Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570253 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1305 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 18:11:45 »
Inna sprawa, że należałoby dodać, że to dobrze napisana, świetnie narysowana, bardzo przyjemna kreskówka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #1306 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 10:19:14 »
Czy warto brać Mad Love?

Jest OK, chociaż mnie nie zachwyciło. Ot, przyzwoita, bardzo szybka lektura, są ciekawsze pozycje na rynku.
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/batman-szalona-milosc-i-inne-opowiesci-recenzja-komiksu/

Oczywiście jeśli lubisz ten styl, a serial oglądałeś z wypiekami na twarzy, to nawet nie masz się co zastanawiać :)

Offline PJP

Odp: Batman
« Odpowiedź #1307 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 13:10:38 »
Dzięki panowie, chyba się skuszę :) A czy w uniwersum Batmana jest coś jeszcze podobnego do Roku 100? Ostatnio sobie odświeżyłem kanoniczne i milowe i muszę przyznać, że setny bardzo mi podszedł.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1308 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 15:56:28 »
Pytanie do speców od Batman'a, czy dobre to - BATMAN BY PAUL DINI OMNIBUS HC , czy też raczej poziom Batman'a King'a  i czemu to takie pocięte :
Detective Comics #821-824, #826-828, #831, #833-834, #837-841, #843-850, #852, #1000, Batman #685, Batman: Gotham Knights #14, Batman Black and White #3, Batman Black and White Vol. 2 #1, DCU Holiday Special #1, Batman: Streets of Gotham #1-4, #7, #10-14, #16-21, and Batman Annual #1

Czy np. w Detective Comics jest jakiś storyline i są dziury fabularne bo ktoś inny pisze np. nr 825 ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1309 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 16:25:23 »
Run Diniego to jeden z lepszych runów w Batmanie od lat. To zupełnie inny styl pisania tej postaci w porównaniu do Kinga.

Dziury przy Detective Comics są z powodu gościnnych wypełniaczy nie mających związku (z tego co pamiętam) z opowieściami robionymi przez Diniego, więc naturalny ciąg będzie zapewniony. Innymi słowy, nie brakuje ciągu dalszego jakiejś historii albo jej środka.

Bardziej mnie martwią dziury przy Streets of Gotham - one są z tego samego powodu, co przy Detective Comics, ale obecnie nie ma dostępnych od dawna wydań zbiorczej tej serii i nie ma jak jej skompletować. Gdyby nie to, to osobiście brałbym tego omnibusa bez namysłu.

Przy okazji, nie musisz dawać apostrofu przy odmianie Batmana i Kinga.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1310 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 16:37:03 »
Dzięki, lubię apostrofy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1311 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:10:07 »
Kelen, czyli cały omnibus Diniego, tworzy jedną długą historię?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1312 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:47:14 »
Ogólnie jest jeden poważny wątek, który jest spoiwem między jego Detective Comics a Streets of Gotham (to spoiler, więc nie będę mówić wprost). Zatem podczas lektury ma się wrażenie jednego ciągu, szczególnie, że SoG na różne sposoby będzie się odwoływać do jego runu w DC np. postaciami.

Trzeba jednak pamiętać, że SoG to seria, która odbywa się na etapie, gdy Batmanem jest Dick Grayson, więc bez ogólnej wiedzy może to być zaskoczeniem i lekko kłopotliwe, aczkolwiek to kwestia doczytania dwóch zdań na wikipedii. Pewnie w środku będzie jakieś wyjaśnienie.

Wszystkie pozostałe historie (typu dużo stare Gotham Knights) są raczej poboczne/zamknięte/etc.

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1313 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 22:08:17 »
Trochę mi rozjaśniłeś, dzięki. Czytam właśnie Heart of Hush i nie jest takie złe. Rysunki paskudne, ale historia daje rade.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1314 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 13:18:32 »
Miał ktoś jakieś doświadczenia z kolekcją The Legend of Batman Graphic Novels Collection? Jaka jakość? Jest parę trudno dostępnych tytułów, które można dostać w jej ramach i się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

Offline MacLeKrSk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1315 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 17:47:21 »
Miał ktoś jakieś doświadczenia z kolekcją The Legend of Batman Graphic Novels Collection? Jaka jakość? Jest parę trudno dostępnych tytułów, które można dostać w jej ramach i się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

Jak dla mnie w 99% to ta sama jakość co Wielka Kolekcja Komiksów DC. Gdyby ta kolekcja wychodziła u nas brałbym bez zastanowienia.

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #1316 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 05:31:18 »
Miał ktoś jakieś doświadczenia z kolekcją The Legend of Batman Graphic Novels Collection? Jaka jakość? Jest parę trudno dostępnych tytułów, które można dostać w jej ramach i się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

O których konkretnie tomach myślisz?


Przed chwilą skończyłem "Batman: Damned" - najwyraźniej ten komiks powstał, by nacieszyć oczy kilkoma postaciami z DC rysowanymi przez Bermejo ;) Takie mam wrażenie przynajmniej. Jeden ze słabszych scenariuszy Azzarello, choć są tam mocne fragmenty, jak wątek odbrązowionego papy Wayne'a. Tak czy siak- plus ze względu na ilustracje.
,, - Eeeeech.''

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1317 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 11:27:46 »
Chodziło mi o Lonely Place of dying i Second Chances. Zamówiłem je ostatecznie, bo ten drugi tytuł z tego co wiem praktycznie nie do dostania w formie fizycznej.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1318 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 14:01:57 »
Tak, ten drugi jest out of print już od jakiegoś czasu i to jest strasznie irytujące :/ Lonely Place of Dying jest przedrukowane w obecnym wydaniu Death in the Family.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1319 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 14:48:10 »
Nie brałem nowego wydania, bo dublował by mi się z Śmiercią w Rodzinie, co kupiłem ostatnio z WKKDC. Do tej decyzji skłonił mnie błędny opis The Caped Crusader vol. 2, że zawarty jest w nim Lonely Place of Dying, dlatego też zrezygnowałem z nowego wydania Death in the Family. Zamówiłem więc polski odpowiednik. Potem przyszedł mi vol. 2 i zauważyłem, że brakuje w nim zeszutów 440-442, mimo że na nawet na oficjalnej stronie DC pisze: Collects Batman #433-444 and Batman Annual #13. Szukałem więc samego Lonely Place of Dying. Sam trejd jest dość drogi, ale do ogarnięcia, jednak przesyła ze Stanów to zabójstwo dla portfela. Dlatego się zdecydowałem na opcję uzupełnienia braków z pomocą The Legend of Batman Graphic Novels Collection i znalazłem tam niedostępne po ludzkiej cenie Second Chances, którego pokusa nabycia była zbyt silna, by jej się oprzeć.
Gdy paczka z brytyjskiego Eaglemoss przyjdzie i pojawi się 4 tom The Caped Crusader będę miał już prawie całego Batmana między Rokiem Pierwszym, a Knightfall na półce. Zostaną jeszcze numery 466-483, które może w ramach następnych tomów Caped Crusader wznowią. Potem już Knightfall, ale tu czekam na jakiś krok ze strony Egmontu. Jeśli jednak nic takiego nie nastąpi, to zdecyduje się na to wydanie składające się z 9 tomów. Omnibusy to to samo, tylko, że dwa razy drożej.