Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564315 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1275 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 23:59:10 »
O tak! A jak ma się sentyment do Batman TAS, to już w ogóle!

Nie widziałem ani odcinka toteż najwyraźniej ten klimat działa również na człowieka pozbawionego nawiązań.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1276 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 00:02:32 »
Nawiązań tam nie ma, chodziło mi o te samą stylistykę. A TAS powinieneś czym prędzej nadrobić!

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1277 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 00:07:40 »
Z tymi nawiązaniami chodziło mi o sentyment do kreskówki, którego u mnie siłą rzeczy brak.

A TAS powinieneś czym prędzej nadrobić!

Ja się teraz zajmuję tym czym każdy szanujący się forumowicz powinien się zajmować czyli czytam komiksy. ;D
Kreskówki to na emeryturze - jak dożyję.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1278 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 22:44:36 »
Przeczytałem przed chwilą album Batman Ślub. Może będę ewenementem, ale mnie się podobało. I to bardzo. Gdyby nie te wszystkie spoilery, to pewnie szczena by mi opadła na zakończenie. Cieszy mnie fakt, że żadna opinia w sieci nie zmieniła mojego podejścia do tego tomu. Dialogi czytało się z przyjemnością, napięciem (szczególnie te z udziałem Jokera), postaci z krwi i kości, gościnny udział artystów w ostatnim zeszycie ciekawym urozmaiceniem. Miałem wrażenie, że jest to coś podniosłego, jakaś tam wiekopomna chwila się zbliżała małymi kroczkami. Zakończenie wszyscy znamy, ale ja nie żałuję. Chcę więcej. Chcę już kolejne tomy od Egmontu oraz czekam na serię Batman / Catwoman.
I raczej nie patrzę na to przez pryzmat fana obu postaci (chodzi mi o to, że nie mam wypaczonego spojrzenia), bo najgorszym co przeczytałem była główna historia Jestem Samobójcą. Póki co, żadna historia z Nietoperzem w roli głównej, którą czytałem (bez względu na artystę), nie przebiła tego bełkotu.
Album Ślub jest dla mnie dobrym albumem i ja się bawiłem przednio. Cieszę się, że dostaliśmy w Polsce takiego grubasa powiększonego o tie-iny Preludes to the wedding.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Marzec 2020, 22:46:10 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Odp: Batman
« Odpowiedź #1279 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 13:17:17 »
Nie przejmuj się jest nas więcej, ogólnie kingowego Batmana oceniam słabo, ale to dla mnie zdecydowanie najlepszy tom był z tej serii. Szkoda tylko, że takie trochę bicie piany z tego wyszło.

Aktualizacja

Jak nie czytałeś gorszego bełkotu, to przeczytaj te Batmany Tony S. Daniela z N52, to jest mistrzostwo dopiero w tej dziedzinie. Pomysł, że stworzenie Batmana jest samobójstwem "na raty" był całkiem interesujący.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Marzec 2020, 14:11:47 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1280 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 14:34:14 »
Miałem okazję czytać 1 tom Detective Comics Daniela. Było to słabe, ale przynajmniej nie musiałem czytać w każdym kadrze tej samej formułki [którą Batman wypowiada w locie do Bane'a]. Zgodzę się, że przynajmniej fabularnie King zamknął tę swoją historię, w przeciwieństwie do Daniela
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #1281 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 18:47:09 »
https://ew.com/books/geoff-johns-jason-fabok-tease-dcs-three-jokers-comic/

Graficznie petarda! Świetne kadrowanie nawiązujące do Killing Joke.

Offline FloreK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1282 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 19:27:43 »
https://ew.com/books/geoff-johns-jason-fabok-tease-dcs-three-jokers-comic/

Graficznie petarda! Świetne kadrowanie nawiązujące do Killing Joke.

Dwa lata czekam... dzisiaj ciśnienie zeszło kiedy Fabok dał wpis na FB. :) Jestem ogromnym fanem jego pracy i strasznie długooo trzeba było czekać na kolejne jego komiksy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Batman
« Odpowiedź #1283 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 22:54:21 »
Plansze wyglądają nieźle, ale Johns chyba nie potrafi napisać nic nieprzeciętnego, więc nie ekscytuję się na zapas.

Offline Mane

Odp: Batman
« Odpowiedź #1284 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 15:13:38 »
Właśnie przeczytałem Detective Comics Dwa oblicza Two-Face i jest napisaneostatni tom? O co chodzi nie beda tego kontynuować i urwa chwilę przed numerem 1000?

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1285 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 15:18:02 »
Niemożliwe, co oni by sprzedawali przecież to Batmanowa seria  :). Potem jest jakiś "miękki reset" i
Batman: Detective Comics Vol. 1: Mythology  by Peter J. Tomasi  (Detective Comics #994-999)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1286 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 10:53:37 »
Dokładnie. Run Tomasiego pójdzie od 1-ki. Ja zakończyłem na Tynionie (tom 7), nad Tomasim się zastanowie...
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1287 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 11:09:21 »
Dwa tomy po Tynionie można przeczytać. Całkiem niezłe czytadło, choć w przypadku tomu z Black Lightningiem czuć, że to wstęp do serii, ktorej raczej nie otrzymamy. A szkoda, bo spodobała mi się dynamika powstającej grupy.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1288 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 11:37:55 »
Catwoman jest w ciąży z Batmanem. Mam nadzieje że urodzi się Helena Wayne, ku hołdowi postaci Heleny z Silver Age i uniwersum Earth 2 (tego starego i nowego) gdzie Helena była Huntress (od New52, także jako Robin). Po co dwóch synów Batmanowi, skoro już tyle miał adoptowanych. Ciekawe jak będzie z jej starzeniem się. DC miało skoczyć 10 lat do przodu, ale po odejściu DiDio różne znaki zdają się wskazywać, że ta koncepcja na uniwersum pójdzie do kosza. Chyba że ją postarzą jakimś absurdalnym mykiem jak syna Supermana.


Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1289 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 12:28:11 »
Czyta ktoś na bieżąco Batmana Tyniona oraz Detective Comics Tomasiego? Jak oceniacie? Nie ma co porównywać do wcześniejszych runów innych autorów. Pytam czy te serie są same w sobie spójne (wątki pokończone) i czy dobrze się je czyta? Nie spodziewam się wybitnych dzieł, ale lubię pióra tych autorów. Przeglądając plansze z DC na pierwszy rzut oka rzuca się, że Batman w końcu jest detektywem, prowadzi śledztwa, analizuje próbki, szuka śladów itp - to lubię.

Słyszałem, że numery DC 1001-1005 słabe (historia), bardziej interesują mnie późniejsze zeszyty. Natomiast u Tyniona ktoś wspominał, że czuć iż jest to zapychacz przed historią Bat / Cat Kinga. Czasem zapychacze da się lubić, stąd pytanie :)

Co mi się nie podoba? Rysunki Brada Walkera w Detective Comics, resztę artystów lubię.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley