Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564166 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1260 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:52:37 »
  No właśnie moja mała teoria spiskowa, że jednym z powodów dla których Egmont nie wydaje tyle Batmana ile by mógł, jest taka że mogą go trzymać na cięższe czasy, to się sprzeda zawsze i wszędzie. Na dodatek pewnie nie chcą, aby sprzedaż jego komiksów pożarła sprzedaż innych tytułów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 23:20:29 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1261 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 14:38:03 »
Dobra,

Ustaliłem sobie listę tytułów, które mam zamiar skompletować. To plan zakrojony na lata;) i tak się to prezentuje. Proszę jedynie forumowych specjalistów o potwierdzenie, że nie pokićkałem niczego z chronologią i ew. rady, czym to uzupełnić, by było przekrojowo i fajnie.

• Batman: Contagion (już mam)
• Batman: Legacy
• Batman: Cataclysm
• Batman: Road to No Man's Land
• Batman: No Man's Land

• Batman Brubakera (są 2 TPB)
Mniej więcej równocześnie • Bruce Wayne Murderer i Fugitive

• Catwoman Brubakera (większość mam)
• Identity Crisis
• Gotham Central (mam)
• Infinite Crisis
• 52
Storylines z • One Year Later
• Batman Morrisona
w czasie Batmana Morrisona • Final Crisis
też w czasie Batmana Morrisona ale później • Flashpoint

Batman Morrisona kończy się już w trakcie New 52.

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #1262 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 15:17:19 »
batman brubakera tpb to jest jakiś kiepski składak z tego co pamiętam i pokrywa się częściowo z bruce wayne murderer i fugitive. Także najlepiej ten zbiór olać i kupić tylko bruce wayne. Przynajmniej do takiego wniosku doszedłem jak sam robiłem research ale na 100prc pewien nie jestem. Identity crisis imo kiepskie i nie ma wielkiego wpływu na uniwersum, recenzenci też raczej nie oceniają pozytywnie. Z ważnych bamanowych eventów przed morrisonem jest jeszcze war games, sam kupiłem tpb ale jeszcze nie czytałem więc nie jestem pewien czy warto. Z dobrze ocenianych runów jest jeszcze batman and robin tomasi który idzie równolegle z morrisonem new 52, mam omniak ale nie czytałem również więc nie jestem pewien czy warto :p.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline indyk1983

Odp: Batman
« Odpowiedź #1263 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 15:25:21 »
Tom 1 jest ok, Tom 2 pokrywa się z Murderer / Fugitive (bez jednego zeszytu :()

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1264 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 18:37:22 »
Proszę jedynie forumowych specjalistów o potwierdzenie, że nie pokićkałem niczego z chronologią i ew. rady, czym to uzupełnić, by było przekrojowo i fajnie.
4 post tego wątku, lista zeszytów Batman i Detective Comics po kryzysowa zebrana w trade różnego rodzaju:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10yjBt9krf8sZbA4C25yms9UMLwHipj5JudklmbzBQeg/edit?hl=pl&hl=pl#gid=287833466

Aktualne na rok temu, bo nie miałem kiedy aktualizować :(

Odp: Batman
« Odpowiedź #1265 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 12:33:47 »
Czy to będzie ostatni tom Batmana Morrisona? Czy coś jeszcze jego zostało do wydania?

https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-BY-GRANT-MORRISON-OMNIBUS-HC-VOL-03/147820

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1266 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 12:43:38 »
Czy to będzie ostatni tom Batmana Morrisona? Czy coś jeszcze jego zostało do wydania?

https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-BY-GRANT-MORRISON-OMNIBUS-HC-VOL-03/147820
To już wszystko na ten moment. Jest jeszcze tie-in do Dark Nights: Metal, ale wrzucanie go do tych omnibusów było by bez sensu.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1267 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 13:07:50 »
pytanie do bat-zorientowanych. podjarałem się trochę zbiorami "batman caped crusader" - miało zebrać to co działo się przed knightfallem. jednak gdy zaczynam czytać komentarze to widzę że brakuje kilku historii: death in the family, lonely place of dying.

czy jest jakaś lista trade-ów które trzeba mieć żeby dojechać do omnibusów knightfalla?

Odp: Batman
« Odpowiedź #1268 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 13:18:41 »
To już wszystko na ten moment. Jest jeszcze tie-in do Dark Nights: Metal, ale wrzucanie go do tych omnibusów było by bez sensu.
Dziękuję. Kupiłem ostatni Batman & Robin ombibus Tomasiego. Ktoś na forum wspominał, że lepiej to zacząć czytać po zapoznaniu się z Batman Incorporated. Trzeci omnibus Batman by Grant Morrison właśnie to zawiera. Wstrzymać się z lekturą B&R Tomasiego i czekać za tym?

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1269 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 13:25:52 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1270 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 14:22:54 »
dziękuje za link. wyglada na to ze ta kolekcja jest podziurawiona jak szwajcarski ser. do tego coś czego nie lubię - dublujące się zeszyty w różnych wydaniach zbiorczych.

podobały mi się 3 omnibusy knightfall. one zbierają całość tego runu - po kolei i około knightfallowymi historiami jak np początki banea.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1271 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 20:16:19 »
Batman Mad Love

Zapewne czytając ten komiks po premierze zyskałby on w mojej ocenie notę 9/10. W 2020 roku, ponad dwadzieścia pięć lat po premierze jest już jednak dość przewidywalny i niczym mnie nie zaskoczył. To dalej świetny komiks, nie można pod wpływem tego w żaden sposób deprecjonować scenariusza, natomiast przeczytane kolejne motywy powielające pewne schematy w pewien sposób obdarły lekturę z nutki elektrycznej niepewności. Cóż taki urok poznawania dzieł po dłuższym okresie czasu od premiery... To co jednak rzuca się w oczy i wyjątkowo sprawnie wybija się poziomem i niecodzienną sytuacją jest puszczanie oczka do erotycznych poz Harley. Przyznam że wypadły one zjawiskowo. I że DC to puściło  ;) Ogólnie cały ten zbiór wybija się poziomem zdecydowanie ponad średnią, nawet te kilkustronnicowe historie przejawiają momentami większą wartość niż teraźniejsze przygody Mrocznego Rycerza. W moje gusta trafiła szczególnie ostatnia, bardzo klimatycznie skonstruowana z Dentem w roli głównej oraz Strachem na Wróble. Podejście psychologiczne stało w tych historiach kluczowe dla wątku fabularnego. I pojawia się przesłanie, że nie zawsze udaje się nam przerwać pętlę która jest nam pisana. Tak się teraz zastanawiam czy Aula nie stanie się aktualnie jedną z moich ulubionych opowiastek?

Graficznie jak zawsze w takich przypadkach jestem zachwycony! Muszę przyznać że lektura Mad Love jest jedną z niewielu przyjemności w ostatnich dniach jaka mnie napotkała po fali kolejnych migren i skoków ciśnienia. Chwała bohaterom, Panowie Paul Dini oraz Bruce Timm dali czadu.

Jak wspomniałem moja ostateczna ocena będzie ciutkę niższa, ale i tak jest to Batmanowa pozycja numer jeden ostatnich miesięcy, a może i nawet lat. 8/10

Kto nie czytał ten trąba ;)


Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1272 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 21:38:20 »
Czytałem akurat w weekend i przy scenie z
Spoiler: PokażUkryj
pulpetem na kolanach Bullock`a
rechotałem jak głupi...  ::)
Te historie mają w sobie niezaprzeczalny urok. Przy czym najlepsza była chyba jednak ostatnia z
Spoiler: PokażUkryj
Two Face
. Prosta a jednocześnie emocjonalna i co najciekawsze raptem kilkustronicowa. Dawno nie czytałem tak lapidarnej a jednocześnie dobrej opowiastki.
Bardzo fajny tom.
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Luty 2020, 21:40:13 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1273 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 21:43:20 »
Te historie mają w sobie niezaprzeczalny urok.

O tak! A jak ma się sentyment do Batman TAS, to już w ogóle! U mnie po lekturze obowiązkowe były powtórki pierwszych 30-stu odcinków. Planowałem całość, ale musiałem przerwać, dla własnego dobra, bo udzielił mi się taki hype, że nakupowałem figurek z TAS :(

Offline MarcusSz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1274 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 22:16:35 »
O tak! A jak ma się sentyment do Batman TAS, to już w ogóle! U mnie po lekturze obowiązkowe były powtórki pierwszych 30-stu odcinków. Planowałem całość, ale musiałem przerwać, dla własnego dobra, bo udzielił mi się taki hype, że nakupowałem figurek z TAS :(

Trzeba było panować nad sobą  ;) teraz na KS mógł byś za marne 225$ mieć tonę figurek