "Zaglada Gotham" jest w moim top5.
Myślałem czy by nie poszukać najpierw czegoś o Catwoman/Robinie/Nightwingu sprzed New52.
Ostatnio kupiłem "Rzymskie Wakacje" (oczywiście w hipercenie). Przeczytałem trylogie w należytej kolejności i było to rewelacyjne doświadczenie.
Przy okazji zwróciło moja uwagę na poszukiwanie innych przygód Seliny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1371 dnia: So, 25 Kwiecień 2020, 23:52:37 »
No to nie ma się co zastanawiać, tylko brać Catwoman Brubakera! Świetna seria! I Gotham Central, jeszcze lepsza!

Odp: Batman
« Odpowiedź #1372 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 00:58:33 »
Przede wszystkim Robin - Rok Pierwszy i Batgirl - Rok Pierwszy, z wyjątkiem Zabójczego Żartu, Powrotu Mrocznego Rycerza i Batmana Roku Pierwszego nie znajdziesz niczego lepszego wydanego u nas w rozsądnej cenie. Zresztą w nierozsądnej też nie bardzo.

Offline Dzidek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1373 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 09:14:25 »
Jestem po lekturze "Cmentarnej szychty". Czy mógłby ktoś napisać, jak
Spoiler: PokażUkryj
zginął Damian? Ze wszystkimi spoilerami  :)

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1374 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 12:55:30 »
,, - Eeeeech.''

Juby

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1375 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 12:02:55 »
A ja już od kilku lat mam zdecydowany przesyt Batmana.

No ja mam przesyt współczesnym Batmanem, z regularnych serii. Ale mało mi tego starszego.

Mam to samo i właśnie dlatego przez lata nie mogłem się zebrać do powrotu do komiksów z Batmanem. Egmont od jakiegoś 2015 wydaje go za dużo, w dodatku nie to co trzeba. Chcą wydawać aktualne historie? Okej, niech jadą z koksem z seriami Batman i Detective Comics, ale niech sobie darują pięć pobocznych (Nightwingi, Suicide Squady, Harley Quinny, All-Star Batmany, JL - za dużo tego).

Dla mnie optymalne tempo wydawania komiksów z Batmanem to jeden na miesiąc + ew. coś specjalnego raz na kwartał (czyli do 16stu rocznie, jak za czasów TM-Semic). I o wiele chętniej kupowałbym historie z lat 80-tych, 90-tych i początku XXI wieku niż New52 i Odrodzenie. To pewnie marzenie ściętej głowy, ale może kiedyś doczekam się wydań zbiorczych z Breyfoglem oraz Knightfall w PL.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1376 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 12:40:58 »
Właśnie nie będzie teraz chyba nowego Detective Comics tylko coś starszego w "Old DC"

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1377 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 12:55:37 »
Jak można marudzić, że jest za dużo komiksów (nawet jeśli chodzi o te z Batmanem) na naszym rynku. Kurde, ja kupuję z opóźnieniem kilku miesięcznym niektóre tytuły. Na palcach jednej dłoni policzę komiksy które kupiłem zaraz po premierze
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1378 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 12:57:21 »
Chyba chodziło o to żeby w miejsce Batmana było co innego.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1379 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 13:00:13 »
Tylko, że kolega wymienił też np harley, czy SS. Jak była różnorodność toEgmont uciął bo się nie sprzedawały. Widocznie tylko Batman jest gwarancją zarobku
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley